Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12474405 krát)
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #270 : Červen 24, 2015, 03:50:16 pm »

Jen obecne, jelikoz se tu srovnava nesrovnatelne, utecenci dnes a Sudetsti Nemci.


Napr. cast me rodiny, sudetske rodiny, jsou a byli Nemci, jejichz rodnou reci byla nemcina, jejichz prijmeni bylo napr. Brunner a ne treba Aakif, takze sli domu.
 A pokud nejaci jini Nemci na ne zahlizeli, o cemz nevim,  tak to bylo jiste ne proto, ze by se jich bali, ze budou nasilni, kriminalni, budou delat bordel, deelovat drogy, atd. atd. jako maji nyni nemectni obcane bohuzel zkusenosti jiz s mnohymi utecenci. Maximalne proto, ze byl po valce nedostatek bydleni a museli je mozna vzit k sobe na nejakou dobu na byt, jak se to tehdy praktikovalo. A potom take, ze dostali urcity penezity obnos, protoze o vsechno prisli. Tito lide se zde bez problemu uchytili, muj prastryc dokonce dostal vysoke statni vyznamenani, leta delal starostu a byl a dosud je prinosem pro svou obec. Prave tak jeho deti .
« Poslední změna: Červen 24, 2015, 03:53:06 pm od diddi » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #271 : Červen 24, 2015, 04:02:03 pm »

Pre Diddi
Nikdy nám za môjho života nikto nepovedal pravdu okolo vysťahovávania,všetko tajili a veľa boľševikov sa náramne obohatilo týmto krokom.Veľa pravdivých príbehov mi porozprávala moja babička,ktorá vedela aj po nemecky,zažila Rakúsko Uhorsko,1. aj 2.svetovú vojnu.počas 2.svetovej vojny na ňu namierili samopal iba ruskí vojaci,keď rabovali a chceli od nej náramkové hodinky,ktoré sama nemala,mala len nástenné,ktoré nechceli.Mala aj 2 priateľky,ktoré museli opustiť svoje príbytky a prišli do ich domovou boľševici a všetko cenné si zobrali,ja tomu vravím ukradli.Pretože sú tu boľševici a ŠTB-áci stále pri moci,vytvorili dokonca organizovanú skupinu,ktorá si robí ,čo chce,kradne,podvádza občanov a zákony si urobila také,aby sa im nič nestalo.Mnohí z nich majú ešte starožitnosti z čias,keď ich vo vojne a po vojne a vysídlovaní pokradli.Neviem ako by bolo mne,keby mi takto všetko zobrali,ale nezabudol by som na to a svojim potomkom by som o tom všetko povedal a bol by som proti tomu aby boľševikom vôbec pomáhali.Ešte šťastie,že som to nezažil,lebo aj teraz mi je zle z toho,keď stretám ruské ŠPZ v Nemecku,lebo bežní Rusi to nie sú,tí nemajú na to,aby sa tam prevážali.Nechcem boľševikov,mojej babičke skonfiškovali majetok v 50-tych rokoch,ostala na srdce chorá,mala strojček,bola veriaca,nakoniec všetky tie špiny,ktoré jej to zobrali prežila svojím životom.Preto verím,že sa im toto raz všetkým vráti,aj ten odsun z pohraničia!
« Poslední změna: Červen 24, 2015, 04:04:37 pm od nanuk » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #272 : Červen 24, 2015, 04:04:34 pm »

jahoda zazila socializmus na svojej kozi.,...nanuk iste ti da cenne informacie.,.. Smích Smích
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #273 : Červen 24, 2015, 04:05:33 pm »

Ja nechcem od nej nič,iba mínusy na karme,aby som ich mal čo najviac,lebo aj ja chcem byť v klube .Hary,neviem,kedy ŤA vôbec dobehnem!
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #274 : Červen 24, 2015, 04:11:48 pm »

pri jahode kazdy je v minuse:)))))))))))))
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #275 : Červen 24, 2015, 04:14:00 pm »

kleena nie je ...  Mrknutí
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #276 : Červen 24, 2015, 04:17:28 pm »

diddi ako domov, tak čoo ako potom robili v tých Čechách?
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #277 : Červen 24, 2015, 04:25:40 pm »

hair toto co ta jej tupa hlava predvadza je nieco neskutocne...ona si asi mysli ze je to v mode byt multi kulti a preto bude zrat len to co jej media menstrimove predkladaju.skusim vydrzat a nereagovat na jej pometene nazory.

