Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rechtschutzversicherung  (Přečteno 51463 krát)
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« : Říjen 29, 2013, 06:31:45 pm »

Ahoj, potrebuji poradit. Chceme s manzelem uzavrit Rechtschutzversicherung, pritahujeme problemy:-( jednoho pravnika uz si asi budeme nuceni zaplatit sami. Muzete nam
doporucit nejake dobre? Uvazujeme o Allianz, ale zatim jsem to nesrovnavala, nevim, co je nejcastejsi. Radi bysme vyuzivali zdarma i rady pravnika, kdyz je potreba. Diky moc.
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #1 : Říjen 29, 2013, 06:42:23 pm »

Ahoj, potrebuji poradit. Chceme s manzelem uzavrit Rechtschutzversicherung, pritahujeme problemy:-( jednoho pravnika uz si asi budeme nuceni zaplatit sami. Muzete nam
doporucit nejake dobre? Uvazujeme o Allianz, ale zatim jsem to nesrovnavala, nevim, co je nejcastejsi. Radi bysme vyuzivali zdarma i rady pravnika, kdyz je potreba. Diky moc.
kolko stoji taky pravnik v DE  Šok cca
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #2 : Říjen 29, 2013, 07:31:35 pm »

No to zatím netušíme budeme to řešit za měsíc, pokud se to do té doby nějak nevyřeší. Ještě chceme rychle uzavřít toto pojištění, ale to už je asi zbytečné, aspoň do budoucna chceme něco takového mít. V práci to má každý němec, ale nejsou mi schopni poradit.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Říjen 30, 2013, 11:16:50 am »

Co vím, má v Německu "každý" Haftpflichtversicherung. Rechtsschutz je drahý a podle mě ho zas tolik lidí nemá.
Pro váš aktuální případ ale myslím, že už to nevyjde, protože ty pojišťovny nejsou blbé, jejich primárním cílem je samozřejmě nic neplatit a po podpisu smlouvy má člověk jistou karenční lhůtu, po kterou žádné výkony nedostane. Stejně tak nejsou kryté případy, které už běžely v době uzavření smlouvy. A pokud ty už víš, že se na tebe nějaký případ žene, nedal bych ruku do ohně za to, že pojišťovna taky neřekne, že tento případ se v té době už pekl a že ho nepřevezmou.

Každopádně hodně štěstí!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Říjen 30, 2013, 02:43:53 pm »

Rechtschutz mam a platim raz rocne 188euro...nikdy nevies...a pravnici su tu velmi drahi..otazka je ako Klena pise ci to poistovna preberie.ja si to platim uz vyse 2r a keby k niecomu doslo a oni to nepreberu hned vypovedam rechtschutz.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #5 : Říjen 30, 2013, 09:19:48 pm »

Díky, no i kdyby se to na to nevztahovalo, tak to do budoucna určitě chceme. U nás v práci to teda lidi mají, zatím jsem bez toho na nikoho nenarazila, ale kromě jedné osoby mi nebyli schopni říct u koho jsou, že se prý podívají. Platí se okolo 30 eur měsíčně a byli bysme pojištěni s manželem společně, u Allianz to tak aspoň je. No, snad to nějak vyřešíme i bez toho právníka. Nevíte náhodou, jak to je, když někoho zažalujeme, platí to na konci ta strana, která prohraje? tak nějak je to v ČR, ne?

Haftplficht máme taky, to tady mají taky všichni, to je pravda, já to teda uzavírala až po dvou letech a málem ze mě padli...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Říjen 30, 2013, 10:27:41 pm »

Díky, no i kdyby se to na to nevztahovalo, tak to do budoucna určitě chceme. U nás v práci to teda lidi mají, zatím jsem bez toho na nikoho nenarazila, ale kromě jedné osoby mi nebyli schopni říct u koho jsou, že se prý podívají. Platí se okolo 30 eur měsíčně a byli bysme pojištěni s manželem společně, u Allianz to tak aspoň je. No, snad to nějak vyřešíme i bez toho právníka. Nevíte náhodou, jak to je, když někoho zažalujeme, platí to na konci ta strana, která prohraje? tak nějak je to v ČR, ne?

Haftplficht máme taky, to tady mají taky všichni, to je pravda, já to teda uzavírala až po dvou letech a málem ze mě padli...

Moje ucetni od Allianz odesla a dost nadavala...
Ja sam mam od Sparkasse Bayernversicherung.
Na advokata platim 21,- mesicne ale mam tam 250eur spoluucast...
Kazdopadne pravnik ted resi s pojistovnou zda pojisteni kryje i tento muj pripad....
Coz nechapu protoze sem si to kvuli tomu daval...
A pokud to kryt nebude, ukoncime vsechny smlouvy a jdem jinam...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Říjen 31, 2013, 09:20:42 am »

zažalujeme, platí to na konci ta strana, která prohraje? tak nějak je to v ČR, ne?
To je věcí rozhodnutí soudu - musíte rovnou se žalobou žalovat i úhradu nákladů řízení. Soud vám to může, ale nemusí přiznat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
lasicka1



Karma: -1
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Říjen 31, 2013, 07:30:13 pm »

Ahoj
Mužeš si zažádat i o zproštění soudních poplatku a pokud ti to soud uzná tak i advokáta platí stát.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #9 : Listopad 06, 2013, 07:56:01 am »

Ahoj
Mužeš si zažádat i o zproštění soudních poplatku a pokud ti to soud uzná tak i advokáta platí stát.

to je jen částečná pravda. Musíš být na úřadu práce nebo mít velmi nízké příjmy a není to od státu dárek, ale jakmile začneš pracovat musíš to státu splácet, právník mi řekl 50 Euro měsíčně. Co se týká soudních a výloh, já jsem to prohrála, ale soud určil, že každá strana hradí 50 procent nákladů. Přesně jak to napsal Kleena, je to na rozhodnutí soudu
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München