Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Odstupné v práci ?  (Přečteno 39324 krát)
Jaromir86



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Květen 06, 2014, 09:48:57 am »

Ahoj lidi,

mám na vás otázku ve věci možného odstupného,nebo nejaké kompenzace.

Věc se má takto: Pracuji v jedné firme již druhým rokem.Smlouvy delají nejdřív na 1rok s půlroční zk. dobou.Pak dají na další rok bez zk. doby a po vypršení 2 roku vám dají
unbefristet Vertrag, nebo to s tebou ukončí. A v tomhle místě jsem ted já. !!!ALE!!! Jelikož jsem už mluvil s hodně lidmi vím,že smlouvu na dob. neurčitou je tu těžší získat
počítal jsem s druhou variantou.Přesto jsem se své nadřízené zeptal3 měsíce předem jak tedy.Ona mi odvětila,že nemám mít strach a bla,bla,bla. A já ji požádal o oficiální potrvzení,že tu smlouvu dostanu.
Víte jak.Kdyby řekla ne tak si budu v klidu hledat praci a měl bych na to 3měsíce.
Jenže ona mi řekla,že ano. Potrvzení mi došlo a já si v klidu pracoval dál s dobrým(klidným) pocitem.
A pak minulý týden,týden před koncem mé smlouvy, mi došel další dopis. A v něm,že mi bohužel smlouvu neprodlouží.Bez duvodu nic.
A má šefová na otázku co to má jako být mi odpovedela.Sorry ale je to tak.Nic víc nic mín.

Tak bych vás chtěl poprosit,jestli má někdo s takovým jednáním zkušenosti,jestli by mi mohl poradit.
Má cenu to skoužet s právníkem,nebo to nechat,nebo kam s tím jít.
Vzhledem k situaci tu firmu nechci už vidět, práci si najdu.Ale nechce se mi to jen tak nechat.

Předem děkuji za tipy.
Třeba to pomůže i někomu jinému.

Jaromír
« Poslední změna: Květen 26, 2014, 02:18:22 pm od David » Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #1 : Květen 06, 2014, 11:47:09 am »

ahoj,
podle me se jedna o nesolidni jednani firmy. Z meho pohledu se bohuzel nelze nijak branit, neprodlouzit ti smlouvu je jejich pravo, prestoze to tak mozna delaji u vsech a reguluji si tim stavy zamestnancu podle potreb.  Takova je bohuzel casto dnesni realita (nejen) v Nemecku. V pripade, ze ti neni prodlouzena smlouva, tak ze zakona na  odstupne narok nemas.

Ja bych navrhoval poohlednout se po necem jinem, solidnejsim a pokud by zase chteli pozadovat nejake prodluzovani po pul roce nebo po roce, tak bych se zkusil takove firme vyhnout. Vim, ze to neni vzdy mozne, ale pokud tu moznost mas, tak ruce pryc od takovych nesolidnich firem.

Budu drzet palce pri hledani.
Tomas
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Květen 06, 2014, 12:02:33 pm »

Rozhodně to zní jako nepříliš solidní firma, ale podle toho, jak onen příslib prodloužení formulovali, bys opravdu mohl mít šanci z nich vytáhnout nějakou kompenzaci. Předpokládám, že zpět už tam po té zkušenosti chtít nebudeš, ale z principu bych je trochu pohonil i odstupné či něco podobného. Za to, jak se chovají. A myslím, že šance bys měl mít - právníka si ale každopádně budeš muset najít a prozatím (v nejhorším případě i v konečném důsledku) ho sám zaplatit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #3 : Květen 06, 2014, 10:14:50 pm »

Nejsem sice právník, ale jestli máš, jak píšeš, písemné potvrzení o příslibu Unbefristet Vertragu, postupoval bych co psal Kleena.

Rozhodně ale v právnické řeči se nebude jednat o "odstupné", spíše o nějakou formu odškodného. Velkou šanci bys měl, kdybys s právníkem uměl dokázat, že díky onomu příslibu jsi odřekl takové a makové nabídky s takovým a takovým platem, a místo toho jsi teď na podpoře.
Tam bych viděl šanci. Prostě vyčíslit a doložit ! o kolik jsi kvůli nim přišel.

Pokud nic takového doložit nemůžeš, pak zbývá, jak bylo řečeno, akorát je za své peníze přes právníka trochu pozlobit.
Petr   
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #4 : Květen 19, 2014, 07:52:58 am »

neverim tomu ze existuje pisemne potvrzeni 3 mesice pred skonceni smlouvy,bohuzel to normalni  v Nemecku zamestnavatel ti muze dat vedet 3 dni pred ukonceni.Nemecko ma jiny a velmi komlikovany nemocensky system.Zamestnavatel ma strach ze semu nahlasis nemocny
a on nemuze nic delat.Zde v Holansku prvni den  je nazaplaceny ty nemus ani zamestnavately rici co mas a nemusi prinest zadny potvrzeni za 3 dni ti zavola zamestnavatel a ptase jak dlouho myslys ze budes nemocny.Zamestnavatel ti po 11 dnech muze domluvit termien u posudkoveho lekare s kterym on ma smlouvu.V nemecku to tak rychle nejde nez dostanes termin  u posudkoveho lekare trva  to hrozne dlouho atd.V Holansku mas teoreticky pravo  mesic pred skonceni smlouvy vedet jestli ti to prodlouzi nebo nee nikdo ti neda pevnou smlouvu.
Kdyz budes dobra tak ti nabydlou ze 3 mesice muzes znovu prijid ale tim zase zacinas od zacatku to je vsechno legalni.Neverim tomu ze existuje nejaky potvrzeni a ktomu jeste 3 mesice pred skonceni.Jak to chces dokazat?rici ano ona meto slybyla nemas sanci sorry.
Zaznamenáno
Jaromir86



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #5 : Květen 26, 2014, 07:29:50 am »

Ahoj,

všem díky za názory a rady.
Pro upřesnění to potvrzení mám písemný v emailu a i mi to došlo origo poštou,

ale je to jak to je.Musím si vzít právníka vše plati a doufat, že to vyhraju zpět a možná něco navíc.

I tak všem díkec

J.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #6 : Květen 26, 2014, 08:15:04 am »

musis se podivat po internete v kazdym vetcim meste jsou poradni kancelare ktery  se pokousi pri problemech /kdyz mas dluhu,problemy s urady atd/
v nemecku email stim nic nedokazes/bohuzel/jsou advokatni kancelare ktery nabyseji zakladni poradenstvy/max 30 min/okolo 100.-
dalsi problem vyska odstupneho je podle toho jak dlouho jsi u te firmy pracoval,/co jsem slysel brutto-netto 1rok,1 mesicni vyplatu
Neslysel jsem nekdy ze by firma dala pisemny potvrzeni ze ti daji za3 mesice smlouvu na pevny uvazek.Musis sam vedet co chces delat jestli se ti to vyplati
ktomy nervy atd
« Poslední změna: Květen 26, 2014, 08:16:32 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München