Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Freizügigkeitsgesetzt od kvetna: Co se zmeni pro studenty?  (Přečteno 40911 krát)
bjetka
Host
« : Únor 05, 2011, 12:54:33 pm »

Mozna uz tu nejaky prispevek je...nenasla jsem. Od pristiho tydne jsem mela mit druhy pracovni uvazek. Prvni zamestnavatel mne ale tvrdi, ze u "90 Tage- Regelung" muzu mit jenom u jednoho... V Aufenthaltsgenehmigung o tom nemam ani slovo, a nez si to overim na AA z principu tady neverim uz nicemu.
Predevsim by me ale zajimalo, zda se s novym Freizügigkeitsgesetz od 1. 5. rusi "90- tage - Regelung", jak by to podle nasledujiho melo vypadat:
(www.leipzig.ihk.de/.../1/.../01.../MB_01_05-Arbeitnehmerfreizuegigkeit.pdf)

"EU-Staatsangehörige sind alle Personen aus den alten EU Mitgliedstaaten.
Darunter genießen alle Arbeitnehmer aus
Belgien, Dänemark, Finnland, Frankreich, Griechenland,
Irland, Italien, Luxemburg, Malta, Niederlande, Österreich,
Portugal, Schweden, Spanien, Großbritannien und
Zypern volle Arbeitnehmerfreizügigkeit.
Ab dem 01.05.2011 gilt dies auch für die Staaten Estland,
Lettland, Litauen, Polen, die Slowakische Republik, Slowenien,
die Tschechische Republik und Ungarn.
Spätestens ab dem 01.01.2014 genießen auch Arbeitnehmer
aus Bulgarien und Rumänien volle Arbeitnehmerfreiz
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Únor 10, 2011, 01:19:22 pm »

Nedivim se, ze jsem se tu zadne odpovedi nedockala. Hledala jsem sama a stalo me to opet nemalo sil a penez. Na internetu nic konkretniho neni. Takze z Arbeitagentur me odkazali na Finanzamt, odtud na Lohnsteuerhilfeverein, odtud na Kreisverwaltungsreferat, na kterem mne ale nakonec treti zenska objasnila, ze Freizügigkeitsgesetz se ve svem zneni BEZ DODATKU vztahuje i na studenty. Tzn., kdo to dokaze, muze si do konce dubna odpracovat svych 90  dni Smích, od 1. 5. uz zadne casove omezeni!!! (behem semestru samozrejme 20 hod./tyden)  Škleb
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Únor 10, 2011, 01:30:49 pm »

Zajímavé, díky za info  Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München