Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dolů
 
Autor Téma: zkusenosti s johann wirkner zeitarbeit wackersdorf ???  (Přečteno 627901 krát)
HELA05



Karma: -2
Příspěvků: 1


« Odpověď #45 : Prosinec 17, 2014, 12:04:00 pm »

Prihlasovat sa na urade, kvoli Fahrgeld?Co??? Je mi Vas luto mily pan....., vy mate ake poznatky/znalosti??? Trosku vzdelania by Vam neuskodilo, netyka sa to Wirknera, ale vsetkych agentur, citajte a vzdelavajte sa, naco sluzi prihlasenie sa na prechodny pobyt.... a potom piste podobne komentare, pisat blbosti a neviete o co vlastne ide.... odporucam.... vzdelanie a vseobecny prehlad - este nikomu neuskodili!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #46 : Prosinec 17, 2014, 12:18:43 pm »

Prihlasovat sa na urade, kvoli Fahrgeld?Co??? Je mi Vas luto mily pan....., vy mate ake poznatky/znalosti??? Trosku vzdelania by Vam neuskodilo, netyka sa to Wirknera, ale vsetkych agentur, citajte a vzdelavajte sa, naco sluzi prihlasenie sa na prechodny pobyt.... a potom piste podobne komentare, pisat blbosti a neviete o co vlastne ide.... odporucam.... vzdelanie a vseobecny prehlad - este nikomu neuskodili!
Máte také nějakou konkrétní informaci, tedy v čem se kolega mýlil a jak je to doopravdy? Jistě, názor, že druhý je trubka, může mít každý, leč není-li podepřen aspoň trochu solidními argumenty, je člověk rychle za trubku sám. Nebo jste z dotčené agentury a ten příspěvek jste dostala úkolem?

Pro mně zní alespoň uvěřitelně, že pokud si někde přihlásím "Zweitwohnsitz", nejenže mě tato obec občas zkasíruje o dodatečnou daň, ale také pak pro zaměstnavatele právě tady bydlím a pokud je to v místě sídla firmy, pravděpodobně odpadá přeprava do práce a tím Fahrgeld.
Jak říkám, máte-li konkrétní informace, které něco z toho vyvracejí, neváhejte a podělte se o ně.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Martin258



Karma: 1
Příspěvků: 14



« Odpověď #47 : Prosinec 18, 2014, 07:18:28 pm »

Ahojte všichni Mrknutí

po přečtení vašich příspěvků, názorů, rozumů a kdoví všeho ještě, jsem se rozhodl napsat své zkušenosti... Úsměv

Předem uvádím, že za práci jenž teď mám vděčím Německé prac. agentuře...

Celkem jsem pracoval u tří prac. DE Agentur a to jako elektrikář, pro zkrácení uvádím čásla:

11€ brutto - 1hod.
40 - 50 € netto - pro prac. den Auslöse *diety
------------------------------------
výsledek: 21 dní x 8 hod. denně x 11€ = 1.848€ Brutto
a ktomu: 21 dní x 45€ Auslöse  *diety =    945€ Netto

Počítal jsem střed, tj. 21 prac. dní a diety 45€ Úsměv

Jak říkám, uvádím své zkušenosti s prac. Angenturami v DE... Obor eletkrikář. Možná je důležité znát Německý jazyk na komunikativní úrovni... Ale jistý si nejsem... Mé Agentury   byly vždy z daleka, né v příhraničí. Nevím však zda to má na něco vliv...

Momentálně jsem již kmenový zaměstnanec, ale rok jsem ve firmě pracoval s Agenturou...

Toť mé zkušenosti... Hezký večer všem Mrknutí

Martin
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #48 : Prosinec 18, 2014, 08:40:06 pm »

Martin - takze sa da ze z "agenturneho" zamestnanca prejdes na "kmenoveho zamestnanca" po nejakom case?
Zaznamenáno
Martin258



Karma: 1
Příspěvků: 14



« Odpověď #49 : Prosinec 18, 2014, 11:21:39 pm »

Rudo - No já přesně nevím jak to funguje, ale pokud se ptáš, zda se dá z prac Agentury přejít do firmy v níž pracuješ na stálo, jako kmenový zaměstnanec, tak ANO a to v podstatě kdykoliv...

u nás to bylo tak, že se mně už po půl roce ptali, zdali mám zájem nastoupit do firmy přímo... Já souhlasil...

Nicméně mezi mé postřehy bych uvedl zjištění, že po roce, kdy pro firmu pracuješ pod Agenturou, jsou povinni ti učinit nabídku k přestupu... alespoň u nás, to tak je. Prý to mají nařízeno od prac. úřadu. Zda je to pravda, jsem již však nezjišťoval...

