Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Plusi a minusi zivota v DE po 10 rokoch  (Přečteno 154325 krát)
peter85447



Karma: 0
Příspěvků: 25


« : Červenec 13, 2020, 03:20:32 pm »

V existujucom threade mi chybaju postrehy ludi zijucich v nemecku dlhsie pripadne ludi ktory sa tu trvalo usadili. Rozhodnutie usadit sa prichadza niekedy ako z nudze cnost lebo cesta spät uz nie je, pripadne uz sa nie je kam vratit.
Nerv getroffen ?
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1 : Červenec 13, 2020, 07:46:02 pm »

Co znamena otazka "Nerv getroffen" ?

Ja som sa rozhodoval vratit na SK prvy krat este v rokoch 1992-1993 ... vtedy sa prave rozpadavala CSFR  a vsetci mi na SK vraveli - to sa chces vratit do rozpadavajuceho sa statu, kde hrozi obcianska vojna ako v Juhoslavii atd. ?

Potom som sa rozhodoval v rokoch 1994-1995, to prisiel k moci strasidelny Meciar a vsetci mi vraveli - ty si sa uplne zblaznil??? Ty uplne stracas kontakt s realitou sveta Co???  Ved Slovensko za Meciara bude smerovat na Ukrajinu a do Ruska a ty mas moznost zit v EU, takuto jedinecnu prilezitost chces len tak odhodit? Preboha ved mysli aspon na svoje deti ked uz si sa ty uplne psychicky pomiatol a trepes take somariny ze vratit sa na SK ...

Potom som sa rozhodoval v r. 1996 ked SK nevzali do NATO - vtedy mi priatelia, znami, rodina na SK odporucali, ist sa liecit na psychiatriu ...

No a potom som sa uz radsej nerozhodoval ;_)

Postrehov by sa dalo pisat cele romany, otazne je kde zacat a kde skoncit ...
Ano, u mna boli dovody aj ekonomicke, pretoze ako zacinajuci biolog by som si niekedy v 1990tich rokoch asi zo slovenskeho platu nemohol zalozit rodinu, robit zaujimavu pracu, pomahat rodina na SK a aj manzelkinej v Polsku atd. atd.

Takze nebola to z nudze cnost, ludia na SK tiez prezili aj tie roky, jasne vzdy je otazka kvality zivota ;-)

Ja som sa v D nikdy necitil "cudzo" kedze tu sme s manzelkou vystudovali, tu mame spoluziakov, priatelov, kolegov z prace, znamych, aj znamych cez nase deti, aktivity atd. Ano, rodina je daleko, ale to je podobne ako ked sa niekto za cias zlateho sociku prestahoval napriklad z Kosic do Brna, alebo ostal zit po dostudovani v Prahe -tiez to nemal k rodine na skok hodinku autom ...

Takze, je to na dlho, ma to vela aspektov ...

Zaznamenáno
peter85447



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #2 : Červenec 14, 2020, 04:14:56 pm »

"Vracaju sa emigranti,
pod usmevmi napäti.
Stare sluby, nove pravdy,
hostia z inej planety !"


Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #3 : Červenec 15, 2020, 08:05:17 pm »

.
« Poslední změna: Červenec 16, 2020, 08:24:03 pm od JirikE » Zaznamenáno
peter85447



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #4 : Červenec 15, 2020, 08:31:27 pm »

JirikE
Zda sa ze si si posunul ceske hranice smerom do nemecka. Podobne sa deje napr. v bratislave smerom na vieden . Neviem ci sa ta toto forum tym padom tyka. Mentalne zijes pravdepodobne stale v CZ. Poznam vela podobnych pripadov ludi ktory zarabaju v DE ale v hlave a pocas vacsiny sviatkov a dovolenky su na SK.

Zaznamenáno
Michal_Hamburg



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Červenec 16, 2020, 12:28:49 am »

Ahoj,

žiju v Německu teprve 4 roky, pracuji na živnostenský list ale i jako zaměstnanec. Určitě už mám pár postřehů, které se týkají rozhodování zda-li zůstat nebo ne.

důvody pro:
+ lékařská péče na vysoké úrovni
+ úřady fungují spolehlivě a člověk ví, co může čekat
+ poměrně hodně pracovních či podnikatelských příležitostí, pokud má člověk ambice
+ potraviny v supermarketech jsou už minimalně od pohledu lepší jakosti než v ČR, v mnoha případech levnější než v ČR
+ online nakupování a zařizování všeho možného na vyšší úrovni než v ČR, nedosahuje to však úrovně jako např. v Holandsku(můžu srovnávat)

důvody proti:
- islamizace, podpora nelegálního pašování lidí do evropy skrze neziskovky
- povinné poplatky za veřejnoprávní média jsou i na německé poměry celkem vysoké a co je nejhorší, důsledně cpou do lidí, co si mají myslet. Mají velmi daleko k apolitickému a objektivnímu postoji. Vše, co nezapadá do eko-levičácko modelu, je hned pravicový extrémismus.
- celková bezpečnost a pocit bezpečí klesá, hlavně ve větších městech
- dostal jsem se už několikrát do situace, kdy jsem byl při hledání zaměstnání znevýhodněn proti rodilému Němcovi. V podstatě to ale chápu. Je to ale další důvod, kde mám lepší pocit, pokud bych se vrátil zpět do ČR

