Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Autorské čtení 6.10. v 19:30 “Česká infuze” s hostem Petrem Hruškou  (Přečteno 19148 krát)
pax
ATSL


Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Září 11, 2011, 04:37:55 pm »

Milí přátelé,

v květnu jsme měli možnost setkat se na Velvyslanectví České republiky v rámci cyklu autorských čtení “Česká infuze” s českým surrealistickým básníkem Pavlem Řezníčkem. Velvyslanectví ve spolupráci s ATSL a Divadlem v Luxu připravilo druhé čtení, na kterém dne 6.10 v 19:30 vystoupí v prostorech velvyslanectví český básník, literární kritik a literární vědec PETR HRUŠKA.

Pan Řezníček napsal o svém pobytu v Lucemburku rozhlasový fejeton, který v podání brněnského herce Jaroslava Kuneše odvysílal Český rozhlas Brno a stanice Vltava.

Pokud ve Vás po jeho vyslechnutí vzklíčí přesvědčení, že chcete ještě více Řezníčka, doporučujeme následující odkaz na autorovo vystoupení v České televizi, ve kterém představuje svou předposlední sbírku Kakodémonický kartáč. http://www.youtube.com/watch?v=f6zYGIC8iDU

Pokud Vám je to ještě pořád málo, vězte, že v červnu 2011 vyšla autorova nejnovější sbírka Mizející ve voliéře, z níž mimo jiné předpremiérově četl na autorském čtení v Lucemburku a z níž připojujeme v příloze několik básní.

Ty z Vás, které Pavel Řezníček skutečně zaujal, jistě potěší zpráva, že brněnské divadlo Husa na provázku zařadí od června příštího roku do svého repertoáru inscenaci Arnošta Goldflama, který pro divadlo upravil Řezníčkovu prózu Hvězdy kvelbu (Báseň o lidech, kteří vydávají záři). Podle důvěryhodných zdrojů bude divadlo s inscenací hostovat také v Praze. Vývoj situace můžete sledovat na www.provazek.cz

Pokud byste si chtěli autora přečíst, většinu knih Pavla Řezníčka je možné zakoupit v internetovém knihkupectví Kosmas
http://www.kosmas.cz/hledani/?query=Pavel+%C5%98ezn%C3%AD%C4%8Dek

Velice Vám děkujeme za přízeň a skutečně hojnou účast:-)

S přáním krásného sklonku léta


Pavel Řezníček
Filozofická příručka

Hasič hasí prudký požár
Výkřiky hořících lidí jako ondatry na kraji lesa
Požár to je vlastně
Taková zoologická zahrada
Každý plamen má svůj název
Svou kožešinu
Svůj čumák
Nebo taky ploutve

Hlavně se nebratříčkovat s plameny
I když jsou nám živočišně blízké jako zvěř
Hasič přestává hasit odkládá hadici

Výkřiky hořících občanů jsou velké jako velké ondatry
Hasič si bere filosofický slovník
A nachází heslo „Occamova břitva"

Lidi

Neexistují žádné přízraky
Lidé si je vymysleli
Ted jde o to
Zda si lidi jako takové nevymyslely
Kuchyňské pánve
A vál na těsto
Ne lidi neexistují

Musím to vědět
Protože jsem přízrak

Regent Street

Ne nebyl jsem to já
Kdo rozbil boční okénko
U Rolls Royce prince Charlese a jeho ženy Camilly
Na Regent Street když projížděli londýnskou čtvrtí
West End
Dokonce jsem ani nezapálil
Obrovský vánoční strom
Na Trafalgar Square

Jako vždy se to všechno svádělo na mě
Ale já mám pevné alibi

V tu dobu jsem provážel unesenou
12-ti letou Markétu B.
Uloženou pod podlahou pick-upu
Do New Yorku
Aby pak byly její orgány
Použity
Při operaci magnáta Bernarda Madoffa


* Reznicek_003.jpg (56.33 KB, 640x422 - prohlédnuto 763 krát.)

* Reznicek_008.jpg (23.26 KB, 640x426 - prohlédnuto 766 krát.)

* Reznicek_009.jpg (37.47 KB, 640x437 - prohlédnuto 768 krát.)

* Reznicek_012.jpg (65.74 KB, 640x426 - prohlédnuto 771 krát.)

* Reznicek_017.jpg (40.16 KB, 640x426 - prohlédnuto 772 krát.)
« Poslední změna: Září 11, 2011, 07:51:22 pm od David » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München