Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dolů
 
Autor Téma: co s malym ditetem?  (Přečteno 575583 krát)
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #15 : Leden 22, 2014, 01:44:13 pm »

tak nemecky neumim..omlouvam se. Manzel ma prijem cca 1200 eu a ja pobiram pridavky. Pravda,prispivali na na bydleni . V srpnu prisel papir z radnice z cizinecke ze nepracuji a tudiz se budu muset i s detmi vratit do cr, Mame kamarada policistu z Potsdamu a ten sam koukal jako puk. Byl tam na tom urade s nami a oni nam vypocitali ze si musim vydelatokolo 600eu hrubeho. Tak jsem nastoupila a zcal neskutecny blazinec i strach. Az manzel prijde,napisu presne odkud a co to prislo. Jinak k tomu rodicaku...maly se narodil hodne predcasne,puvodne se mel narodit uz tady.Bohuzel nedalo se nic delat.Dnem porodu mi zastavili v Cesku vsechny penize.Slo o rodicak na tehdy dvouleteho Filipa a na pridavky na dite.Kdyz jsem si je zadala znovu,pani od prepazky mi oznamila at si zadam v Nemecku kde manzel pracujeTak jsem zbalila novorozence a jela zadat sem.Tady mi pridavky na deti schvalila,alr rodicak ne s tim,ze dite se nenarodilo tady ale v Cesku.Tak jsem v zacarovane kruhu.Pak jsem nasla tydy diskuze a volala do Ceska kdo mi vlastne penize drzi a ze je budu chtit zpetne od narozeni a ona me zase odkazala na Nemecko.Ted se chystam jit na urad sem ale moc tomu nadeji nedavam.Syn se narodil 12.5 2012 a od 1.6 2012 je tady hned hlaseny.Ja opravdu nevim kde je zakopany pes

Takže už i Češi sem jdou jen pro pobírání sociálních dávek "maly se narodil hodne predcasne,puvodne se mel narodit uz tady".  Škleb Škleb Škleb Nebyl o tom náhodou nedávno pořad v německé TV??? Škleb Škleb
Češi už jako Bulhaři, no já bych vás hnal
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 01:49:29 pm od lalilala » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #16 : Leden 22, 2014, 01:49:16 pm »


Takže už i Češi sem jdou jen pro pobírání sociálních dávek "maly se narodil hodne predcasne,puvodne se mel narodit uz tady".  Škleb Škleb Škleb
Češi už jako Bulhaři, no já bych vás hnal

Doroto, tobe uz vazne hrabe. Jdi si sve komplexy lecit nekam jinam a ne na lidech, kteri ti nic neudelali.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #17 : Leden 22, 2014, 01:53:14 pm »

no jo koukám, že většina tu tedy žije ze sociálních dávek a ještě se diví, když je někomu nechtějí přiznat. Ať se sem nastěhují všichni cikání ze severních Čech a bude v Německu ráj na zemi Škleb Škleb  A kde je Hary obhájce sociálních dávek???
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #18 : Leden 22, 2014, 01:56:40 pm »

To je zraly na pravnika. To me hlava nebere a uz vubec pochybuji ze nejaky takovy zakon existuje.
A to pobírás mateřskou z ČR ?
Pokud ano je to zrejme podvod.
A mela by si byt hlasena na uradech tady a tim by si mela prijem a v kombinaci staranim se o deti by si mela mit pokoj.
Navic tady mas narok na dalsi penize, to je to ,,sporakovny" pro matky které zustavaji dal s detma doma, myslim od 15mesice veku ditete.
Neco me na tom nehraje...
Presne jak rika Diddi rychle s dopisem do nejake poradny

Hele, ty máš plnou pusu Kalouska a pravice, ale sám bereš socíální dávky, teď jsi se odkopal
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #19 : Leden 22, 2014, 02:04:53 pm »

Máte to přímo tady na serveru a pravda je, že cizinecká policie to kontroluje, sami jsme se s tím už 2x setkali:

Čeští státní příslušníci mohou mít v Německu bydlište v zásadě tehdy, splní-li následující podmínky

jako zaměstnanci, mají-li pracovní povolení EU nebo pracovní oprávnění EU
usadí-li se jako samostatně výdělečně činní
jako poskytovatelé služeb (pricemž přeshraniční služby v oborech stavebnictví a v navazujících příbuzných hospodářských odvětvích, úklid budov, zařízení a úklid dopravních prostředku a vnitřní výzdoba, jsou možné pouze tehdy, jsou-li zprostředkované v rámci smlouvy o dílo)
jako příjemci služeb
jako oprávnění k setrvání v místě pobytu (t.zn.zaměstnanci nebo samostatně výdělečně činní, kteří po skončení své činnosti v Německu zde smějí setrvat)
jako nepracující, pokud mají dostatečné zdravotní pojištění a dostatečné prostředky k zajištění své existence. Podle Nařízení o nahlášení ve Spolkových zemích musí být bydlište v Německu nahlášeno nejpozdeji do 14 dnů. Tato přihlašovací povinnost se vztahuje i na občany EU a cizince, kteří mají v Německu bydlište. Týká se to např. manželů nebo dětí pod 21 let s českým občanstvím, kterí žádají o sloučení rodiny k osobám, které vlastní německé občanství, povolení k pobytu – EG, dále pak i samostatně výdělečných osob, studentů nebo důchodců.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #20 : Leden 22, 2014, 02:05:47 pm »

a téměř tříletý chlapeček nemůže už chodit do školy nebo do jeslí? I v ČR by musel, kdyby se mamince chtělo pracovat.
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #21 : Leden 22, 2014, 02:10:49 pm »