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #6 : Červenec 16, 2020, 11:35:26 am »

.
« Poslední změna: Červenec 16, 2020, 08:24:38 pm od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #7 : Červenec 16, 2020, 12:50:54 pm »

.
« Poslední změna: Červenec 16, 2020, 08:24:56 pm od JirikE » Zaznamenáno
peter85447



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #8 : Červenec 16, 2020, 07:51:43 pm »

Aky si mal dovot prist na toto forum ?
Pochvalit sa ako sa ti tu dobre zije alebo naopak postazovat sa a najst utvrdenie tvojich nazorov na nemecku povahu ?
Myslim ze uz motivacia sem vobec prispiet vypoveda ciastocne o skutocnom pozadi prispevkov.
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #9 : Červenec 16, 2020, 08:23:17 pm »

.
« Poslední změna: Červenec 16, 2020, 08:25:34 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #10 : Červenec 16, 2020, 10:31:03 pm »

peter - kazdy ma nejaky "dovot"

Ak spravne chapem, tak ty si mal dovot prist sem oznamit, ze kde vsade si uz zil, ale nakoniec si sa vybral zit do nudneho Mnichova, aby si pre slovakov/cechov odhalil ze je to blbe nudne mesto ... nech pochopia, ze tam nemaju ist ...

Spravne som tomu porozumel?
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #11 : Červenec 17, 2020, 08:37:47 am »

Příliš pozdě jsem pochopil, že Petrovi nejde o důvody, srovnání, nebo jiné zkušenosti a diskusi na toto téma...
Jako spíš o to, tyto názory nějak hodnotit a přidat k tomu i tu kterou mentalitu...

Což samo o sobě o určité mentalitě vypovídá  Škleb

Na druhou stranu jsme že oněch 10let i tady měli nespočet takových ,,pacientů", tak čemu se divím...  Kroutím očima

Zaznamenáno
peter85447



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #12 : Červenec 22, 2020, 01:01:49 pm »

JirkaE - ty zijes v ceskej bubline niekde pri hraniciach. Pre teba nie je forum o zivote v nemecku urcene.
Sam si uznal ze v nemeckom vnutrozemi si si nenasiel miesto na zivot. Mas neprijemne spomienky ? Za to tu na tomto fore nikto nemoze. Hladaj skor poradenske portaly.

Rudo1 - ty si taky stalker ktory crossreferencuje komentare uzivatelov. Tvoje bezobsazne komentare su tu uz viacerym zname.
Sam si uznal ze moje cestovatelske skusenosti mi davaju plne pravo porovnavat a hodnotit. Na to tu to forum je. Ty si o svojich dovodoch opustit nemecko nenapisal ani ciarku. Akurat si sa rozpisal o tom ako si sa niekolkokrat blahosklonne pokusil vratit na rodne slovensko. Ale vsetci ti to na slovensku vyhovarali. Takze este raz toto je torum o zivote v nemecku.
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #13 : Červenec 22, 2020, 05:59:36 pm »

JirkaE - ty zijes v ceskej bubline niekde pri hraniciach. Pre teba nie je forum o zivote v nemecku urcene.
Sam si uznal ze v nemeckom vnutrozemi si si nenasiel miesto na zivot. Mas neprijemne spomienky ? Za to tu na tomto fore nikto nemoze. Hladaj skor poradenske portaly.

Mám podivny pocit, jestli se nebavíš s někým jiným  Smích

Žili jsme 8 let 30km pod Mnichovem, myslím že o životě tady něco vím.
Narodili se nám tam 2 dětí, prošli jsme jesle, školku...
Zkusil jsem se nechat zaměstnat, vrátil se zpět na živnost.
Mam samé hezké vzpomínky a fůru přátel dole.
Občas dojíždím na zakázky pro známého...

Nicméně tady jsme o 200km blíž stárnoucím rodičům a na podobný vlastní domek bychom v okolí Wolfratshausen potřebovali 15x - 20x víc peněz.
Navíc život ve městě ani pro jednoho z nás nebyl zas až tak ideální, nájemné tam 3x vyšší, výdělky stejné.

Nevím podle čeho mě odhaduješ, ale jsi úplně mimo.
Nemá to nic společné s nikým na tomto fóru.

Chtěl jsi klady a minusy po 10 letech a místo vlastních poznatků maš potřebu hodnotit lidi...

Asi zas nějaká převlečená Jahoda tady na webu Smích
Zaznamenáno
peter85447



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #14 : Červenec 22, 2020, 08:16:25 pm »

JirkaE, mas aspon postavenou argumentaciu na rozdil od Analfabetickeho Rudi1.

Kazdopadne nemozem s tebou suhlasit lebo hodnotenie osobnosti a ich nazorov su nedelitelne.
Nemozem porovnavat nazor gastarbeitra ktery tady tlaci dovezene konzervy, jezdi domu protoze rodice (sem nekde slysel)  a nazory cloveka ktory sa tu dopracoval ku jobu z ktoreho tu vie realne zit, zalozit rodinu a postavit dom. Ty dva nazory nemaj porovnatelny obsah ani hodnotu. Sorry, to du dva pary bot. To pochopi kazdy.

Rudi1, prosim ta uz nic nepis.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München