Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: danová třída 3 - společné zdanění manželů???  (Přečteno 51988 krát)
Petr.H



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Leden 12, 2015, 05:35:20 pm »

Pracuji v německu, manželka pracuje v Čechách(mateřska d.), mám 3.danovou třídu. Musí manželka danit se mnou v Německu nebo můžu danit sám?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1 : Leden 12, 2015, 08:44:26 pm »

Otazka zda danit sam neni uplne spravna.
Bylo toho popsano v ruznych tematech spousta, prosim trochu hledat!!!

Presto strucne: budes v De danit  "sam", ale musis Finanzamtu kazdy rok pri zadosti o prodlouzeni III. tridy dolozit potvrzeny formular z CR. V danovem priznani pak vyplnis jeji prijmy z CR.

Petr
« Poslední změna: Leden 12, 2015, 08:49:11 pm od petr69 » Zaznamenáno
Petr.H



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Leden 13, 2015, 03:13:34 pm »

Máš na mysli "Antrag auf Lohnsteuer-Ermäßigung a Antrag auf Behandlung als unbeschränkt..... "to je všechno jasný.
Pokud tedy budu danit(podávat danové přiznání a platit daně) sám a pouze z mého příjmu proč mám vyplnovat příjmy manželky? A co mé příjmy z ČR?
Na FU v ČR mi řekli, že v mém případě příjmy z ČR daním v ČR co mám v Nemecku to je nezajímá. Na FU v Německu jsem  tento rok ještě nebyl.
« Poslední změna: Leden 13, 2015, 03:14:46 pm od Petr.H » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Leden 13, 2015, 03:40:00 pm »

Máš na mysli "Antrag auf Lohnsteuer-Ermäßigung a Antrag auf Behandlung als unbeschränkt..... "to je všechno jasný.
Pokud tedy budu danit(podávat danové přiznání a platit daně) sám a pouze z mého příjmu proč mám vyplnovat příjmy manželky?
Protože daňová třída III není k dostání sama o sobě, ale jen v "balíčku" s třídou V pro druhého z partnerů. Ve třídě V je vyšší zdanění, než ve III (proto je v V normálně partner, který vydělává méně). Třída III není dáreček, ale jen přerozdělení: stát za to chce "osolit" toho druhého.

A k tomu musí i ten druhý být daňově povinným v Německu, aby si ho osolit mohli. A k tomu zřejmě u partnera bydlícího mimo DE slouží i ten Tebou zmíněný formulář "Antrag auf Behandlung als unbeschränkt einkommensteuerpflichtiger", který je pro mě osobně novinkou, ale evidentně existuje Úsměv

Téma příjmů z ČR by mě zajímalo také - od daňového poradce jsem se zatím dozvěděl pouze že co bylo v ČR nezdanitelné, ani Německo nezajímá. Co je ale se zdanitelnými příjmy v ČR, když člověk má daňový domicil v DE, to bych se rád spolehlivě dozvěděl také, pokud někdo bližší informace má.
« Poslední změna: Leden 13, 2015, 08:32:00 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #4 : Leden 14, 2015, 12:00:54 am »

Máš na mysli "Antrag auf Lohnsteuer-Ermäßigung a Antrag auf Behandlung als unbeschränkt..... "to je všechno jasný.
Pokud tedy budu danit(podávat danové přiznání a platit daně) sám a pouze z mého příjmu proč mám vyplnovat příjmy manželky? A co mé příjmy z ČR?
Na FU v ČR mi řekli, že v mém případě příjmy z ČR daním v ČR co mám v Nemecku to je nezajímá. Na FU v Německu jsem  tento rok ještě nebyl.

Jediný formulář, který chtěli, se jmenuje:

Bescheinigung EU/EWR
der ausländische Steuerbehörde zur Einkommensteuererklärung
- für Staatsangehörige von Mitgliedsstaten der EU

Je dvojjazyčný, je tam jedna polovina manžel, druhá manželka. Údaje, jména, příjmení, adresy a takové ty blbosti. A pak nejdůležitější odstavec:
"Příjmy, jež ve státě trvalého pobytu podléhají zdanění". - já u sebe nevyplnil nic, u manželky tam český Fin. úřad vyplnil jeden řádek z jejího daňového přiznání a orazítkoval to.

Stejnou (a jedinou) částku příjmů manželky chtěl po mně nadiktovat můj Steuerberater při sestavování mého daňového přiznání v Německu. A to je všechno.

Pro pořádek opakuji, že výše popsaný formulář jsem odevzdával na něm. Finanzamtu jen z důvodu přiznání III. Steuerklasse. A pro ještě větší pořádek zopakuji, že pokud máš pracovní smlouvu na dobu neurčitou, stačí tento formulář přivézt jednou za 3 roky.

Jinými slovy, pro potřeby něm. daňového přiznání po mně Steuerberater nikdy nechtěl žádné potvrzení ani žádný formulář který by se jakkoliv týkal manželky. Pouze chtěl ústně sdělit jakou částku má u ní napsat do příjmů. Vydělil to na kalkulačce kurzem, vepsal to tam v € (směšná suma) a hotovo. Nikdy nic z Finanzamtu nerozporovali ani nežádali žádné dodatečné důkazy z Čech...

Petr

P.S. Takto to probíhalo u mne a probíhá u mého daňového poradce. Netvrdím a nikdy tvrdit nebudu, že je to univerzální návod proveditelný na kterémkoliv něm. Finanzamtu.


« Poslední změna: Leden 14, 2015, 12:09:22 am od petr69 » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #5 : Leden 14, 2015, 02:25:53 am »

To Kleena sh. unten:
« Poslední změna: Leden 14, 2015, 02:44:23 am od milda34 » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #6 : Leden 14, 2015, 02:43:20 am »

To Kleena:


Kdo je podle zakona danovy nerezident Ceske republiky upravuje § 2 odst. 3 a § 17. odst 4 zakona c. 586/1992 Sb., ve zneni pozdejsich predpisu (zakon a danich z prijmu).
Nasledne  §22 tohoto zakona vymezuje i zdroje prijmu na uzemi Ceske republiky, z nichz musi danovy nerezident Ceske republiky odvadet dane v Ceske republice.

Poznamka: jak to funguje v praxi si vsichni asi spravne a bez namahy umime domyslit...-)))


Zdravi Milan

« Poslední změna: Leden 14, 2015, 02:45:39 am od milda34 » Zaznamenáno
djriki



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #7 : Říjen 12, 2015, 06:41:26 pm »

3a 5 ano...ale v tomto pripade sa prijem manzelky z CR pise do kolonky iba informativne a nebude ta suma pouzita pri vypocte tvojej dane. Avsak zabezpecil by som si stale kazdy rok potvrdenie o podani danoveho priznania v CR len pre pripad danovej kontroly v DE
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München