Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Cestovni pojisteni v tehotenstvi - do kdy  (Přečteno 72061 krát)
RomikS



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Srpen 20, 2013, 10:13:29 pm »

Ahoj,
nemate tu nekdo zkusenost s cestovanim v pokrocilejsim stadiu tehotenstvi? Nejde mi o letadlo, jen o to, ktera pojistovna tehotnou zenu pojisti na cestu do zahranici a hlavne do kolikateho tydne tehotenstvi? Ted koncim 6. mesic a je mozne, ze jeste nekam do porodu vyjedeme. V CR se da cestovne pripojistit max. do 32. tydne tehotenstvi, ale to bohuzel vyuzit nemuzu, kdyz ziju v DE.
Nevite nekdo? Predem diky moc Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Srpen 21, 2013, 02:18:39 pm »

Pokud si radne pojistena v CR nebo SRN, melo by se to pojisteni dneska uz vztahovat na cesty po EU. Jestli se to vztahuje i na tehotenstvi, se nejlip informuj u sve pojistovny.... Vyjezdy mimo Evropu jsou mozna na zvazeni...
Zaznamenáno
RomikS



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Srpen 22, 2013, 08:10:15 am »

jj zdravotne pojistena jsem v DE. Nejsem pojistovak, takze nechci placat nesmysly :-) ale vzdycky, kdyz nekam jedeme, tak se cestovne pripojistujeme (i do CR). Bo si myslim, ze v zahranici mi sice poskytnou nezbytne nutnou peci, ale taky ze se to plati... Nerada bych zacala rodit nekde v zahr. a pak napr. dite v inkubatoru by nas mohlo stat vsechno co mame (i vic) :-) Tehotenstvi v pokrocilejsim stadiu byva casto vylukou z pojisteni... Jen jsem doufala, ze tu bude mit nekdo podobnou zkusenost. Jde mi o cestu po EU, nikoliv mimo... Diky
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Srpen 22, 2013, 12:06:42 pm »

jj zdravotne pojistena jsem v DE. Nejsem pojistovak, takze nechci placat nesmysly :-) ale vzdycky, kdyz nekam jedeme, tak se cestovne pripojistujeme (i do CR). Bo si myslim, ze v zahranici mi sice poskytnou nezbytne nutnou peci, ale taky ze se to plati... Nerada bych zacala rodit nekde v zahr. a pak napr. dite v inkubatoru by nas mohlo stat vsechno co mame (i vic) :-) Tehotenstvi v pokrocilejsim stadiu byva casto vylukou z pojisteni... Jen jsem doufala, ze tu bude mit nekdo podobnou zkusenost. Jde mi o cestu po EU, nikoliv mimo... Diky

V nasi nemocnici v ČR v Krkonosich je nekolik desitek milionu dluhu ZA NEPRIPOJISTENE TURISTY Z SRN A NIZOZEMI...

MAS NAPROSTOU PRAVDU, TAK TO JE...  Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Srpen 22, 2013, 12:17:27 pm »

Ale jestli to připojištění pokryva i Tvuj tyden těhotenství to si radsi zjistí tam kde se pripojistujes Úsměv
A docela by me to take zajimalo, protoze sme taky zase těhotný. ..  Smích
Zaznamenáno
RomikS



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Srpen 22, 2013, 12:21:35 pm »

Ale jestli to připojištění pokryva i Tvuj tyden těhotenství to si radsi zjistí tam kde se pripojistujes Úsměv
A docela by me to take zajimalo, protoze sme taky zase těhotný. ..  Smích

No to je presne to, co bych se tu rada dozvedela - kde se pripojistit Smích aby to bylo do co nejpozdejsiho tydne tehotenstvi Úsměv
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Srpen 22, 2013, 12:39:39 pm »

A to klasicke pripojisteni tady v DE co si davas/te je do ktereho tydne ??
Ja pochopil na co se ptas...  To nevim.
Ale davam Ti za pravdu v Tvem předchozím prispevku.
Jen opravdu nutne a zivotne dulezite v EU je zdarma.
Ostatni se plati vsude - strasne cifry za cokoli...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Srpen 22, 2013, 12:57:53 pm »

