Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Narok na Kindergeld, Elterngeld??  (Přečteno 170107 krát)
martel



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #15 : Září 11, 2013, 09:02:20 am »

Nárok jednoznačně máte.

http://www.bmfsfj.de/RedaktionBMFSFJ/Broschuerenstelle/Pdf-Anlagen/Elterngeld-und-Elternzeit,property=pdf,bereich=bmfsfj,sprache=de,rwb=true.pdf

Stránka 9-11.

Vy v SRN bydlíte i pracujete, není co řešit.
Zaznamenáno
Martina99



Karma: 0
Příspěvků: 18



« Odpověď #16 : Říjen 28, 2013, 01:10:08 pm »

Ahoj, k
de je prosim ta familienkasse?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #17 : Říjen 28, 2013, 06:51:57 pm »

Boli tu aj taki experti co pracovali sice oficialne v Nemecku zenu a dieta tu nahlasili na pobyt a dostali vselico mozne...a ked otvorili rakusaci prac.trh uz ich nebolo...v nemecku  Smích
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #18 : Listopad 06, 2013, 12:40:42 pm »

chtela bych se zeptat na narok na Kindergeld, ten je opravdu dle trvaleho bydliste?
Takze pokud zde v Nemecku nemame trvale bydliste - manzel je tez Cech, oba mame trvaly pobyt v CR, ja zde bohuzel nepracuji, z CR nemam na nic narok,jelikoz jsem z tama odhlasena jak zdravotne tak vlastne socialne, tak ja nic nedostanu ani z nemecke strany?
 
Resi se to pres manzela aspon ten Elterngeld? A v pripade, ze se tady narodi dite, tak ma vlastne trvaly pobyt kde, tu v Nemecku??

http://www.gesetze-im-internet.de/beeg/__1.html

1) Pokud se dite narodi v D je automaticky nemec. Potom mu muzes vyridit v CZ ceske obcanstvi. Do 18 let veku muze mit obcanstvi dve.

2) Elterngeld (1 rok, nejmin 300/mesic) dostanes pokud mas a po dobu povoleni k pobytu. Bayern ma jeste v druhem roce nejmin 200,-/mesic (aspon pro druhe dite).

3) Zadnych 8 mesicu na to nepotrebujes!! Mam 2 deti a trvalo to jen paar dni. Kdyz nekdo neodevzda ty papiry co po nem chteji tak nema sanci - a to je tak vsude ve svete. Plati jenom 3 mesice pospatku od podani zadosti.

4) http://www.bmfsfj.de/bmfsfj/generator/BMFSFJ/familie,did=76746.html



Já čekám na kindergeld již rok.Vyplácejí i tři roky zpětně tak si z toho hlavu nedělám.Papíry jsem odevzdala všechny a řádně v termínu.Buhužel se jim první papíry nějakým záhadným způsobem vytratily  Co??? a musela jsem vše posílat ještě jednou.Trvalý pobyt mám s dětma tady i v ČR.jde o to kde člověk pracuje a žije.Nárok na kindergeld je od doby trvalého přihlášení v DE.Socialgeld od doby kdy pracujete v DE.Vše musí být doloženo potvrzením od všech úřadů v ČR,že nepobíráte od datumu xx žádné peníze z ČR.A vše oficiálně s razítkem přeloženo do Němčiny.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München