Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hledam  (Přečteno 18534 krát)
Yara48



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Říjen 06, 2019, 10:49:33 am »

Hledam zenu,ktera zila v Cechach v mestecku Stod u Plzne v letech1968-69 a odesla do Kanady za bratrem do Toronta v roce 1969.Prosim zdali nekdo zna nebo znal nebo mel moznost se setkat budu moc rad za jakoukoliv informaci.Dekuji
Zaznamenáno
Saxplayer



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #1 : Březen 22, 2020, 12:38:32 am »

Vážení Krajané. Dovoluji si Vás laskavě požádat o jakoukoli informaci o Vladimiru Novotnem, 21.5.1956 Zlin, který jako zaměstnanec Letiště Praha cestoval na XI. Světový festival mládeže a studenstva do Havany, ale za mezipřistání v Montrealu odmítl pokračovat v cestě a požádal imigrační oddělení o azyl. Pracoval na letištích v Edmontonu, Vancouveru, v Kanadě se oženil, ale od své manželky odešel. Rodiče nesli rozchod velmi těžce a důvodem byl patrně pracovní kontrakt v USA. Manželka chtěla zůstat s rodiči v Kanadě. Poslední kontakt je z Hawaii, pohled na ostrov Maui. Pak se veškerá stopa definitivně ztrácí. V roce 2OO2 se Vláďova máti se sestrou obrátily na ČS Červený kříž v Praze se žádostí o pátrání po nezvěstném. Po několika měsících bylo rodině ČS Červeným křížem oznámeno, že je nezvěstný. Významným pokusem bylo předání dostupných dokumentů Mr. Anthony Vane, Yellowknife, Northwest Territories, s nímž jsem náhodně hovořil jako pracovník SČ. Vědecké knihovny v Kladně. Podařilo se mi bezprostředně navštívit Vláďovu sestru, bydlící v Kralupech nad Vltavou, vše okopírovat, včetně dokumentů ČS Červeného kříže a následně Mr. Anthony Vane předat. S odstupem několika měsíců jsem s ním hovořil, ale do té doby se mu nepodařilo nic zjistit. Vladimír měl autorizovaný certifikát na servis letadel McDonell Douglass, často byl v kontaktu s naším již o několik let starším kamarádem Jiřím Švagrovským z Vancouveru. Obě matky ( bývalí sousedé v domě se po mnoho let velmi dobře znali ) a byly v občasném telefonickém kontaktu. P. Švagrovská již patrně nežije, Vláďova máti Antonie zemřela v prosinci před několika lety. Jsem v kontaktu s Vláďovou sestrou, ale stále a stále si nedovedeme vysvětlit, co se stalo a co je příčinou, že se můj kamarád již od roku 1989 nikomu ze svých blízkých vůbec ani náznakem neozval. Prosím o případnou pomoc, či informaci. S poděkováním: Erik 63 let, Česká Republika.  
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München