Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak postupovat při nemocenské  (Přečteno 45230 krát)
desider



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Září 03, 2013, 08:18:55 am »

Dobrý den, nedavno se mi stal uraz doma, ihned jsem navštívil lékaře a vše oznámil zaměstnavateli, také zaslal krankenmeldung. Proto bych chtěl poprosit o radu kolik dni, nebo týdnu je povinen platit zaměstnavatel a jestli mě může vyhodit s práce v průběhu nemocenské.¨
Předem děkuji za rady a návody.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Září 03, 2013, 10:34:21 am »

6 týdnů ti musi platit zamestnavatel a pak to prechazi na zdravotni pojistovnu. S tema je ale vecny problem. Pokud se lecis v cesku a ne v nemecku, tak mas vazny problem. Oni tohle moc nechteji respektovat. Pokud to budou respektovat, tak pocitej asi se 3-4 mesicnim zpozdenim platby ze strany pojistovny. Taky hodne zalezi na pojistovne. Zamestnavatel te vykopne bez mrknuti oka pokud jsi ve zkusebni dobe. me vyhodili ihned po urazu. Bez udani duvodu.
Zaznamenáno
desider



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Září 03, 2013, 10:45:44 am »

No právě mě napsali že se mnou ukončují pracovní poměr že jsem ještě ve zkušební době. Ovšem jak je to? Můžou mě vyhodit v průběhu nemoci? Nebo musí počkat až na uzdravení, nebo uplynutí 6 týdnů?? Jsem ve zkušební době.
Děkuji za rady.
Zaznamenáno
desider



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Září 03, 2013, 10:47:25 am »

Ovšem navštěvuji německého doktora, bydlím totiž u hranic takže to k němu mám cca. 60 km.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Září 03, 2013, 01:08:04 pm »

Vyhodili te opravnene. V prubehu zkusebni doby te mohou propustit kdykoliv bez udani duvodu. I kdyz te vykopli, tak ti musi platit 6tydnu nemocenskou a pak te bude patit zdravotni pojistovna, ale to si musis vylitat. Neni to automaticky a maji na vsechno svoje lhuty.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Září 04, 2013, 03:13:49 pm »

Oprávněně? To bych ti, být tazatelem, pěkně poděkoval...

Řekněme "v souladu s pravidly".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Září 04, 2013, 08:21:11 pm »

Jezkovy voci!  Škleb Ja se teda polepsim pro priste, ale verim, ze i takto napsana informace byla kolegovi uzitecna. 
Zaznamenáno
desider



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #7 : Září 05, 2013, 07:44:25 am »

Tak určitě mi to pomohlo, každá rada se hodí Úsměv
Zaznamenáno
lasicka1



Karma: -1
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Září 23, 2013, 10:08:55 am »

Ahoj. Jedna z důležitých věcí je, že musíš informovat neprodleně i pojišťovnu o prac. neschopnosti
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München