Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Paragraf na dítě  (Přečteno 40976 krát)
Zebisch



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Červen 25, 2013, 05:38:35 pm »

Ahoj prosím o radu.
Jsem zaměstnanej v Německu kde samozřejmě odvádím i veškeré poplatky, ale ted jsem měl 12 dní paragraf na dceru která je v Čechách a když jsem ukončil paragraf a nechal ho přeložit a odevzdal zaměstnavatelovi v Německu tak mi zaplatil jen 50% mzdy a o zbytek si prý mám žádat u své pojištovny v Německu jenomže ta mi řekla že si mam o to požádat v cechách z duvodu ze mé díte ma pojistění v Čechách. Samozřejmě že v Čechách mi nic nedají mám si žádat v německu. Nevíte prosím někdo co mám nebo kam mám jít žádat o zbytek své výplaty samozřejmě že veškeré poplatky mi strhli v německu.

Díky za radu Honza
Zaznamenáno
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #1 : Červen 28, 2013, 10:49:49 am »

nebyl si v praci, proc by meli platit.
Na ten tzv "paragraf" mame v nemecku jine predpisy.
Predpoklada se, ze se aspon jeden s rodisu muze starat o dite, volno me spis mysleny treba na svobobne matky, kterym onemocni dite.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #2 : Červen 28, 2013, 01:18:03 pm »

V Německu to opravdu funguje jinak a peníze ti vyplácí zdravotní pojišťovna u které je pojištěno dítě.
To je také jedna ze zajímavých výhod zákonného pojištění - tam prý na tnějaké odškodnění nárok máš. Ale pokud je dítě pojištěné soukromě, nedostanou na něj rodiče nic.
Zaznamenáno
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #3 : Červenec 02, 2013, 06:32:05 am »

Nechci placat neco, co nevim presne, ale v pripadu nemoci ditete mam narok na plac. volno, je to ale omezeny na nekolik dni v roce, a potrebuje to papir detskeho lekare.
Presne to nevim, protoze jsem to jeste nepotreboval, ale vim ze to "nejak" jde, tyden nebo 10 dni nebo tak
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #4 : Červenec 02, 2013, 07:05:10 am »

http://www.eltern.de/gesundheit_ernaehrung/betreuung-krankes-kind.html

10dni u jednoho ditete, ovsem s vyplatou uz to je slozitejsi...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červenec 02, 2013, 10:43:25 am »

nebyl si v praci, proc by meli platit.
Na ten tzv "paragraf" mame v nemecku jine predpisy.
To máte v tom Německu prima Úsměv
My to v tom našem Německu máme tak, že pokud oba rodiče pracují, je v zájmu společnosti, aby nesedělo na ulici, než se mamka s tátou vrátí z práce a proto pro tento případ jistou úroveň zabezpečení poskytuje.
Koneckonců když jsi nemocný nepracuješ a náhradu mzdy dostáváš také. Tak co přesně by ti vadilo na péči o nemocné dítě v rodině, jejímž ideálem není matka v domácnosti? Samozřejmě tu mzdu pak nehradí zaměstnavatel, ale přesně ta "společnost", jež chce, abys své dítě pokud možno celé a a zdravé dotáhl až do stavu, kdy samo začne přispívat...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München