Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Visegrad-v4.de E-shop s ceskym zbozim. Past???  (Přečteno 80714 krát)
Babora



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 18, 2020, 08:40:50 pm »

Ahojte, ma nekdo zkusenost s eshopem visegrad-v4.de? Myslim ze je to past na lidi. Objednala jsem pred takrka mesicem lazenske oplatky a dalsi delikatesy pro nemecke kamarady a neprislo ani zbozi ani penize zpet. Radeji tam nic neobjednavejte!!!
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1 : Prosinec 19, 2020, 11:28:36 am »

Doporučuji vytisknout kopie všeho co jde a zajít s tím na nejbližší oddělení policie a HNED OHLÁSIT !

Známý měl podobný problém na ebay a i když to trvalo, tak v tomto případě našli dotyčného podvodníka, peníze dostal zpět a protože našli i další ,,problémové" zboží, zahájili vlastní šetření...

Že jde o nějakou LÉVÁRNU a nebude vše zcela legální  je z toho e-shopu na prvni pohled zcela jasné, minimálně podle cigaret, ale je tam víc ,,divných" detailů. Ruce pryč !
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #2 : Prosinec 20, 2020, 08:10:35 pm »

Tak jsem si ty stranky prohledl... sice jen kratce, ale prohledl...
Uz na prvni pohled me zaujala vyslovene amaterska grafika, na druhy "pohled (nebo radeji precteni)" nehezka, chybova nemcina a za treti: nejak postradem Impressum   (ale treba jsem se prehlidl, protoze jsem nijak dukladne nehledal). A hele, Impressum jsem nasel:

Nordstr.13
39130 Magdeburg
Deutschland
E-Mail: info[zavináč]visegrad.v4.de
Umsatzsteuer-Identifikationsnummer: DE 814164528
Kleinunternehmer gemäß § 19 UStG

Die Europäische Kommission stellt eine Plattform zur Online-Streitbeilegung (OS) bereit, die Sie hier finden https://ec.europa.eu/consumers/odr/.
Wir sind bereit, an einem außergerichtlichen Schlichtungsverfahren vor einer Verbraucherschlichtungsstelle teilzunehmen.


Takze za me: velmi podezrele stranky (sidlo firmy v DE a nemcina pod psi urovni - pomalu se to neda cist, staci uvodni veta: "Wir wünschen ein frohes Weihnachten 2020 und trotz Corona ein Frohes Fest mit Ihrer Familie Verwanten und Freunden und wir versuchen Ihnen noch eine Freude zu bereiten") budto podvodniku nebo vyslovenych amateru..

M.

Jo, nedalo mi to a na jejich v Impressum uvedenou mailovou adresu jsem jim napsal. Odpoved servru me ani moc neprekvapila:

Fehler beim Senden der Nachricht: Der Mail-Server antwortete:
Requested action not taken: mailbox unavailable
invalid DNS MX or A/AAAA resource record.
Bitte überprüfen Sie die E-Mail-Adresse des Empfängers "info[zavináč]visegrad.v4.de" und wiederholen Sie den Vorgang.  


Ze zvedavosti jsem oslovil i firmu Gambio GmbH, zda je jim vyse zmineny Online Shop znam.
Celou zalezitost bych ohlasil.
« Poslední změna: Září 27, 2021, 12:38:03 am od Markus P. » Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #3 : Březen 17, 2021, 05:20:29 pm »

Neposlal by som tam ani 0,01 €.
Nemcina plna chyb. Ziadny kontakt, ziadny telefon, ziadny email, ziadna adresa.
Mrtve linky hned na uvodnej strane.
Impressum chyba (ak tam niekedy bol tak teraz tam nie je). To je povinne a moze byt pre nich drahe ak ich za to niekto nabonzuje (co si aj zasluzia).

P.S.: Markus, mas tam preklep - dal si tam bodku miesto pomlcky. Potom ta emailova adresa funguje.
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #4 : Březen 17, 2021, 05:32:36 pm »

Nemam tam preklep - presne takhle jsem schvalne zkopiroval adresu, kterou meli v impressum....(jak rikas uz tam ani impressum neni, driv tam bylo - plne chyb).
Samozrejme na tuto adresu nemuze nic dojit-. Kdyz jsem bodku zmenil na pomlcku, mail jim dosel (samozrejme odezva zadna).
A velmi zajimave je, ze je na strance oficialne uvedeno: "Online-Shop by Gambio.de © 2021",

Odpoved od Gambio na moje upozorneni na dubiozni internetovou prezentaci:

"Hallo,

aus Gründen des Datenschutzes dürfen wir keinerlei Informationen nennen,
selbst wenn der genannte Shop Kunde von uns sein sollte. Vielen Dank für
dein Verständnis.

Wir wünschen dir eine schöne und gesunde Weihnachtszeit und einen guten
Rutsch ins neue Jahr!

Bei weiteren Fragen stehen wir dir gerne zur Verfügung. Bitte behalte bei
Antworten auf diese Nachricht die Ticket-ID mit den eckigen Klammern im
Betreff.