Je to nějaká provokace jedné úřednice.
Ja tady byla s dětma rok bez práce a přídavků.Zeptali se mě z čeho žiju,řekla jsem že z našetřených peněz.Vic nic.Já hlášená s dětma k pobytu,děti ve škole,já přihlášená na ÚP a hledala práci.
Bez práce-bez nároku na dávky. (nejsem arab )
Jediný co zaplatily byl taxi do školy pro děti a mě jazykový integrační kurs.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #22 : Leden 22, 2014, 02:12:16 pm »

Je to nějaká provokace jedné úřednice.
Ja tady byla s dětma rok bez práce a přídavků.Zeptali se mě z čeho žiju,řekla jsem že z našetřených peněz.Vic nic.Já hlášená s dětma k pobytu,děti ve škole,já přihlášená na ÚP a hledala práci.
Bez práce-bez nároku na dávky. (nejsem arab )
Jediný co zaplatily byl taxi do školy pro děti a mě jazykový integrační kurs.

Tak jsi prostě měla štěstí, že nezkoumali ty tvoje úspory
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #23 : Leden 22, 2014, 02:19:34 pm »


Ano, Doroto. A protože manžel od paní tu pracuje a ona je jeho manželka a dítě jeho dítě, nemusejí už splňovat žádné další podmínky, aby tu směli zůstat.  Zdravotní pojištění otec bude mít, zbytek rodiny se do něj může bezplatně přihlásit.
Přihlásit k pobytu se musejí, ale nikdo nemá co dále rozhodovat o tom, zda mohou.
Stejně tak větší z dětí může do školky, pokud nějakou seženou, ale také nemusí.
Suma sumárum paní pro titul k pobytu a pro úřady rozhodně pracovat nemusí.
Je jen na jejich uvážení, zda a jak moc chteji svou životní úroveň pozvednout tím, že budou pracovat oba.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #24 : Leden 22, 2014, 02:27:17 pm »


Ano, Doroto. A protože manžel od paní tu pracuje a ona je jeho manželka a dítě jeho dítě, nemusejí už splňovat žádné další podmínky, aby tu směli zůstat.  Zdravotní pojištění otec bude mít, zbytek rodiny se do něj může bezplatně přihlásit.
Přihlásit k pobytu se musejí, ale nikdo nemá co dále rozhodovat o tom, zda mohou.
Stejně tak větší z dětí může do školky, pokud nějakou seženou, ale také nemusí.
Suma sumárum paní pro titul k pobytu a pro úřady rozhodně pracovat nemusí.
Je jen na jejich uvážení, zda a jak moc chteji svou životní úroveň pozvednout tím, že budou pracovat oba.

A Doroto, žebrat o sociální dávky také česká rodina v Německu může? Pokud vím, tak přídavky na dítě dostávají, ale protože paní nemá žádný příjem a manželův příjem je nedostačující pro tak velkou rodinu, musí se paní vystěhovat do ČR, kde je jejich státní příslušnost a nakonec manželovi také nic nebrání, aby odešel s nimi, nakonec plat 1200 je fakt nic moc pro tolik lidí. Proč by je Němci měli živit?Co????  Pak to jen vše přispívá k nenávisti k  přistěhovalcům. Chci žít v cizně a nemám na to? Pak šupem domů. Smůla je, že v ČR jsou ty sociální dávky poněkud nižší.
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 02:36:20 pm od lalilala » Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #25 : Leden 22, 2014, 02:33:31 pm »

Natahovat ruku směrem ke státu umí každý a koukám že tu natahuje tu ruku každý druhý na diskuzi. Hary, fakt nechápu, proč ti tu stále nadávali, asi se jim nelíbilo, že píšeš pravdu.
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 02:50:27 pm od lalilala » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #26 : Leden 22, 2014, 02:51:46 pm »

quote author=lalilala link=topic=16584.msg40353#msg40353 date=1390395400]


Hele, ty máš plnou pusu Kalouska a pravice, ale sám bereš socíální dávky, teď jsi se odkopal
[/quote]

Nevím jak si na to přišla, žádný davky nemám.
A nikdy sem neměl.
A přítelkyně je na normální mateřský s 11 mes. miminkem.

Jeji manzel tady pracuje a ona je doma s malyma detma ma normalne narok na socialku, proc by ne s 1,5letym ditetem.
A co nedostane tady musi doplatit CZ urady ale v zadnem pripade nesplnuji podminky pro vystěhování kdyz na tu materskou ma legalni narok Co???

