Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ubytovani: podminky a ceny  (Přečteno 32079 krát)
Harwest



Karma: 2
Příspěvků: 20



« : Únor 18, 2010, 01:28:59 pm »

Zdravim opet vsechny,

mohl bych vas poprosit o informace ohledne ubytovani. Samozrejme vim, ze cena ubytovani je pro nasince trosku vysoka, ale jiz jsme zvykli z Irska.

Mohl bych se vas dotazat, jak to vse probiha, takova standartni situace pri pronajmu bytu ci garsonky a jake jsou podminky. Sepisu zde par zachytnych bodu, ktere mne zajimaji nejvice:

- minimalni delka najemni smlouvy
- plati se nejaky deposit (v irsku je zvykem platit mesicni vysi najemneho)
- co vsechno se plati za ucty a jake jsou prumerne ceny a ceho se vyvarovat
- videl jsem ze ve Svycarsku jsou s chovanim psu na urovni a je jim dovoleno mnoho, jsou nejake vyjimky pri pronajmu ohledne psu?
- funguje ve Svycarsku styl: pronajem rodinneho domu a nasledne sdileni s dalsimi najemniky?

No a pokud si vzpomenete na najek finty, nebo informace, ktere pomohou pri hledani, tak si toho budeme velice vazit. Samozrejme nejlepsi stranky s nabidkami by taky bodly.

Dekuji vsem predem.
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #1 : Únor 18, 2010, 03:48:46 pm »

Ahoj,
dle mých zkušeností (žijeme v Zurichu):

-shánění bytu pro nás byla noční můra, i když jsme měli k dispozici relocation agenta
-byt jsme hledali na www.homegate.ch
-funguje to tak, že většinou je stanoven den a přesná hodina prohlídky bytu- lidé přijdou, podívají se, dostanou formulář a ten vyplněný zašlou dané firmě, jež prohlídku organizuje (většinou chtějí vědět, kde člověk pracuje, kolik vydělává, jaký typ povolení k pobytu má, zda má zvíře, atd.)- daná firma pak rozhodne, kdo byt dostane
-připravte se na to, že levnější byty (tady tak 1500CHF/měsíc za 2pokojový byt) jsou hned pryč, kolikrát už na nás ani nevystačil formulář v den prohlídky
-my jsme nakonec zvolili dražší variantu (kde bylo jen pár zájemců), kdy platíme za rekonstruovaný dvoupokojový byt 2000CHf/měsíčně, ale bydlíme blízko jezera, což byla naše podmínka, nebydlet přímo v Zurichu.
-po nás chtěli jako deposit 3 měsíční nájmy
-smlouva se dává na neurčito, dokonce znám spoustu lidí, co si pronajali byt, pak si našli lacinější a ten původní dál pronajímají
-o pronájmu domu více lidmi nic nevím, ale domy jsou hodně drahé, takže pokud byste neměli  nikoho k sobě, bylo by to asi ze začátku dost finančně náročné,utáhnou nájem ve dvou
-zvíře nemáme, ale záleží na majiteli, zda zvíře povolí nebo ne
-nájem se platí společně s neben kosten-voda,topení, elektrika- a přichází pak vyučtování o přeplatcích či nedoplatcích

Tak doufám, že jsem pomohla, určitě se ozve i někdo jiný s dalšími postřehy. Třeba budete mít štěstí a najdete něco hned na poprvé a za rozumnou cenu. Já už bych hon na byt znovu zažít nechtěla:)

mějte se, Katka
Zaznamenáno
Millosh



Karma: 3
Příspěvků: 23



« Odpověď #2 : Duben 13, 2010, 02:17:27 pm »

presnou proceduru neznam, jen vlastn zkusenost:

byt 2+kk cca 25km od Zurichu, hruby najem 1000CHF mesicne + zalohy na elektriku, vodu atd..., kategorie "low-end" - panelak 500 bytu,  obyvany predevsim pristehovalci a duchodci...

deposit 2000CHF, min kontrakt 1rok, prohlidka probehla v presne definovanou dobu, byl jsem jediny zajemce, bytu zde maji stale dost, pronajimajici firma provedla na naklady minuleho najemnika generalni opravu bytu (malovani, natreni dveri a futer, vymena zachodu + nejake malickosti (3000CHF), takze to same muzou chtit po mne po vystehovani... docela vesele...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München