Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: finty taxikárov  (Přečteno 41760 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Duben 27, 2014, 06:24:15 pm »

Stalo sa mi, že som zavolala taxík (na istú adresu) taxikár zapol taxameter už predtým, ako som nsstúpila do taxíka (dodám, že na mňa nečakal, kedže na taxík som čakala na ulici a nastúpila som hneď ako prišiel).
Teda lepšie povedané, mám silné podozrenie, že zapol ten taxameter už predtým, lebo pomerne na začiatku tam zrazu bol už dosť veľký peniaz. Na úplnom začiatku som sa nepozerala na taxameter, lebo šikovne odviedol moju pozornosť - otazkou, že kde je tá ulica, na korú ma má odviezť.
(Neskôr si zrazu "zázračne spomenul", kde tá ulica je)

Druhá finta bola, že mi vydal kopec drobných, 10- 20- a 50 centovky, kukla som približne na velkost (kedže farbu maju skoro rovnaku) a sedelo. Neskôr som zistila, že namiesto jedneho 50-centovnika mi vydal nejakú zahraičnú mincu, čo len vyzerala rovnako. Nešlo o omyl pri vydavani.

Aké sú vaše skúsenosti?
Prípadne, ak také niečo uvidím, že taxameter je už zapnutý a sú na nom prachy (hoci som práve nastúpila
, mám právo upozorniť taxikára? Neviem, ako sú tu zákony.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 27, 2014, 10:03:26 pm »

Mohl by to prostě být poplatek za jeho příjezd...
https://www.google.de/search?hl=de&q=taxi+anfahrt+bezahlen&btnG=Suche&meta=

ale podle toho, o které město se jedná, to je nebo není přípustné.
U toho padesátníku bych mu věřil, že ho tak od někoho dostal a nemusel si toho vůbec všimnout. Ty sis toho narychlo nevšimla taky a když už kradu, tak snad ne padesátník...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #2 : Duben 27, 2014, 10:22:36 pm »

Kleena, nejaký "Zuschlag" sa mi tam napočítal, tak som myslela, že to je ten poplatok za príjezd. Ten svietol celý čas oddelene a na konci sa pripočítal.

S tým vydaním som mala podozrenie, lebo čast sumy som mu chcela dať v drobných a on sa naštval, že to ako čo je. (doteraz s tým nikto nikdy nemal problém)
Ak by bolo po mojom, vydal by mi akurát jednoeurové mince ako najdrobnejsie.
Však on tých mincí može mať viac a takto sa ich nenápadne zbavovať (nemal by možnosť zbaviť sa toho 50.tnika)

On vyvolal moje podozrenie, lebo najprv sa pýtal na tú ulicu (a to je dos dlhá a známa ulica tam, taxík nebol na veľmi dlhú trasu) a keď som mu neskôr povedala, tam a hentam musí odbočiť, zrazu vedel, kde tá ulica je, hoci ju predtým nepoznal.

Navyše, taxíkom som jazdila omnoho dlhšiu trasu a platila som o niečo menej  a tam bol na začiatku tiež ten príplatok, preto sa mi to nezdá.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Duben 27, 2014, 10:28:12 pm »

oprava:

S tým vydaním som mala podozrenie, lebo čast sumy som mu chcela dať v drobných a on sa naštval, že to ako čo je. (doteraz s tým nikto nikdy nemal problém)
Ak by bolo po mojom, vydal by mi akurát jednoeurové mince ako najdrobnejsie. (a nemal by možnosť zbaviť sa toho 50.tnika)
Však on tých mincí može mať viac a takto sa ich nenápadne zbavovať.

Možno som prehnane podozrievavá, neviem.

Ale ako som hovorila, sa mi to nezdalo, najprv sa vypytoval, ako by bol uplny idiot (som sa aj divila, ze taxikar z tej oblasti a nevyzna sa) a zrazu tu ulicu pozna ... tak ked je jedna vec podozriva, pridu aj ine
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Duben 28, 2014, 08:23:24 pm »

No chování je to každopádně podivné, to máš pravdu Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #5 : Květen 17, 2014, 09:57:08 pm »

jako v Praze,to je v nemecku dost kontrolovany ale vyc sy myslim ze on stebou udela prohlidku mesta a nejede nejkratci cestou

« Poslední změna: Květen 17, 2014, 10:00:35 pm od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München