Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: převody peněz v rámci SEPA  (Přečteno 93879 krát)
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« : Únor 21, 2015, 03:27:09 pm »

Máte někdo zkušenosti a mohli byste popsat, jak fungují převody peněz z německého eurového účtu na český účet? Vyrozuměl jsem, že v rámci zemí SEPA by to mělo být bez poplatků a dokonce cílový účet ani nemusí být v €. Jediným, co by mě pak zajímalo, by byl aktuální kurz banky, na kterou bych směřoval platbu. Je to tak?
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Únor 21, 2015, 07:37:59 pm »

Sepa převod není bezplatný. Alespon, když posílám peníze z českého na německý, tak mi to naúčtuje mezi 220-250kč. Opačně to asi bude podobné.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2 : Únor 21, 2015, 08:17:34 pm »

honza - tak to je ozaj kopa penazi, na tom potom banky dobre zarabaju, ked robim prevod z nemeckeho na slovenske konto (teda ostava v euro) tak neplatim nic, pride suma ktoru poslem
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Únor 21, 2015, 08:37:31 pm »

No jóóóó, slováci mají euróó´..... Ale pořád je to přece sepa platba ne??? Jak to, že nic neplatíš?Co????? To je pěkný bordel ti řeknu! Škleb
Zaznamenáno
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« Odpověď #4 : Únor 21, 2015, 09:14:33 pm »

Sepa
Sepa převod není bezplatný. Alespon, když posílám peníze z českého na německý, tak mi to naúčtuje mezi 220-250kč. Opačně to asi bude podobné.

Díky za odpověď, Honzo, takže je to vyzkoušený systém. Já mám účet u comdirect a v ceníku je, že SEPA převody jsou bezplatné, jenom s tím, že se musí vždy zadávat IBAN a BIC.
A s tím převodem z CZ na DE účet, je ve výpise uvedeno, za co konkrétně je ten poplatek?
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #5 : Únor 21, 2015, 11:31:20 pm »

Cela idea SEPA platby je ze bude ve stejne mene - EURech.
V CR eura nejsou to znamena ze za prevod zaplatis podle ceniku tve banky, pokud nemas euro ucet.

Zaznamenáno
maddock



Karma: 3
Příspěvků: 35



« Odpověď #6 : Únor 22, 2015, 12:35:33 pm »

Ja platím pres fio příchozí 1 eur a odchozí 2 eur. A maji i výhodnější kurz. Spořitelna je výrazne drazsi.

SEPA platba musi splňovat:
- měna převodu jsou EUR
- musi se Zadat IBAN a BIC cílové banky
- platba poplatku za prevod musi byt SHARE (poplatky se rozdělí mezi příjemce a odesílatele),
Tzn. Německa banka ma napr. 0 poplatek ale ceska banka (protože mame CZK) si muze poplatek naúčtovat.

Platby SEPA a Lastschrift + kreditky je muj denní chléb Mrknutí
Zaznamenáno
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« Odpověď #7 : Únor 22, 2015, 02:09:39 pm »

Maddock, když je to tvůj denní chléb, dokázal bys doporučit, jak dostat co nejefektivnějí peníze bezhotovostně z eurového účtu v Německu na korunový účet v ČR?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Únor 22, 2015, 06:17:24 pm »

Ja posilam kazdy mesic penize a...
Sparkasse -> G.E.Money
Kurz se meni kazdy den ale je dobry.
Ve Sparkasse to mam bez poplatku a v G.E. odecitaji 100Kc za prichozi zahranicni platbu.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Únor 23, 2015, 02:12:01 pm »

Ja platím pres fio příchozí 1 eur a odchozí 2 eur. A maji i výhodnější kurz. Spořitelna je výrazne drazsi.
Pokud vím, je kurz FIO naopak vždy velmi nevýhodný. Korunový poplatek je pěkný, ale vyplatí se to pouze u eurového účtu, neb tě jinak oškubou na kurzu. Jen se v internetbankingu podívej, jaký je jejich aktuální kurz a jaký je kurz ČNB nebo exchange.cz.

Na větší částky jsem si založil mandátní smlouvu u exchange.cz - ty převody pak sice stojí trochu manuální námahy, ale stejně je lze provést během jednoho dne a mnohem výhodněji,. než s poplatky českých bank.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #10 : Únor 23, 2015, 02:40:52 pm »

Znamena to tedy, ze pokud ma clovek v CZ zalozeny eurovy ucet, tak jsou prevody zdarma? (z euroveho uctu zde na eurovy v CZ?).
Moznost zalozeni euroveho uctu v Cechach zdarma nabizi nekolik bank, stoprocentne vim o Fio a Airbank.

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Únor 23, 2015, 03:27:08 pm »

Kdyby to bylo zdarma, tak už by to nebyly české banky... Smutek
Nejlevnější je, pokud vím, FIO - tam stojí příchozí SEPA platba právě to Euro. Jen kurz mívají nevýhodný (k nahlédnutí, pokud vím, pouze uvnitř internetbankingu), a to do té míry, že to poplatky u jiných bank téměř vynahradí. Proto bych to používal jen mezi EUR účty.

Pro častější/větší převody bych opravdu šel do toho Exchange.cz - těm se pak sice musí zavolat a nechat si dát aktuální nabídku kurzu, zpravidla se ale jedná o tento devizový kurz - http://www.exchange.cz/deviza.php - který je vždy nejlepší, nebo skoro nejlepší, na trhu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« Odpověď #12 : Únor 23, 2015, 11:21:03 pm »

Devizové převody jsem také zvažoval, ale trošku mě odrazuje ta větší komplikovanost a hlavně nutnost uzavřít smlouvu(mám nějaký vnitřní blok na uzavírání smluv  Co???).
Asi se ještě poptám známých, jestli někdo nemá rámcovou smlouvu s nějakou směnárnou sjednanou a přetáhl bych to přes něj. Ty kurzy a poplatky v "českých" bankách jsou opravdu demotivující.
Zaznamenáno
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« Odpověď #13 : Únor 24, 2015, 12:50:07 pm »

Ja to udelal jednou a uz to nikdy neudelam Úsměv radeji si, pri navsteve Cech, zajdu do smenarny s dobrym kurzem, tam to vymenim a dam na ucet.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Únor 24, 2015, 02:36:44 pm »

Ja to udelal jednou a uz to nikdy neudelam Úsměv radeji si, pri navsteve Cech, zajdu do smenarny s dobrym kurzem, tam to vymenim a dam na ucet.
Proč? Já "to udělal" několikrát tam i zpět a neměl jsem žádný problém.

Pokud je třeba prostě v ČR vybírat koruny a vydělaná Eura, pak je možná nejjednodušší ta kreditka od DKB - výhodou je i to, že zůstatek na ní je úročen slušným úrokem. To je dnes samozřejmě velmi málo, ale vzhledem ke stavu trhu je ten úrok stále jeden z těch lepších.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München