Tady neco pro tebe hloupa zla Doroto...

http://eur-lex.europa.eu/cs/treaties/dat/32007X1214/htm/C2007303CS.01000101.htm
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #27 : Leden 22, 2014, 02:56:48 pm »

quote author=lalilala link=topic=16584.msg40353#msg40353 date=1390395400]


Hele, ty máš plnou pusu Kalouska a pravice, ale sám bereš socíální dávky, teď jsi se odkopal

Nevím jak si na to přišla, žádný davky nemám.
A nikdy sem neměl.
A přítelkyně je na normální mateřský s 11 mes. miminkem.

Jeji manzel tady pracuje a ona je doma s malyma detma ma normalne narok na socialku, proc by ne s 1,5letym ditetem.
A co nedostane tady musi doplatit CZ urady ale v zadnem pripade nesplnuji podminky pro vystěhování kdyz na tu materskou ma legalni narok Co???

Tady neco pro tebe hloupa zla Doroto...

http://eur-lex.europa.eu/cs/treaties/dat/32007X1214/htm/C2007303CS.01000101.htm
[/quote]

Nepobíráš, ale máš dobré znalosti, takže pobíráš. Pokud má rodina příjem 1200, tak se má prostě vrátit zpět do ČR a je to tak jedině správně. A nárok na mateřskou ta paní tady prostě mít nemůže, protože tu nepracovala a  manžel asi neporodil
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 03:02:42 pm od lalilala » Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #28 : Leden 22, 2014, 02:58:16 pm »

tak nemecky neumim..omlouvam se. Manzel ma prijem cca 1200 eu a ja pobiram pridavky. Pravda,prispivali na na bydleni . V srpnu prisel papir z radnice z cizinecke ze nepracuji a tudiz se budu muset i s detmi vratit do cr, Mame kamarada policistu z Potsdamu a ten sam koukal jako puk. Byl tam na tom urade s nami a oni nam vypocitali ze si musim vydelatokolo 600eu hrubeho. Tak jsem nastoupila a zcal neskutecny blazinec i strach. Az manzel prijde,napisu presne odkud a co to prislo. Jinak k tomu rodicaku...maly se narodil hodne predcasne,puvodne se mel narodit uz tady.Bohuzel nedalo se nic delat.Dnem porodu mi zastavili v Cesku vsechny penize.Slo o rodicak na tehdy dvouleteho Filipa a na pridavky na dite.Kdyz jsem si je zadala znovu,pani od prepazky mi oznamila at si zadam v Nemecku kde manzel pracujeTak jsem zbalila novorozence a jela zadat sem.Tady mi pridavky na deti schvalila,alr rodicak ne s tim,ze dite se nenarodilo tady ale v Cesku.Tak jsem v zacarovane kruhu.Pak jsem nasla tydy diskuze a volala do Ceska kdo mi vlastne penize drzi a ze je budu chtit zpetne od narozeni a ona me zase odkazala na Nemecko.Ted se chystam jit na urad sem ale moc tomu nadeji nedavam.Syn se narodil 12.5 2012 a od 1.6 2012 je tady hned hlaseny.Ja opravdu nevim kde je zakopany pes

"Pravda, přispívali na bydlení", fakt nechápu proč se někdo stěhuje do ciziny s celou rodinou, když na to nemá prostředky. Němci dělají jen správně, že vás lifrují zpět
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #29 : Leden 22, 2014, 03:01:15 pm »

quote author=lalilala link=topic=16584.msg40353#msg40353 date=1390395400]


Hele, ty máš plnou pusu Kalouska a pravice, ale sám bereš socíální dávky, teď jsi se odkopal

Nevím jak si na to přišla, žádný davky nemám.
A nikdy sem neměl.
A přítelkyně je na normální mateřský s 11 mes. miminkem.

Jeji manzel tady pracuje a ona je doma s malyma detma ma normalne narok na socialku, proc by ne s 1,5letym ditetem.
A co nedostane tady musi doplatit CZ urady ale v zadnem pripade nesplnuji podminky pro vystěhování kdyz na tu materskou ma legalni narok Co???

Tady neco pro tebe hloupa zla Doroto...

http://eur-lex.europa.eu/cs/treaties/dat/32007X1214/htm/C2007303CS.01000101.htm

Nepobíráš, ale máš dobré znalosti, takže pobíráš. Pokud má rodina příjem 1200, tak se má prostě vrátit zpět do ČR a je to tak jedině správně. A nárok na mateřskou ta paní tady prostě mít nemůže, protože tu nepracovala a manžel asi neporodil
[/quote]

Takže, pokud budu bydlet v chudší evropské zemi, půjdu porodit dítě do bohatší země Unie a tam si pomůžu tím, že budu brát sociální dávky. To myslíš vážně? Naštěstí si každý stát EU stanovuje pravidla za jakých podmínek tam můžeš mít trvalý pobyt a to je jedině správně
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 03:05:51 pm od lalilala » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München