Mám sice teď méně Netto peněz, ale větší Brutto základ, což je dobře do budoucna... Jinak jsem podpisem vyženil 30 dní dovolené a větší Weinachtsgeld i Urlaubsgeld...

Hlavně mám teď jistotu, že mě ze dne na den v práci neoznámí "zítra nechoďte děkujeme, ale už vás nepotřebujeme, Agentura vám bude volat" - což se s prac. Agenturou stává často, což je pro mně stresující Smutek

Prostě jsem teď HAPPY Smích

Na druhou stranu, za své začátky vděčím Agenturám... Mám dobré zkušenosti...

Hezký večer všem... Martin
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #50 : Prosinec 19, 2014, 07:34:40 am »

este aj Weihnachtsgeld? no teda ... a ja ze ten 13sty plat je LEN v Rakusku ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #51 : Prosinec 19, 2014, 07:35:02 am »

ale diky za info Martin, ze sa da prejst na kmenoveho zamestnanca!
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #52 : Prosinec 19, 2014, 07:56:45 am »



 Martin258 napisal

 Rudo - No já přesně nevím jak to funguje, ale pokud se ptáš, zda se dá z prac Agentury přejít do firmy v níž pracuješ na stálo, jako kmenový zaměstnanec, tak ANO a to v podstatě kdykoliv

Je to loz....nieje to vsade tak Martin..na letisku v mnichove ked zacinas pri batozine robis cez agenturu..po roku dvoch ak mas stastie ta prevezme dcerska spolocnost letiska...co je lepsie ako zeitarbeit,ale letisko mnichov uz neda ziadnemu robotnikovi statnu zmluvu cize ofentliche dienst pri batozine.Nemusim vam vraviet,ze ofentliche dienst ma vecie istoty lepsie peniaze atd ako zamestnanec dcerskej spolocnosti.Posledny robotnik tam dostal ofentliche dienst pri batozine v r 2003 co viem.Vynimky su soferi a iteckari na letisku ty maju sancu pri FMG dostat statnu zmluvu.


Kamarat robil vo firme cez agenturu..pri mnichove..vyroba veciciek do aut..a veduci povedal ziaden robotnik u nas nema sancu dostat zmluvu priamo u nas..mozete tu robit aj cely zivot,ale cez agenturu...svinarna riadna..kapitalizmus..majitelia potrebuju stale viac a viac ziskov...


vsade kde firma zamestnava aj agenturnych zamestnancov uz vysiela signal,ze chce odrbavat zamestnancov a nechce davat zmluvy na priamo..v nemecku co viem uz 1 milion ludi robi cez agenturu...a potom sa divite ze ludia su radsej na hartz4.Zlate casy marky.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #53 : Prosinec 19, 2014, 07:59:12 am »

Rudo napisal

este aj Weihnachtsgeld? no teda ... a ja ze ten 13sty plat je LEN v Rakusku ...


 Škleb Škleb Škleb Smích Smích Smích Smích

Rudo tvoja ironia je na jednicku  Smích Smích Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #54 : Prosinec 19, 2014, 07:59:32 am »

Rudo rakusaci maju 14 platov do roka... Valím oči! Super!
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #55 : Prosinec 19, 2014, 08:17:14 am »

hary - ja mozem dat zamestnancovi aj 24 platov ak si bude zelat ;-) pre mna je dolezita vysledna suma, kolko ten zamestnanec dostane vyplatene.
ale nepoznam platy v Rakusku, takze je mozne, ze na rovnakej pozicii tam clovek zarobi namiesto 12 platov 14 platov, cize prakticky 116 % nemeckeho platu ... vsak ja im to doprajem, ked na to maju ;-)
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #56 : Prosinec 19, 2014, 08:20:02 am »

hary - inak, vidis, aj Martin hore pise ze aj v Nemecku ma "Urlaubsgeld" cize trinasty plat (som mal tiez ked som robil na Univerzite cize ako "statny zamestnanec", to bolo vyplacane v juli) a bol aj ako pise Martin  aj "Weihnachtsgeld"cize strnasty plat vyplacany s decembrovym platom ... ;-)

takze aj v Nemecku je 14 platov, zalezi kde robis ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #57 : Prosinec 19, 2014, 08:24:06 am »

"a potom sa divite ze ludia su radsej na hartz4"

a potom sa ludia divia, ze hartz4 tak malo davaju :_)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #58 : Prosinec 19, 2014, 11:22:45 am »



  Rudo aj zamestnanci Stadtsparkasse maju v Mnichove 14 platov...ano ako si povedal niekde je to,ale v nemecku je to vynimka aby mal clovek 14 platov...sajze  Smutek
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #59 : Prosinec 19, 2014, 11:23:35 am »

Rudo od 1.1 maju ludia na Hartz4 o 8euro viac mesacne na jedlo....
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München