Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dane z Nemecka - priznat na Slovensku?  (Přečteno 20063 krát)
edomeciar



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Březen 28, 2009, 12:36:19 pm »

Bol som dve leta v mnichove a chcel by som vratit dane, co mi zobrali. Ale nechcem ich priznat na slovensku. Vie mi niekto poradit ci je to mozne  Co???

Dakujem
« Poslední změna: Březen 29, 2009, 09:28:05 pm od David » Zaznamenáno
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #1 : Březen 29, 2009, 08:33:41 pm »

Ahoj, /cti pomalu/

pokud jsi student a nemas vydelky (brigady) v CR, a mas jen za leto v Nemecku, tak Danove priznani podavat NEMUSIS! Navic ted je to tak, ze pokud jsi v roce 2008 nemel prijmy v CR vyssi nez 15 000 Kc, tak podavat nemusis Dan z prijmu FO. Pokud mas prijmy za rok 2008 v CR vyssi jak 15 000 Kc podat priznani musis. (v tom pak musi byt zahrnuty prijmy nemecka)!

Jak jsem to udelala ja? Jednou jsem v roce 2006 jako studentka mela prijem z brigady v CR 4 000 Kc na smlouvu, to leto 2006 jsem byla pres SERVUS v nemecku, v roce 2007 jsem si chtela vratit dane z nemecka, avsak jsem musela priznat prijmy v CR, i tak jsem dane z CR vratit nechtela, delalo to nejakych 800 Kc. Pani na financaku byla tak hodna, ze jsem si Danove priznani podat nemusela, ani nevim proc jsem to nechtela - uz vim vzali by mi tenkrat pridavky na dite.....zeprej by to slo nejak zpetne. Tak jestli jsi tento pripad, na financaku by jsi si to podat nemusel.

Pokud jsi vydelecne cinny, tak podat priznani musis za ceske prijmy, ale v tvem pripade by to slo tak. Ze kdyby jsi mel zname, tak vlastne pro vraceni dani z nemecka to potvrzeni Besheinigung EU/EWR - je to potvrzeni jen potvrzeni DOMOCILU, ze zijes v CR, tak to zkus nejak ukecat. Informace v sekci DANE tady. Vim vsak, ze na tyhle pravidla jsou tvrdi, a vse si zalohuji a delaji prohlaseni, ktere musis potvrdit, aby oni ti tam dali raitko financaku. Avsak, si myslim, ze kdyz to priznas ty nemecke prijmy s ceskými prijmy, stejne se to vyjme na radku 36a, a nic ti neuskodi. Nekdy ti vrati peknou castku z ceskeho financaku a bonus ten, ze ti vrati ty krasne velke dane z nemecka.  Vyplazuji jazyk

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München