Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: 1.čast - Vase dotazy a odpovedi zivota a prace v Rakousku  (Přečteno 24747 krát)
Karlik



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Listopad 10, 2012, 06:06:26 pm »

1. Jak zacit - prace a informace na webech: http://portal.mpsv.cz/eures/ , http://ec.europa.eu/eures/ (evropsky portal prace), ams.at (rakousky urad prace) a dalsich portalu prace.cz, profesia.cz atd... proste chce to prospikovat net Úsměv
2. Vytvorit si CV nejlepe evropsky format s fotografii najdete jej na http://www.europass.cz/zivotopis/
3. Napiste firme u ktere se uchazite o praci jak jste ve skutecnosti na tom s nemcinou ( ja pouzival ke komunikaci pres email translator na googlu) a taky jsem jim do napsal.
4. Nebojte se jim napsat, kdyz to nevyjde no co jdeme dal ( ve skutecnosti Vas nevidi a vy je taky tak o co jde)
5. Par postrehu: Myslel jsem si ze ovladam alespn zaklady nemciny, omyl! a to velky. Zapomente na cistou nemcinu tady se hovori Rakousky a maji i svuj slovnik. Na Anglictinu zapomente rovnez. Mozna najdete nejakou firmu ve Vidni, kde se mluvi Anglicky, jako je Irish puby nebo nejake IT spolecnosti. Tam by to slo. Ale ve zbytku 99procent rakouskonemcina.
6.Tady stezi najdete praci primo jako kmenovy zamestnanci, bohuzel tady vsechny firmy nejradeji najimaji pracovniky je to pro ně vyhodnejsi ( ikdyz to nechapu). Je tady spousta personalnich agentur a vetsina plati velice dobre a to spolecne i s ubytovanim + diety + 13, 14 plat atd...( nekdy lepe nez kmenove zamestnance)
7.Vetsinou se jedna o sezonni prace, ktere trvaji od konce 3 brezna az do prosince (zalezi samorejme i na pocasi) to se tyka staveb o ostatnich profesich nemam paru, ale v hotelnictvi je to asi obdobne.
8. Prosim Vas hlavne nemejte bludne predstavy o rychlem zbohatnuti. Ano, zivotni podminky jsou tady rozhodne lepsi nez u nas v rodne zemicce prospikovanou korupci a nesmrtelnymi politiky, kteri za zadnou cenu neopusti sva oblibena koryta dokat nebude korytko vyzrane.
Pokracovani priste............... Mrknutí 2.čast bude o tom jak jsem zacal v rakousku  Úsměv
Zaznamenáno
siima



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #1 : Leden 02, 2013, 12:05:58 pm »

Ahoj, je mi 20 let a o prázdninách bych chtěl odjet do Rakouska, najít si tam práci a nějaké to bydlení. Je mi jasné že to nebude procházka růžovým sadem. Ale, nějaké peníze do začátku mám. Jak je těžké si najít bydlení a práci? A pokryju z případné práce alespoň životní náklady? Předem děkuji za odpověď.
« Poslední změna: Leden 02, 2013, 12:07:46 pm od siima » Zaznamenáno
petr6



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Leden 07, 2013, 06:49:17 pm »

siima: Najít si bydlení přes léto bude trochu jednodušší, protože dost studentů, kteří přes prázdniny odjíždějí, svoje pokoje na tuto dobu pronajímají, nicméně rozhodně bych to nepodcenil. Navíc i pro tyto krátkodobé podnájmy je obvykle požadována kauce ve výši 2 až 3 měsíčních nájmů. Tu ti na konci vrátí, ale na začátku tam ty peníze prostě musíš složit. Nájmy za pokoj se pohybují tak mezi 300 až 400 €, za jídlo se dá utratit cca 300 € měsíčně, pokud se nestravuješ v restauracích. Toto všechno by ti běžná práce měla pokrýt (záleží o jaký druh práce bys měl zájem).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München