Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pracovne povolenie trochu inak  (Přečteno 54154 krát)
andy a dicky



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Únor 13, 2010, 01:42:13 pm »

  caute....

         tak o pracovnom povoleni do nemecka som tu toho precital dost a vyzera to ze by s tym nemal byt nejaky problem ale mam trocha specifikum......pokusim sa to opisat.... ja a moja priatelka Ada sme uz par rokov v anglicku a snazime sa najst si pracu ako dvojica. v anglicku sa to vola housekeeping teda nieco okolo domu....vacsinou sa baba stara o poriadok v dome a ja v podstate vsetklo okolo domu cize zahradnictvo atd + praca sofera pre rodinu......mame s tym dlhorocne skusenosti a zaregistrovali sme sa v jednej agenture tu v anglicku ktora ma dost prisne kriteria a potrpia si na skusenostiach a skvelych referenciach od predoslych zamestnavatelov prave na tento druh prace.....inak sa s vami ani vobec nebavia.....registracia bola v poriadku a pani nam hned v ten den ponukla pracu pre anglicku rodinu ktora kupila obrovsky barak niekde pod mnichovom...ostali sme z toho nadseni....ale predvcerom mi z agentury volali ze sa to neda ze my tam nemozme pracovat ze budu hladat len niekoho s anglickym pasom.....ja som sa jej snazil vysvetlit ze si myslim ze my potrebujeme pracovne povolenie ktore sa vybavuje priamo na mieste....ale potreboval by som vediet aky je presny postup ktory by som mohol pouzit a zavolat do agentury ze sa to da vybavit...
       
         za kazdu dobru radu vopred dakujem
       
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #1 : Únor 13, 2010, 05:50:10 pm »

podivej se na stranky eures.cz, tam mozna odpoved najdes ...
Zaznamenáno
andy a dicky



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Únor 13, 2010, 05:56:39 pm »

    dik ale na eures som uz pozeral.....tam je to dost vseobecne ......potrebujem prakticke rady od ludi ktori to vybavovali priamo v de
     ale aj tak diiiik
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Únor 13, 2010, 09:50:10 pm »

Řek bych že nejlepší pro vás bude zřídit si živnosták. Už tady na to ve fóru je nějaké podobné téma. Ve wiki je taky nějaké info o zřízení živnosti v Německu.
Zaznamenáno
andy a dicky



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Únor 13, 2010, 10:02:22 pm »

    diky davide ale zivnostak je asi dost problem kedze sme stale v anglicku a mame pracu tu..... do tejto prace pri mnichove by sme sli len k by to bolo na 100% iste co este nie je ......prave koli tomu povoleniu.....navyse z nasou urovnou nemciny vybavovat nejky zivnostensky list v nemecku by bol aj tak dost problem.....myslis ze pracovne povolenie by sme nedostali?Co???
Zaznamenáno
Ajaj



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #5 : Únor 17, 2010, 10:24:12 pm »

Ahoj,

zivnostensky list ti muze vyridit za uplatu i danova poradkyne. V podstate jenom potrebuje podepsat par papiru, ze bude jednat tvym jmenem. Melo by to trvat pouze par tydny a neni problem sehnat poradce, ktery umi anglicky. Ja jsem byl v podstate ve stejne situaci, kdyz jsem si nasel praci na contract(zivnostak), kde jsem musel nastoupit behem par dni a bylo to v Norimberku (ziji v Berline, ktery je od N. asi 500km). Na internetu jsem si nasel par poradcu, napsal jim, zda mohou komunikovat anglicky, dalsi den si jednoho vybral, navstivil, podepsal a odjel do N.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München