Viele Grüße

Michael"

A pokud te zajima impresum, tak ho prikladam do prilohy (tehdy jsem si ho stahl). Tam vidis, ze je v mailu opravdu "bodka" a ne pomlcka...

Pro vsechny: divim se, ze tam nekdo vubec neco koupil - uz diky tomu, jakou neskutecne praspatnou nemcinou jsou stranky napsany, signalizuje jedine! Finger weg davon!    

Zdravi Markus



* pbmgooeaodadjmpe.png (273.7 KB, 983x635 - prohlédnuto 539 krát.)

* pbmgooeaodadjmpe.png (273.7 KB, 983x635 - prohlédnuto 551 krát.)
« Poslední změna: Březen 17, 2021, 05:35:47 pm od Markus P. » Zaznamenáno
Hecky



Karma: 0
Příspěvků: 4


Moin Moin!


WWW
« Odpověď #5 : Září 26, 2021, 08:36:56 am »

Ahoj! Jo je to podvod, vím to, protože jsem se nechal napálit  Kroutím očima a samozřejmě jsem se o tom zmínil na svém webu, že je to podvodný e-shop.
https://hecky-photo.net/visegrad-v4.de-fake.html
Zaznamenáno

Moin! Ich bin Hecky.
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #6 : Září 27, 2021, 01:10:46 am »

Od zacatku je to jasny ze to je podvod...

Dneska jsem se tam zase podival a stranky jsou predelany... A nejednou je sidlo v Ceske republice - uz ne in Magdeburg :-)  (sh. Screenshot im Anhang).  priznam se, ze v Ceske republicce mesto Usti n/l neznam.... nasel jsem jen Usti nad Laben nebo Usti n/L :-)
To budou asi nejaci rusky mluvici spoluobcane (visegrad = Vysehrad, haha)

Stranky ANI ZDALEKA NESPLNUJI PODMINKY, za kterych se v Nemecku muze provozovat online-shop (a urcite ani podminky ceske).
K tomu patri mimo jine i E-Mail-Adresse, Telefonnummer. Rechtsform (z.B. GmbH, e.K.), ggfls. den Vertretungsberechtigten (z.B. Geschäftsführer, Vorstand) und Weiteres. Zdejsi duboizni Shop ma v Impressu pouze adresu (na ktere pravdepodobne neexistuje). Z tohoto jedineho udaje neni jiste, o jakou Rechtsform se jedna (private oder juristische Person).    

Tento "Shop" je alles andere als rechtssicher:-)


Opravdu se divim, ze je nestastnici, co se u nich napalil, jeste nebonzli.

Zdravi M.



* screenshot-www.visegrad-v4.de-2021-09-27-01-41-52-248.jpeg (101.28 KB, 1201x627 - prohlédnuto 522 krát.)
« Poslední změna: Září 27, 2021, 01:22:19 am od Markus P. » Zaznamenáno
Hecky



Karma: 0
Příspěvků: 4


Moin Moin!


WWW
« Odpověď #7 : Září 27, 2021, 04:15:10 pm »

Dneska jsem jim napsal jen tak ze srandy napsal trochu výhružný email s tím, že pokud do 5ti dnů nedostanu zpět peníze, nebo objednané zboží, tak je nahlásim policii a poznamenal jsem tam, že je nahlásim německé policii a né česke  Škleb a co se začlo dít během dne jsem dostal dva emaily stím, že se má objednávka spracovává  Škleb

9:14 dopoledne
Sehr geehrter Herr ****,
Der Status Ihrer Bestellung vom Montag, 06. September 2021 mit der Bestellnummer 401805 wurde geändert.
Neuer Status: Auftrag in Arbeit
16:52 odpoledne
Sehr geehrter ****,
Der Status Ihrer Bestellung vom Montag, 06. September 2021 mit der Bestellnummer 401805 wurde geändert.
Anmerkungen und Kommentare zu Ihrer Bestellung: Sendungs nummer morgen oder Mittwoch
Sie bekommen abend noch eine antwort auf
Neuer Status: Paket Versandbereit
Zaznamenáno

Moin! Ich bin Hecky.
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #8 : Září 30, 2021, 10:34:16 pm »

Ted jeste neni doba na jasani - terpve az zbozi od nich v poradku dostanes. Dej nam vedet :-)

Zaznamenáno
Hecky



Karma: 0
Příspěvků: 4


Moin Moin!


WWW
« Odpověď #9 : Říjen 13, 2021, 06:13:55 pm »

Tak nic se nestalo, žadny balik nebyl doručen, tak jsem zrušil odeslanou platbu a penize kupodivu byli do druheho dne zpět na mem učtě  Šok
Zaznamenáno

Moin! Ich bin Hecky.
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #10 : Říjen 13, 2021, 09:03:36 pm »

No to je nahodicka,
zrovna jsem na to myslel, jestli jsi neco dostal nebo ne. Stalo se to, co jsem predpokladal - balik nedorazil.
No alespon mas penize zpatky.
Coz me ale neda a opravdu premyslim, ze tenhle "shop" nahlasim jako podvodny (coz dozajista je).

Zdravi M.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München