Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zacinam ve Svycarsku-poradi nekdo se sehnanim bytu?  (Přečteno 52186 krát)
Lukas 001



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Květen 18, 2011, 05:13:05 am »

Ahoj ve spolek,
od srpna zacinam pracovat v Basel. Smlouvu uz mám podepsanou. Chtel bych se zeptat, jestli je těžké sehnat byt v Basileji a jak se obvykle postupuje a co k tomu potrebuji.
Diky predem za odpoved
L.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Květen 19, 2011, 10:54:53 pm »

Hleda se na internetu, nejvice je toho na www.homegate.ch. Mne se v posledni dobe libi anzeiger.ch, to je web crawl.

Kdyz naleznes vhodny byt, kontaktujes pronajimatele, a ten Ti rekne, co od tebe bude chtit. Bezne jsou nasledujici polozky:

- reference dvou lidi, kteri Te znaji a zaruci se za Tebe
- reference predchoziho pronajimatele
- negativni vypis z registru dluzniku
- kopie pracovni smlouvy
- kopie pracovniho povoleni

Ty prvni polozky byvaji u nove pristehovavsich ponekud obtiznejsi, ty posledni dve by Te nemeli cinit problem. V pozdejsi fazy te Te pronajimatel necha vyplnit kadrovy dotaznik, minusove body jsou treba za domaci zvirata, hudebni nastroj, nebo u kuraku. Chybejici nebo spatne kadrove materialy se daji kompenzovat napriklad tim, ze na dany byt napises pekne bewerbung, jako kdyz jsi se uchazel o praci.

Basel je snadnejsi (no, hlavne levnejsi) nezli Zurich, nebo Zug, ale zadna prochazka ruzovou zahradou to nebude.  Muzes take zvazit bydleni v okolnich kantonech, v kantonu Jura a (o neco mene) Solothurn je o najemniky vetsi nouze a pronajimatele jsou o neco flexibilnejsi.

Ja jsem se stehoval loni a udelal jsem tu zkusenost, ze cim dal od Baselu, tim jsou byty a prostredi kvalitnejsi, a potencialnich najemniku je mensi naval.
Zaznamenáno
sarinka



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Květen 20, 2011, 12:45:55 pm »

Bydlim 10 let v jednom byte, ale zadny kadrovy dotaznik jsem jeste nedostala.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Květen 23, 2011, 09:55:52 pm »

No prave. Celych 10 let v jednom byte. To uz jsi se dlouho nestehovala ;-) Ja jsem se stehoval loni a uz jsem vyplnoval ;-)

O neco vazneji - myslim, ze je logicke, ze profesionalni spravci si dotazy na potencialni najemce institucionalizuji dotaznikem. Ja jsem vyplnoval kolonky jako rocni prijem (prestoze jsem rovnez ukazoval prac. smlouvu), pocet osob v byte, stav kurak/ nekurak, a tusim domaci zvirata a hudebni nastroje.

Mozna nema kazdy spravce dotaznik, ale o podobne temata se bude zajimat pronajimatel vsude na svete. Takze je to prast nebo uhod. 
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #4 : Květen 24, 2011, 05:42:45 pm »

ty dotazniky uz ted vetsinou davaji i privatni osoby. ja ted dostala byt pres realitku, ale i pres privat byly dotazniky vicemene stejny - osobni data, mesicni prijem, zamestnavatel a jeho kontakt, pocet lidi,co bud ebydlet, zvirata, hudebni nastroje, auto, kurak/nekurak, povoleni k pobytu, reference znamych event.zaruka, predchozi najme (odkdy, jak dlouho, kde, u koho-kontakt, cena najmu a duvod zmeny adresy) plus event.poznamky.

samozrjeme prednost maji svycari a lidi s povolenim C, B, pak L...   u me volali zamestnavateli,aby si overili,jeslti skutecne pracuju atd...

u czincu to holt kontrolujou dukladne.

Zaznamenáno
Lucas23



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #5 : Květen 26, 2011, 06:03:29 pm »

Já jsem si našel WG-zimmer,což znamená že jsem ve 4plus 1 za 500CHF-měs. se dvěma spolubydlícíma.
Chtěli jen jeden nájem do předu!nic víc!
Nikomu to nemusí vyhovovat,ale najdu si své soukromí.

Byla to moje první prohlídka bytu a vyšlo to!
Předtím jsem několik dní žil v Campu pod stanem! Škleb

Good Luck!!!
Zaznamenáno
Lukas 001



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #6 : Červen 01, 2011, 04:20:54 pm »

Diky moc za odpovědi a rady.
Nějaké byty už jsem si vyhlédl a nasel par webu atd. Kontaktoval jsem migracni urad v kantonu basel land, ale odpoved nebyla moc jednoznacna...
Podle emailu urednice mam pri prihlaseni dodat kopie pasu, fotky a kopii prac. smlouvy a vse se pak deje automaticky. Vse mam tedy odevzdat na Gemeinde, kde budu bydlet. Chci se tedy zeptat.
Muzu sehnat byt, když nemam Aufenhaltsbewilligung (mam v ruce jen prac smlouvu a reference), nekde jsem totiz cetl, ze jiz chteji Aufenhaltsbewilligung pri podpisu smlouvy?
Diky predem za odpovedi.
L.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München