Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Česká občanka - přihlásit se na úřadě?  (Přečteno 293884 krát)
sitolude



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Červenec 01, 2010, 10:14:42 pm »

ahoj vsichni.mam otazecku. jsem od roku 2004 vdana v Nemecku.mam porad ceskou obcanku.odhlasila jsem jen zdravotni pojisteni. s mamou jsem bydlela v jednom byte,ona platila vsechno.ted se ale odstehovala a ma jine trvale bydliste.jak mam postupovat ja? za popelnice jsem jeste nikdy neplatila,a ten byt je momentalne prazdny.ale co kdyz se tam nekdo nastehuje?tak budu taky podnajemnice? neco jsem slysela,ze se da udelat trvale bydliste i na uradu prace.tak nevim co driv delat.diky za pomoc
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 02, 2010, 09:29:33 am »

Trvale bydliste nema s najemnim vztahem k bytu nic spolecneho - to, ze tam jsi nahlasena, te nedela najemnici ani podnajemnici. Novy najemnik s tebou uz nebude mit vubec nic spolecneho. Pokud se mama odstehuje, sice nikdo asi neprijde na to, ze tam jsi prihlasena a uz nemas byt, ale ty sama budes mit problemy napr. s pristupem ke schrance, zejo. Ta bude patrit novemu najemnikovi.

Nemuzes se prihlasit zase tam, kam se prestehovala tva mama?
Pokud ne, pak asi ten obecni urad. To nejlepe zavolat ci se tam osobne stavit a pozadat o trvale bydliste na urade. Oni uz budou vedet, nejsi prvni, kdo ho bude mit. Nerikal bych jim ale, ze bydlis v Nemecku, proste bych rekl, zes byla prihlasen au mamy, mama se odstehovala a ty bydlis nekde, kde si trvale bydliste nahlasit nesmis/nemuzes. To by jim melo stacit.

Pozor ale na ty popelnice: To neni sranda - kdo je prihlasen, je povinen za odpad platit. A ten urad na to nejspis NEzapomene - takze pocitej s tim, ze se o tu pohledavku nekdy prihlasi. A pokud pravidelne nekontrolujes postu, prijde exekutor. Na druhe strane, s bydlistem na urade ti exekutor tezko neco zabavi, ale prijemne to nebude.
Mozna by bylo nejlepsi prihlasit se zase u mamy - ta ti bude moct kontrolovat postu a upozornit te, kdyz prijde neco vazneho.

2010-07-05: Oprava, chtel jsem rict, ze urad nezapomene Úsměv
« Poslední změna: Červenec 05, 2010, 08:53:45 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
sitolude



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Červenec 02, 2010, 10:17:37 am »

moc dekuju za odpoved.no je to u me slozite.mama se vdala,odstehovala se ke svemu novemu muzi a tam se i po roce prihlasila.ted se ale od sveho manzela odstehovala,nasla si novy byt.tam zatim ale nechce mit sve trvale bydliste,je to jen podnajem a nevi na jak dlouho.nastesti ji manzel vysel vstric a necha ji tam trvale bydliste.tam se ale ja prihlasit nemuzu,to on nechce.takze fakt slozita vec. takze kdyz se prihlasim na ten urad,tak tam budu platit i popelnice? rozumim tomu dobre.jeste se zkusim zeptat sestry,tam bych snad nic platit nemusela.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #3 : Červenec 04, 2010, 09:09:02 pm »

popelnice platit budes platit v kazdem pripade. jakmile mas v CR trvale bydliste, tak platis, meni se jen to, jakemu uradu.
Zaznamenáno
Vlasta2097



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #4 : Červenec 06, 2010, 10:17:07 am »

Pokusím se ti stručně odpovědět.Zrušit trvalé bydliště si sama od sebe nemůžeš.Dle zákonů v Česku ti trvalé bydliště může být zrušeno pouze osobou,která má v bytě trvalý pobyt na základě jeho žádosti na úřadu nebo magistrátu města s tím,že věrohodně doloží-např.nájemní smlouvou,svůj vztah k bytu a dva svědci podepíší,že jeho trvzení je pravdivé.Přičemž tato podmínka musí být splněna najednou.Tobě úřad oznámí na adresu zahájení správního řízení a na úřední desce bude viset toto oznámení.Celý tento proces je zdlouhavý a probíhá cca půl roku než je ti přidělena adresa trvalého pobytu na úřadě.
Druhou a rychlou možností pokud bydlíš pouze v SRN je odevzdat na úřadě v Cz,kde jsi hlášena občanský průkaz s tím,že se staneš občanem ČR bez trvalého pobytu v Česku a je zase možnost,zda úřadu sdělíš místo kde v SRN bydlíš a úřad ti zašle oznámení o tomto úkonu a nebo adresu nesdělíš.
Bohužel problém s platbou komunálního odpadu tím nevyřešíš.Nevím jaké má tovje město podmínky,ale obvykle je to tak,že poplatek za odpad musí platit  všichni očané s trvalým pobytem na dané adrese a nezávisí to na existenci bytu,zda tam byt skutečně fyzicky máš či nikoliv -..Tjl.kde trvale bydlíš je tvoje volba.
Osobně bych nedělala mrtvého brouka a s úřadem komunikovala.
Neopíšeš nic o odhlášení z MSSZ.
Přeji hodně štěstí a pevné nervy.Vlasta
Zaznamenáno
sitolude



