Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prihlasenie SR-auta do LUX-evidencie  (Přečteno 68732 krát)
piki26



Karma: 0
Příspěvků: 11


« : Prosinec 04, 2008, 12:36:41 pm »

AHoj, vedeli by ste mi niekto poradit ohladne prepisu auta zo SR evidencie na LUX evidenciu. SR byrokracia mi je znama. CO Lux? Kolko takato sranda stoji-prepis? Kolko su poplatky za zakonnu poistku (male auto, 1,2 16V) eventualne havarijnu? Vopred dakujem za pomoc. (jana.pcola[zavináč]yahoo.fr)
Zaznamenáno
mmatej



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Prosinec 14, 2008, 09:37:03 am »

Ahoj,

myslím, že to stojí čosi okolo 50 euro. Musí sa na daňový úrad d oCessange myslím a potom na STK do Sandweileru. A samozrejme uzavrieť zmluva s miestnou poisťovňou. Celkovo doporučujem ponechať SK značku.
Zaznamenáno
piki26



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #2 : Prosinec 19, 2008, 03:49:29 pm »

No nakoniec som celu tuto peripetiu zdolala...a pre buducich vyznavacov Luxembourskych znaciek upresnujem nasledovne :
jedna sa o pripad, kedy prepisujete svoje "vlastne-ste proprietaire" auto zo SR znacky na LUX znacku (auto malo 4 roky)

POCAS NASLEDOVNEHO PROCESU ZBIERATE VYDANE DOKUMENTY, KTORE VAM UMOZNUJU IST OD DALSIEHO LEVELU:

1. treba ist na CENTRE DOUANIER nad Croix de Gasperich, kde obrdzite vignette 705 (pre ziskanie tejto ch....iny treba predlozit Technicak a Certificat de residence)
2. Hned potom si treba zavolat na SNCT(357214237)a poziadat o cislo Lux SPZ(na to potrebujete Vase cislo Securite sociale) Toto cislo Vam nadiktuju okamzite a to po telefone. Na Vasu adresu Vam potom pride aj potvrdenie o prideleni tejto znacky. (cca za 2 dni).
3.Medzi casom je vhodne si dohodnut rande s poistovakom a zalozit si zakonnu event. aj havarijnu poistku. Okrem toho, ze sa na Vas bude strasne usmievat Vam da "attestation d´assurance, ktoru potrebujete pre postup do dalsieho levelu
4.Hned potom si skocte po tlacivo ziadosti, ktore si vypiste a 50-eurovy kolok na Administration de l´enregistrement et des Domaines(1-3 avenue Guillaume)
5.Nasledne sa odtrepte do Sandweiler-u, kde na tej istej ulici ako je SNCT vybavite, aj znacku samotnu(firma Lux-Signalisation....strasne zlaty chlapec, ktory sa za 50 eur, ktore mu ci chcete ci nechcete musite dat, pretreha, aby Vam co najrychlejsie odsrouboval staru znacku a "vytlacil" a nasrouboval brand new Lux znacku. K tomuto ukonu potrebujete len piece d´identite.
6. no a potom je ta hadam najzaujimavejsia cast: pridete na SNCT, POZOR nestavajte do rady na technicku kontrolu !, ale zaparkujte pri budove s cervenymi vratami, kde su jedny male dvere, do ktorych vojdete a snazite sa v zadnej casti (guichet 5-9) odchytit nejako sympataka, ktory presacuje Vase auto(inak povedane zisti ci su udaje uvedene na vasej ziadosti spravne) a ktory Vam prideli cislo na cakanie. Ked Vas "vylosuju"-to je sprevadzane aktom rozsvietenia sa Vasho prideleneho cisla na mini displajoch v tej istej budove, tak si chvilu pokecate " o pocasi" s osobou na prepazke, ktora Vam na zaklade vsetkych zozbieranych dokumentov (ziadost s 50 eur kolkom, divnym papierom z colnice, potvrdenim o poisteni, piece d´identite, starym technicakom, fakturou od auta(iba v pripade, ze ste vlastnik auta)) udeli povolenie postupit do najvyssieho levelu : TECHNICKA KONTROLA! Nasledne sa teda s dovolenim zaradite do rady na technicku kontrolu (vraj sa to da aj dopredu objednat, ale to som sa dozvedela az tam). V pripade predobjednania ste v tej lepsej rade a ide to znamenite rychlo (cca 30 minut). V mojom pripade to trvalo cca 1 hod. pociatocna stanica je pri vchode do VEEEEEEEELKEJ budovy kde od Vas ujo vypyta 36 euro a to v cashi/kartu Visa, alebo Mastercard si mozete strcit za klobuk...beru iba kartu s minicashom ...no a potom to zacne....strasne vela usmiatych ujov, ktory si s Vasim autom robia co chcu a potom Vas to nakonci vypluvne k dalsiemu ujovi, ktory Vam da vytuzeny technicak a doklad o technickej kontrole. ten pan vedel dokonca par slov po polsky :-))
ZISK: zelena, seda+zlta karticka, jeden biely papier a zlta LUX znacka
RANY OSUDU: 136 euro a MIN. 2 stratene dni
VELA STASTIA !!!
Zaznamenáno
throot



