Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak preregistrovat auto na LU znacky pro zacatecniky  (Přečteno 33797 krát)
Janlux



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 12, 2016, 02:26:50 pm »

Dnes se mi snad povedlo dokončit registraci auta z českých na lucemburské značky. A jelikož jsem se v průběhu procesu potýkal se spoustou neznámých, pokusím se to tu shrnout. Třeba to někomu pomůže.

* relevantni informace jsou na snca.lu a snct.lu, ale ne na všechny otázky tam člověk najde odpověď
* SNCA i SNCT lze zavolat a zeptat se, většinou mluví i anglicky a jsou přiměřeně ochotní (ovšem různí lidé mi řekli mírně odlišné informace)
1. auto se musí proclít a člověk dostane vignette 705 (pokud je starší než 6 měsíců, nebo má víc než 6000km, nic se neplatí), na celnici Croix de Gasperich v Rue in Bouler mi to trvalo cca 30 min;
2. rezervace značek (lze přes snca.lu), po pár dnech příjde dopis potvrzující alokaci značek;
3. pojištění u pojišťovny fungující v Lucembursku (je potřeba dopis z bodu 2.);
4. výroba značek včetně držáků se žlutým pruhem (nejde použít původní české držáky) v jedné z několika firem (musí k tomu být dopis z bodu 2.)
5. technická - controle technique - je potřeba počítat s dlouhými čekacími lhůtami na termín, ale jde to i bez, volal jsem v pátek a dostal termín v sobotu v 9:00 (v sobotu se příplácí 5€ ke standardních 37,5€), takže příště bych zase zkusil zavolat. Na technickou musí už mít auto pojištění a zelenou kartu, formulář o přepisu (snca.lu) a značky na autě. Povinná výbava je trojúhelník a vesta, nic víc.
6. Samotný přepis + "agreation" - zase jde si zajednat termín. Poplatky (standardních 50€, plus případně 50€ za osobní značku) lze zaplatit až na místě, nemusí se platit předem. Agreation je kontrola auta (VIN, barva atd.) ještě jednou a platí se něco přes 20€ (nemusí být u všech aut, ale chápu to tak, že je u aut, která nemají Certificate de conformité, což nemá žádné auto koupené v ČR).

Důležité je, že bod 6. "Agreation" lze dělat i před bodem 5. Ale pro finální přepis musí být vše hotové.

Upozorňuji, že je to podle mých čerstvých zkušeností (auto není na leasing, není služební atd.) z prosince 2016.
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Prosinec 12, 2016, 06:11:22 pm »

Díky moc za užitečné info. Přesunu do naší wiki, kde článek budou moci když tak doplnit či aktualizovat časem ostatní.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München