Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prosím o radu - české děti ve fr.škole  (Přečteno 38777 krát)
sylvac



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 05, 2010, 11:23:51 am »

Dobrý den, najde se tu někdo, kdo mi pomůže nebo nasměruje? Firma mě posílá jako tlumočnici do města Saint-Omer. Mám dvě děti (13 a 11) a samozřejmě řeším, co tam budou dělat. Francouzsky umí jen starší (a to málo), mladší kluk vůbec. Předpokládaná doba mého pobytu je cca rok, tzn. od 2.pololeti 2010/2011... Může mi někdo poradit, zda a případně jak se dají děti zapsat ve Francii do školy, jestli tedy vůbec? Podotýkám, že Saint Omer je malé město, nejbližší větší je Lille. Díky za každou reakci, Sylva.
Zaznamenáno
katka0511



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Listopad 16, 2010, 12:04:39 pm »

Ahoj Sylvo,
bydlela jsem v Poitiers, kdyz memu synovi bylo 11let, neumel ani slovo francouzsky. Zapsala jsem ho na tamni "zakladku" a on zacal chodit na hodiny a jen tam tak sedel.Redital mi rikal, at nemam obavy, ze se nauci a opravdu za 3 mesice mluvil. Neboj se toho, deti se nauci rychleji, nez my dospeli.
Katka
Zaznamenáno
sylvac



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Listopad 22, 2010, 03:30:51 pm »

Díky Katko, i za podporu Úsměv Jen bych se ještě zeptala, jak jsi postupovala. Prostě jsi si vybrala základku, kontaktovala ředitelství atp? Já se totiž nevyznám v tom, zda můžeš zapsat dítě ve Fr. kamkoliv, nebo musíš jen do soukromých.
Díky
Sylva
Zaznamenáno
helena82



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Září 10, 2011, 12:49:33 pm »

Ahoj Sylvo,
Chtela bych ti poradit s tou skolou jak se zapsat. Muzes do jakékoliv skoly podle bydliste. Staci zajit na skolu s dokladem o bydleni - vypis z elektriny smlouva atd. Dale potrebuje rodny list, ktery je prelozeny. A je to deti mohou do skoly. Co se tyce jazyku je dobre ze sou dve aspon si spolu mohou hrat o prestavkach..... Pac jejich integrace bude trvat asi rok, zalezi na detech, muze trvat i dva... Kazdopadne se ti nauci na ceske pomery perfektne francouzky coz se jim bude v budoucnu hodit. Preji ti hodne uspechu a hladky nastup do fr skoly
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München