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Leden 02, 2009, 11:44:44 am »

ja len neviem naco je to dobre prepisovat auto na lux znacky...
-STK kazdy rok
-vyssie poistne
-vyssia dan
+cely ten prepis
Zaznamenáno
piki26



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #4 : Leden 05, 2009, 10:35:58 pm »

no napada ma zopar celkom vhodnych a kvoli ktorym som sa vlastne rozhodla toto absolvovat
- mozem parkovat zdarma v celom Luxe, a kedze do prace dochadzam a parkujem, celkom vyhodne
- no a co sa tyka poistky, tak ma vzhladom na vselijake akcie poistovni vide presne tak isto ako na SLovensku(hovorim o kombinacii zakonna +havarijna)
- skrabla som auto a slovenska poistovna mi samozrejme povedala, ze mi preplati normohodinu slovensku a nie luxembursku a kedze neplanujem ist s autom tak skoro do SR (ak vobec), vide ma to tu celkom draho
- zakonna poistka sa da odpisat z dani..tiez celkom zaujimave....

asi tak
Zaznamenáno
renata.lux



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Červen 16, 2009, 08:28:16 pm »

Ahoj vsem, mam dotaz: kdyz jsem v Luxu pul roku, a za dalsi dva mesice si privezu z Ceska auto, ktere tady budu pouzivat - vite nekdo, do jake lhuty od prevozu to auto musim prehlasit na lucemburske znacky? Existuje na to jasne dana lhuta? Diky za odpoved, R
Zaznamenáno
piki26



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #6 : Červen 29, 2009, 07:59:26 pm »

ahoj renata, podla informacii, ktore som dostala ja je to do 6 mesiacov od privezenia auta do Luxu: To kedy si ho priviezla vsak treba dokazat. U niekoho je to jasne, pokial hned ako ho dovezie poziada o parkovaciu kartu.(moj pripad) Horsie je ked o nu nepoziadas: Auto Ti mozu kludne zhabat, ak Ta nahodne zastavia a budu velmi PRIATELSKY.... ak si tu na zaklade pobytovej karty viac ako 6 mesiacov. A potom treba dokazovat, ze si ho priviezla este len pred tyzdnom a pod. Je to ale nahoda, ale moze sa stat.
Zaznamenáno
xhosp



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #7 : Červenec 30, 2009, 08:07:59 am »

zdravim,
tak mam jednu smutnou zpravu k rozsireni. ziju v lucemburku skoro dva roky a porad mam ceskou spz. tedka mi vsak muj italsky znamy v praci vypravel, co se mu stalo. jel kolem auchan se svym autem, na kterem ma italskou spz. zmercili ho policajti, naskocili do auta a jali se ho z velkym houkanim zastavit jak nejvetsiho zlocince. zkontrolovali si pres ten jejich comp, jak dlouho ma pobytovou kartu v lucemburku, samozrejme zjistili, ze uz je tu dele nez 6 mesicu.
Vysledek byl pokuta EUR 200, dva trestne body a zabaveni auta - pry pokud do tri dnu nevyridi prevod na lucemburskou znacku, tak to auto pujde do drazby. dost husty. tak se ted bojim, abych na silnici nepotkal nejaky podobne aktivni policajtsky buzny.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München