Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Odhlasi se nebo zustat prihlaseny  (Přečteno 20924 krát)
Gabka



Karma: 0
Příspěvků: 13


« : Duben 23, 2009, 06:56:09 pm »

Cauky, chci se zeptat?? Pritel je zde zamestnan, ale ted ma 3. mesice dovolenou a pojedeme do cech. Pobyt bude mit porad hlaseny tady, ale kdyz budeme v cesku muze si zazadat o nejaky pojisteni na tu dobu co tam budeme, nebo jak to ma udelat?? Poradite mi nekdo?? Diky
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Duben 25, 2009, 11:56:16 am »

Ahoj Gabka
jestli tomu dobre rozumim, myslis zdravotni pojisteni na tu dobu,co budete v Cechach. Predpokladam,ze mate bydliste i CR. Ja jsem pojisteny u AOK a na cesty do zahranici mam sjednane zdravotni pripojisteni,ktere se ale vztahuje jen na nezbytne nutnou zdravotni peci. Vzhledem k tomu, ze pravidelne nependluji mezi CR a Nemeckem mi AOK  E-106 nepotvrdila. Je mozne ze jine pojistovny v Nemecku ho potvrzuji at si prihlasena k pobytu kdekoliv, nevim. Ja jsem to v jine nezkousel.
www.mpsv.cz/files/clanky/1857/zdravotni_pece.pdf
V Cechach muzes u lekare pouzivat Evropsky prukaz pojisteni, ale ze zkusenosti vim ze se s tim neradi zabyvaji, protoze musi vyplnovat nejaky formular a tak si to radeji nechaji zaplatit hotove a Vy si to pak nechte proplatit u sve pojistovny v Nemecku. Samozrejme to nemusi takto byt vsude. Lze se i odhlasit na urcitou dobu, take jsem byl v roce 2007 1,5 mesice v Cechach a tady odhlaseny ze zdravotniho pojisteni, u VZP v CR jsem se pak prihlasil jako samoplatce a mel jsem narok na 100% lekarskou peci v CR po tu urcitou dobu. Netusim, kolik se ted plati.... asi 1150 CZK na mesic?
Takze rozhodnuti necham na vas, ja sam bych se v Nemecku odhlasil. Preci jen 3 mesice je delsi doba a nikdy nevis co se muze prihodit. Mejte se moc fajn. M
 
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München