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Červenec 06, 2010, 08:36:44 pm »

moc dekuju za odpovedi.jen co pojedu do cech,tak to hned zaridim.doufam,ze je to vec na pockani.prihlasim se proste na uradu,abych tam mela trvaly pobyt (obcanku se mi odevzdavat nechce) a proste jim ty popelnice platit budu.tak jeste jednou dekuju
Zaznamenáno
sitolude



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #6 : Červenec 06, 2010, 08:53:05 pm »

ahoj vlasto,mam jeste jednu otazku?pokud odevzdam obcansky prukaz, ztracim tim i ceskou narodnost nebo ne? cesky pas mit tedy zustane,a to bude muj prukaz totoznosti?a kdyz ho teda odevzdam,a nenahlasim pobyt v SRN, kam mi napriklad pujde kdybych nahodou nekdy dostala dopis od nekoho ? musim podotknout,ze uz 6 let jsem nikdyz zadny dopis nedostala,takze teoreticky nic nehrozi. a pokud nebudu mit trvaly pobyt v CR,tak zaroven nebudu muset platit i ty blby popelnice ne?promin ze se fakt tak blbe ptam.ale pripada mi to fakt nelogicky,platit tady v SRN a zaroven i v Cechach,kde je vubec nepouzivam. a v dnesni dobe se fakt kazda nasetrena korunka hodi. i kdyz jsem stastne vdana a nemam zatim v planu vracet se do cech,preci jen chci mit otevreny vratka.co kdyby. jsem ale porad hrda na to,ze jsem ceska,a nechci ztratit ceskou narodnost,jenom pro to,ze bydlim nekde jinde. moc moc vam dekuju za odpoved
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Červenec 06, 2010, 09:05:27 pm »

Narodnost je vec, kterou ti nikdo neodpare, neboj Úsměv
Obcanstvi se muzes vzdat, nebo ho pozbudes zadosti o nemecke...ale to je jine tema, mnohokrat probrane.

Tim, ze odevzdas obcanku, resp. naopak, tim, ze v CR odhlasis pobyt, coz nutne znamena odevzdani obcanky, neprichazis o obcanstvi...jen o tu moznost, delat v CR jakobys tam porad bydlela (volby a cojavimjestejineho).

Stoji ty popelnice za to?  Nevím co si myslet/Nerozhodný

Cokoliv v CR chces vyridit, vyplati se jim predem zavolat, byt mila a domluvit si termin. Casto se tak podari, ze urednice neco nachystaji, aby to pak slo rychleji, nebo te dokonce vezmou i mimo uredni den.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Vlasta2097



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #8 : Červenec 07, 2010, 12:16:39 pm »

Odpovídám ti na dotaz.
Ne,vrácením občanského průkazu národnost ani občanství neztrácíš.Jediné co nelze je v Cz např.uplatňovat jakékoliv žádosti o dávky,apod.
Pas si musíš posléze nechat vystavit nový a prokazuješ se i rodným listem-.
Podotýkám,že odhlášení se z evidedence obyvatel nelze zpětně.

Asi nejvhodnější by bylo,aby jsi si zavolala na evidenci obyvatel dle tvého bydliště a domluvila se na postupu.

Já ti sice mohu poradit,ale nemohu za tebe nic vyřešit.Příjemné to není,ale je lepší to řešit sama od sebe a nenechávat to plout v čase.

Nidky nevíš co během let nastane...

Za sebe mohu říct,že jsem řešila podobnou situaci a že nic nakonec není tak horké a neřešitelné jak se zdá a i  záleží na přístupu jak to na úřadu odůvodníš a jak jednáš,ale pokud jsi ta,kdo má zájem vše dořešit,je to rozhodně velké plus.

