Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Daňová třída I nebo III s manželkou v ČR  (Přečteno 31376 krát)
pasat26



Karma: 1
Příspěvků: 39


« : Prosinec 31, 2014, 09:59:14 pm »

Dobrý den, prosím o radu:

Pracuji v Německu a jsem vedený jako Pendler, manželka je v ČR na rodičovské dovolené a malému je 1,5 roků. Je pro mě lepší daňová třída 1. nebo daňová třída 3. ?

Děkuji moc za pomoc!!!

Michal
« Poslední změna: Leden 02, 2015, 11:18:30 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 02, 2015, 06:00:53 pm »

Pokud manželka nevydělává, případně vydělává méně, je pro tebe vždy výhodnější třída III. Jestli ji ale dostaneš, je další otázka: podle mne stát bude chtít výměnou manželce napařit třídu V. - v té se naopak odvádí více...ale pro to by manželka musela danit v Německu. Proto si myslím, že ti ji nepřiznají. Ale mám tušení, že tady několik lidí referovalo, že s třídou III a manželkou v ČR uspěli.

Proto bych ti doporučil vylepšit nadpis tématu ("třída I/III s manželkou v ČR") a pokusit se "nalákat" někoho z lidí, co s tím udělali praktickou zkušenost Úsměv

Update: Nešlo namísto zakládání nového tématu opravdu upravit toto...nebo ho smazat?
Update II: Passé, sloučení mezitím provedeno Úsměv
« Poslední změna: Leden 02, 2015, 11:56:49 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #2 : Leden 02, 2015, 11:30:57 pm »

Nevím přesně jestli podle něm. daňového zákona ti i při splnění daných podmínek "musí"  nebo "mohou" III. Lohnsteuerklasse přidělit.

Doporučoval bych následující fintu při dotazu na Finanzamtu - zeptej se , jaký formulář musíš přivézt z českého finančního úřadu o potvrzení příjmů manželky abys tady dostal  III. Steuerklasse.
Je to sice jen taková slovní hříčka, ale v Erdingu to fungovalo. Prostě jsem se neptal jestli mi ji dají nebo nedají...
Ten formulář je jen jeden druh, je dvojjazyčný aby se nemusel překládat, jmenuje se tuším Potvrzení o příjmů manžela v zemi EU nebo tak nějak podobně.

Jediné co nevím, jestli to u pendlerů není všechno jinak  Úsměv

Jinak počítej, že u III. Steuerklasse jsi ze zákona (na rozdíl od I.) povinen dělat daňové přiznání. 

A ještě poznámka na konec - jestli máš pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měl bys ji dostat na 3 roky, v opačném případě musíš žádat každý rok znovu.
Petr
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München