Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: moznost slobodneho povolania  (Přečteno 41670 krát)
lydia30



Karma: 0
Příspěvků: 22


« : Srpen 14, 2010, 09:23:34 am »

ahojte,ja by som sa chcela opytat ci existuje moznost slobodneho povolania v luxemburgu,ak mate informacie vopred dakujem
Zaznamenáno
Ovni



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Srpen 14, 2010, 09:20:46 pm »

Ahoj,

co máš přesně na mysli pod svobodným povoláním - chceš podnikat jako fyzická osoba, nebo ti jde o nějakou uměleckou činnost? Možnost jistě existuje, jde jen o to zjistit, jak budeš platit daně, sociální a zdravotní pojištění a další drobnosti Úsměv Já s tím zkušenost nemám, ale můžeš zkusit kontaktovat obchodní komoru (http://www.cc.lu/) a zabrouzdat webovými stránkami lucemburské vlády, můžeš začít třeba tady: http://www.luxembourg.public.lu/fr/societe/emploi-travail/index.html.
Zaznamenáno
lydia30



Karma: 0
Příspěvků: 22


« Odpověď #2 : Srpen 16, 2010, 04:35:12 pm »

dakujem ved aj to je pomoc,no je to razu umeleckeho...tak chcem aj v tom pokracovat,dik za kontakt,idem hned skusit..este raz dik
Zaznamenáno
Jana N.



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Prosinec 03, 2010, 08:35:21 pm »



Ahoj! :-)

ráda bych se Vás zeptala, zda jsou podmínky vstupu na pracovní trh v Lucembursku pro Čech a Slováky zmírnily?

Jsem studentkou VŠ a příští rok bych ráda odjela za přítelem do Lucemburska. Ráda bych si tam našla nějakou práci. Mluvím aj, fr a nj. Tak snad nebudu mít potíže.... :-)
Kontaktovala jsem některé oficiální organizace práce, ale jaksi se mnou nechtějí komunikovat :-/

Mějte se hezky,

Jana
Zaznamenáno
vasek.z



Karma: 1
Příspěvků: 62


WWW
« Odpověď #4 : Prosinec 04, 2010, 02:44:43 pm »



Ahoj! :-)

ráda bych se Vás zeptala, zda jsou podmínky vstupu na pracovní trh v Lucembursku pro Čech a Slováky zmírnily?

Jsem studentkou VŠ a příští rok bych ráda odjela za přítelem do Lucemburska. Ráda bych si tam našla nějakou práci. Mluvím aj, fr a nj. Tak snad nebudu mít potíže.... :-)
Kontaktovala jsem některé oficiální organizace práce, ale jaksi se mnou nechtějí komunikovat :-/

Mějte se hezky,

Jana

Asi jsi v trosku nevhodnem tematu, ale co uz.
S jazykem problemy mit nebudes, vetsinou staci uplne bohate jenom francouzstina, ve verejnem sektoru casem lucemburstina. Ale vse zavisi od pracovniho oboru o ktery mas zajem.
V principu je tu pohyb osob i pracovni trh volny, tj. zalezi jen a jen na tobe aby sis dokazala nejakeho zamestnavatele vubec sehnat (ona to tu az takova legrace neni). Samozrejme se tu jako clen jakekoli jine zeme EU muzes nahlasit i na uradu prace (ale pochopitelne bez naroku na jakoukoli financni podporu v nezamestnanosti, kdyz tu nemas odpracovanou potrebnou dobu). Ale o uspesnosti umistovani z tohoto uradu zkusenosti nemam. Urcite bude vsechno snazsi az prijedes a budes se tu ptat osobne s tim ze tu uz zijes nez vest korespondenci odnekud ze zahranici.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München