Ke korespondenci..I když máš úředně přidělenou adresu trvalého pobytu např.na městské části nebo obecním úřadu máš zákonnou povinnost si zajistit zasílání pošty na tzv.korespondenční adresu,kterou uvádíš v záhlaví dopisu a nebo je i možnost si zřídit datovou schránku,ale v tvém příépadě bych to nedoporučovala..,ale je to jen můj osobní pohled na situaci.

hezký den Vlasta
Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #9 : Červenec 10, 2010, 09:13:34 pm »

Ja mam teda v CR bydliste u nasich, ale popelnice se za mne neplati... Starosta vi, ze tam nebydlim, takze je na obecnim urade nasim za mne proste neuctujou.... asi jedna z mala vyhod male vesnice...
Zaznamenáno
sitolude



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #10 : Červenec 13, 2010, 11:43:32 am »

moc dekuju za odpovedi
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #11 : Červen 09, 2014, 10:10:09 am »

. . .  a proste jim ty popelnice platit budu . . .
s adresou ve městě, jedná se o poplatek za právo do popelnic odpadky vyhazovat,

registrovaným na městském úřadě spíše poplatek za právo odpadky v těch popelnicích vybírat
Na městském úřadě má adresu trvalého pobytu většina homelesů přiživujících se jako odpadkoví prospektoři. A vyjímeční z nich tam mají na sebe registrovaná i s.r.o.-čka  (tomu nelze zabránit, je to jejich právo, podnikat: např. jako bílí koně romale-mafiánů) a chodívají si na magistrát vyzvedávat obchodní korespondenci.  S homelessí tchoří hygienou tam populární nejsou. Registrace adresy na městském úřadě proto u magistrátních úřednic moc oblíbený úkon není:  je třeba připravit si pochopení + asertivitu ke překonání jejich pasivní rezistence÷agresivity.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #12 : Červen 09, 2014, 11:34:57 am »

ahoj vsichni.mam otazecku. jsem od roku 2004 vdana v Nemecku.mam porad ceskou obcanku.odhlasila jsem jen zdravotni pojisteni. s mamou jsem bydlela v jednom byte,ona platila vsechno.ted se ale odstehovala a ma jine trvale bydliste.jak mam postupovat ja? za popelnice jsem jeste nikdy neplatila,a ten byt je momentalne prazdny.ale co kdyz se tam nekdo nastehuje?tak budu taky podnajemnice? neco jsem slysela,ze se da udelat trvale bydliste i na uradu prace.tak nevim co driv delat.diky za pomoc

Relativne nove zavedeno v Cechach:
Občansky prukaz lze vydat i obcanovi, ktery nema trvaly pobyt na uzemí Ceske republiky (zákon č. 328/1999 Sb., o obcanskych prukazech, ve zneni pozdejsich predpisu, ustanovene § 2 odst. 4). Zadost se podava u kterehokoliv obecniho uradu obce s rozsirenou pusobnosti. Prokazete pouze svoji totoznost (v tomto pripade platnym ceskym cestovnim pasem). Poplatky: obcansky prukaz s kontaktnim elektronickým cipem: 500,- Kc, obcansky prukazu bez cipu: 100,- Kč. 
Na ceskem obcanskem prukazu nelze uvadet trvale bydliste v cizim state.

Ja osobne mam problem, ze si v Cechach skoro nemuzu vlozit penize na sve konto, minule si baba na prepazce postavila hlavu, ze musim predlozit cesky obcansky prukaz (ktery samozrejme nemam) a nemecke doklady nebo cesky cestovni pas ji nezajimaly. Neni mi jasny, proc me pred lety konto banka otevrela na zaklade ceskeho cestovniho pasu a dalsich nemeckych dokladu, a pak si na toto konto nemuzu vlozit vlastni penize. Dalsi problem se zarizenim konta je, ze me napr. AIR bank nechce otevrit konto z duvodu, ze nemam cesky obcansky prukaz. Na nemecke doklady by me banka konto bez problemu otevrela jako cizinci:-) No jo, me to pripada smesny, mam doklady oboje a jsem Cech, tak proc by me v Cechach mela banka otevirat konto jako cizinci? Chtel jsem si zaridit obcanku bez uvedeni trvaleho pobytu v Cechach, od tohoto jsem ale upustil, protoze by banka z takoveho prukazu stejne zadne trvale bydliste v Cechach nevycetla, ktere pry udajne tak nutne potrebuje:-) A celou tuto kasparkovinu oduvodnuje zakonem č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Takze cesky lidicky zijici v cizine a nemajici trvaly pobyt na uzemi Cech (nedej boze aby meli jeste k tomu dvoji papiry) jsou automaticky Ceskou republikou podezrivany z prani spinavych penez a terorismu, kdyz si na sve konto chteji ulozit sve vydelane penize, aby mohli zaplatit Cecham pozadovane dane??? :-)   
V tomto zakone vsak o povinnosti identifikace jen a pouze ceskou obcankou neni ani slovo. Ale hlavne, ze financak v Cechach kazdy rok velmi rad natahne ruku a vyzyva me k placeni dani z nemovitosti atd., ktere mam v Cechach.
No jo, holt nejsou nektere banky v Cechach jeste tak daleko, jak by asi mely byt.
Ale pripad s placenim ci neplacenim popelnic by takova obcanka mohla vyresit.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Červen 10, 2014, 11:06:17 am »

