Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vymena penez  (Přečteno 38084 krát)
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« : Červenec 29, 2008, 12:45:21 pm »

Ahoj, chtela jsem se poradit, zeptat zkusenejsich ... Mrknutí
Nevite jak to tady v Nemecku - konkretne v Mnichove probiha s vymenou penez? Existuje u nejake nem. banky podobna moznost vymeny penez bez bankovniho poplatku pouze za aktualni kurz jak je tomu v CR (napr. u Ceske sporitelny)? Popr. nevite nem. stranky na kterych bych se mohla podivat na kurz EUR k ostatnim menam? Trochu jsem se brouzdala po internetu, ale nic kloudneho jsem nenasla.... Nevím co si myslet/Nerozhodný Jsem v rozpacích
Potrebuji si vymenit EUR za svedske koruny...
Predem moc diky za info a radu  Mrknutí
Sarka
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Červenec 30, 2008, 11:50:19 am »

to bude mozna lepsi kdyz si je vyberes z tveho konta az kdyz budes ve Svedsku, urcite tvoje nemecka banka bude mit parnterskou kde te vyber nic stat nebude. Myslim ze davaji vzdycky i aktualni kurs. Ja to tak aspon delam kdyz jsem v Cesku, vyberu si z Deutsche Bank bankomatu nebo z UniCredit Bank a dostanu koruny ktere zatim vzdycky odpovidaly zhruba i tomu kurzu ktery v ten den platil.
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #2 : Červenec 30, 2008, 12:10:16 pm »

Ahoj, diky za tip, ale tahle moznost bohuzel nepripada v uvahu - musim mit u sebe penize hned po vstupu do Svedska a nemam moznost tam nekde hledat smenarnu nebo bankomat...ja vim, je to trosku hloupy...Musim si tedy penize vymenit dopredu a tak si  zjistuju, zda existuje nejaka vyhodnejsi vymena.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červenec 31, 2008, 12:12:19 pm »

Smenarny bych hledal kolem Hauptbahnhofu, ale takova divocina jako v CR ot neni, takze asi budou i poplatky.
Uplne mi ale nedochazi, proc by bylo nutnre mit hotovost v kapse hned pri prijezdu do Svedska, jsi obcan(ka) EU, prevadece tedy platit nemusis,
ani nikomu dokazovat dostatek hotovosti (nebo snad ano??) a bankomat je na kazdem rohu.
Tam vyberes za nejvyhodnejsi mozny kurz (podle toho, jakou mas kartu, mozna i zdarma) a je vyreseno.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München