Chatoval jsem si ted se zastupcem Evropske pojistovny. Napsal me pro pripadna rizika s těhotenstvím je maximum kdy se lze pojistit 2.mesice pred terminem porodu. Tedy asi totez co si zjistila Ty...
Zaznamenáno
RomikS



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #8 : Srpen 22, 2013, 01:36:50 pm »

joo to je presne ta pojistovna (Evropska), o ktere jsem psala.. je snad jedina v CR, ktera umoznuje "az" do 32. tydne (jine snad jen 26. nebo 28.tt), jenze tu vyuzit nemuzu, to jsem prave taky zjistovala, bo nezijem v CR... nooo to ja prave nevim, do kolikatyho tydne mam pripojisteni ted... Smích pocitam s horsi variantou, ze cca taky ten 26.-28.tt. Platili jsme si celorocni cestovni pro rodinu od ADACu (varianta Exklusiv), mrkla jsem do jejich podminek (hodne zbezne Smích), ale nenasla jsem to... lenost je hrozna vlastnost, ze? Smích zkousela jsem nejdriv zjistit tady (cesky), nez jim tam napisu maila Úsměv
Zaznamenáno
RomikS



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #9 : Srpen 22, 2013, 01:46:09 pm »

jeeee Smích prekonala jsem lenost a prosla ty podminky poradne Smích
takze:
ADAC Auslands-Krankenschutz, varianta Exklusiv, je az do 36.tt!! Úsměv jupii Úsměv
priste budu driv hledat a nezakladat hned novy temata, slibuju Smích
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #10 : Srpen 22, 2013, 02:09:16 pm »

Kdyby si nezaložila toto téma, tak bychom to mi ostatní nevěděli  Mrknutí

Takže je to moc dobře a navic i diky za info, budem se o ADAC take zajimat...
 Smích
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #11 : Srpen 22, 2013, 02:26:43 pm »

To je super, ze nas tu nekdo informuje o tom, kolik dluhu nadelali nemecti turisti v nemocnici v Krkonosich A jak to je s ceskymi turisty v SRN? Smích
Popravde receno, i kdyz jsem si driv na cesty do zahranici vyrizovala cestovni pojisteni, stejne jsem nutne osetreni ve Spanelsku zaplatit musela, a az zpetne mne ho vyplacela ceska pojistovna... Tady jsem se u TK informovala, co mam delat, kdyz jedu do CR. Odpoved takova, ze zadne pripojisteni nepotrebuju. I to cestovni pojisteni je logicky na nutne pripady, ne na preventivni prohlidky Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #12 : Srpen 22, 2013, 05:32:11 pm »

Urcite je to vsude stejne  Smích Nedekam si iluze...  Mrknutí
I tady nas fotili na prukazku pojistovny a vysvetlovali to tak, že jim chodilo marodit na jedno pojisteni vic lidi...   Co???
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #13 : Srpen 23, 2013, 09:13:12 am »

Ja ti to ADAC chtela doporucit, ale ney jsem to stihla, nasla jsi to sama :-). Ja kdyz byla v porodnici, tak se mnou pak na pokoji byla pani, ktera porodila ve 27 mesici ve Francii na dovolene. Museli tam v nemocnici zustat 3 mesice, nez se malej stabilizoval aby ho mohli letecky prevezt do Mnichova. Ten pobyt tam v Nemocnici asi hrazeny meli z nejakeho normalniho pojsiteni. Ale tu prepravu vrtulnikem ADAC si museli zaplatit. Rikala, ze kdyby meli pojisteni u nich, bylo to bez problemu.
Jinak my jsme vsichni u AOK a s prukazkou evropskeho pojisteni zatim nebyl v CR problem s jakymkoliv osetrenim. Chodim tam i s dcerou na ORL na kontroly, dceri dokonce brali nosni mandli, ja ted byla na RTG s palcem u nohy....

ADAC nas jiz dostkrat "zachranilo". A pokud by jeste nekdo nebyl clenem, rada ho doporucim (a dostanu konecne darecek co si dcera vybrala v jejich katalogu :-D )
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München