Dik, Hary, ono to nema totiz vubec smysl a cenu neco vysvetlovat, vzdycky se v tomhle pripade narazi na hranici intelektu a dal uz to stejne nejde. Pak prichazeji jen osobni utoky a hloupe poznamky  Mrknutí
Zaznamenáno
bajinka2016



Karma: -3
Příspěvků: 98


« Odpověď #278 : Červen 24, 2015, 04:29:51 pm »

a to, čo tu predvádza hair, vôbec nie sú útoky Co???
ona mi jedno nevie zabudnúť, že sa ma tu kleena opakovane zastal a takisto kašle na všetky jej intrigy tu ... TO sa neodpúšťa ....
(diddi detto)
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #279 : Červen 24, 2015, 04:38:44 pm »

Jahoda,tak kleena nie je??? No to je krásne,ale že sa si zasa niekto akože iný to nepochopím.Ty vlastne sama sebe nedôveruješ,keď sa sama prerábaš na niekoho iného,ale prejav ŤA prezradí.Ja som videl takú rozprávku,kde vlk sa prerábal na ovečku a nevyšlo to.
A mám ďaľšie mínusy.ja musím Haryho dobehnúť...
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #280 : Červen 24, 2015, 04:39:07 pm »

Jen obecne, jelikoz se tu srovnava nesrovnatelne, utecenci dnes a Sudetsti Nemci.

Souvisi vlastne s tim, co jsem tu psala uz nekde drive:
migrace po rovnobezkach neni problem, ten nastava az tehdy, kdyz se zacne behat ve smeru poledniku...
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #281 : Červen 24, 2015, 04:42:37 pm »

Pro blbku, nemajici Ahnung o dejepise.


http://www.heimatverband-tetschen.de/heimatkreis

Ab dem 12. Jahrhundert setzte die deutsche Ostkolonisation ein. Die tschechischen Landesherren warben deutsche Bauern zu Kultivierung des Landes an. Besonders im 13. Jahrhundert kamen deutsche Siedler nach Nordböhmen. Entsprechend den mittelalterlichen deutschen Siedlungsströmen, die zum Landesausbau im Raum Tetschen beigetragen haben, bestanden im Kreisgebiet vier mundartliche Besonderheiten, die sich trotz Jahrhunderte langer sprachlicher Abschleifungen bis 1945 erhalten hatten und auf die Herkunft der Siedler hinweisen. Der westliche und mittlere Teil des Kreisgebietes wurde aus dem obersächsischen Raum (der Raum um Pirna und Meißen) besiedelt. Die Gegend östlich davon, etwa ab der „Hemmschwelle” zwischen Bensen und Böhmisch Kamnitz, war aus der nördlich gelegenen Oberlausitz heraus besiedelt worden. Die Landnahme des südlichen Teils des Kreisgebietes erfolgte von Süden her aus dem Bereich um Auscha, der zum Einflussbereich des Klosters Doxan bei Leitmeritz gehörte. Das Kreisgebiet von Tetschen hatte Jahrhunderte lang eine rein deutsche Bevölkerung. Erst durch den Bau der Bahnlinien und die Industrialisierung kamen Ende des 19. Jahrhunderts Tschechen in einige Gemeinden. Nach 1918, also zur Zeit der Tschechoslowakischen Republik, wanderten zahlreiche Tschechen als Folge der nationalen Politik des neuen Staates zu. Die meisten der zugezogenen Tschechen wanderten aber 1938 nach dem Anschluss an Deutschland wieder ab. Mit der deutschen Kapitulation am 08. Mai 1945 wurde das Kreisgebiet Tetschen wie ganz Böhmen wieder tschechisch und Bestandteil der späteren CSSR. Die deutsche Bevölkerung wurde durch „wilde Vertreibungen” im Sommer 1945 sowie nach der Konferenz der Siegermächte in Potsdam mit Zustimmung der Alliierten ab 1946 „planmäßig“ aus ihrer Heimat vertrieben und überwiegend in Deutschland angesiedelt
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #282 : Červen 24, 2015, 04:50:45 pm »

Pro blbku, nemajici Ahnung o dejepise.
http://www.heimatverband-tetschen.de/heimatkreis
Ab dem 12. Jahrhundert setzte die deutsche Ostkolonisation ein. Die tschechischen Landesherren warben deutsche Bauern zu Kultivierung des Landes an.
.....

... ted jeste je potreba to precist, prelozit a pochopit  Smích, zvlast to posledni - pochopit souvislosti - bude tezke a myslim (po zkusenostech), ze k tehle idealni kombinaci nemuze nikdy dojit  Smích
« Poslední změna: Červen 24, 2015, 04:53:56 pm od Hair » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #283 : Červen 24, 2015, 04:53:01 pm »

Hair, tez se obavam. Kroutím očima
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #284 : Červen 24, 2015, 05:17:46 pm »

Takove pekne a zajimave tema to bylo...

A uz tady je zas X stranek blabolu za dnesek.

Jahodo to se nemuzes nad to povznest ?
Kazdy do kazdeho trosku rype a provokuje a kazdy se tomu vzdy evidentne zasmeje a jde dal...
A nic dalsiho z toho nevznika..

Jahoda ne. Nezasmeje. Okamzite prechazi do utoku a utoci a utoci dal, jak smyslu zbavena...

Skoda tematu je zas pokazene a zasviněne...

 Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München