http://m.weblog.rider.cz/articles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne

Tady je to pekne popsane, pro me srozumitelne vysvetlene, co se OP a trvaleho bydliště tyka...  Úsměv
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #14 : Červen 10, 2014, 04:10:39 pm »

http://m.weblog.rider.cz/articles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne

Tady je to pekne popsane, pro me srozumitelne vysvetlene, co se OP a trvaleho bydliště tyka...  Úsměv

Zdar Jirike, to je fakt dobre napsany, pekne jsem si to prostudoval. Pridam jeste stanovisko ministerstva vnitra Ceske republiky a citaci zakona o financovani terorismu:

Podle platné právní úpravy, tj. zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o občanských průkazech) a zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o cestovních dokladech), jsou považovány za doklady sloužící k identifikaci občana všechny doklady totožnosti, tzn. jak občanský průkaz, tak i platný cestovní pas.
Občané České republiky žijící mimo území republiky, nemající trvalý pobyt na území České republiky, kteří nemají občanský průkaz s adresou trvalého pobytu, prokazují svou identitu platným dokladem totožnosti, tj. cestovním pasem a nebo od 1.1.2012 i občanským průkazem, kde není uvedena adresa místa trvalého pobytu. (citace JUDr. Zdeňka Tomášová, CSc.
vedoucí oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů MV Ceske republiky.)

Zakon 253/2008 Sb. o nekterych opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu:  
§ 8 Provádění identifikace
(1) První identifikaci klienta, který je fyzickou osobou, a každé fyzické osoby jednající jménem klienta, který je právnickou osobou, provede povinná osoba za fyzické přítomnosti identifikovaného, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.
(2) Při identifikaci klienta, který je
a) fyzickou osobou, povinná osoba identifikační údaje zaznamená a ověří z průkazu totožnosti, jsou-li v něm uvedeny, a dále zaznamená druh a číslo průkazu totožnosti, stát, popřípadě orgán, který jej vydal, a dobu jeho platnosti; současně ověří shodu podoby s vyobrazením v průkazu totožnosti.

Proc tedy narazim porad (predevsim v ceskem bankovnim sektoru) na problem: "ale to prece bez obcanskeho prukazu nejde, musime se striktne drzet zakona" (by me zajimalo ktereho).
S timhle mam problemy velky, konto mi jedna banka otevrela, nebot jsem obcan Ceske republiky (coz prokazuji platnym cestovnim pasem), fyzicka osoba starsi 18-ti let, ale uz si na sve konto u teto banka nemuzu  vlozit sve penize, nebo se pri vkladu nemuzu prokazat ceskym OP, bez ktereho to pry dle "zakona" nejde?
Jina banka mi odmita otevrit konto jako Cechovi, nebot nemam cesky OP a vnucuje mi si otevrit toto konto jako cizinec na nemecke doklady?
I kdybych sebevic chtel ziskat kvuli bankam cesky obcansky prukaz, nevim, jak bych toho dosahl, kdyz se nemam u koho v Cechach prihlasit. Dokonce jsem navrhl te urednici, ktera mi odmitla vlozit penize na sve konto, ze si milerad ceskou obcanku zaridim, kdyz se u ni budu moci prihlasit k trvalemu pobytu. No, moc se ji to nelibilo.
Proste to beru uz tak, ze jsem jen diky tomu, ze neziju v Cechach terorista a peru spinavy penize, ktere ukladam v Cechach:-)
Ma nekdo z tech, kteri take nemaji cesky obcansky prukaz, podobne zkusenosti? Docela by me to zajimalo...    
Myslim, ze je v tom dokonalej bordel.  
Jo, a v tomhle budu tvrdohlavej: nebudu si otevirat zadny konto jako Nemec, kdyz jsem Cech a mam stejna prava a povinnosti jako kazdy jiny obcan Ceske republiky. To at po me nikdo nechce... 
« Poslední změna: Červen 10, 2014, 04:12:12 pm od milda34 » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München