Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak začít ve Španělsku?  (Přečteno 55353 krát)
Adri82



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Září 12, 2009, 04:02:17 pm »

Ahojki.
Jiz delsi dobu uvazuji o tom, ze bych rada zila ve Spanelsku. Proto jsem se chtela zeptat, jak se to tak stane, ze se tam proste clovek odstehuje Úsměv Tedy, meli jste jiz praci predem? Je tezke tam praci ziskat? Jak to byva s bydlenim? Bere se ohled na vzdelani ziskane tady? .. No prostre vsechno o tom, jak je mozne se tam dostat a zustat Úsměv Dekuji
« Poslední změna: Duben 12, 2010, 01:09:30 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 12, 2009, 05:00:18 pm »

Ahoj,
tak možné to je. Jeden můj bývalý spolužák ze základky pracuje myslím u Barcelony.
Jen sehnat práci momentálně v krizi zvláště ve Španělsku nebude asi tak snadné.
Tak záleží taky jaké vzdělání chceš uznat nebo v jakém oboru konkrétně chceš hledat práci.
Jak je možné se tam dostat? No můžeš jet busem, autem... Úsměv ... spíš chceš asi vědět jak začít? Já bych nejprve hledal přes net práci (ale opět záleží jaký obor konkrétně) a až pak kdyby bylo něco jisté tak bych hledal ubytování.
Zaznamenáno
Adri82



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Září 12, 2009, 06:34:13 pm »

Ahojki.
Tak mne je jasne, ze ted hned to nepujde Úsměv Ale casem, kdo vi... Úsměv
Ja pracuji v IT, mam vysokou skolu, tak si rikam, ze kdyby se usmalo stesti, mozna bych mohla delat aspon v kanclu poskoka, kdyz uz nic Úsměv
Kazdopadne kdyby se tu ochomejtnul nekdo, kdo tam je a taky nejak zacinal, budu rada za kazde info Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Září 12, 2009, 06:51:43 pm »

Tak kdyz delas v IT tak nevidim duvod proc by jsi delala poskoka v kanclu, ... je treba taky vedet svoji cenu a za tim si stat. V IT mas urcite spoustu moznosti a muzes si vybirat.
Zaznamenáno
netlife



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Prosinec 13, 2009, 01:27:02 pm »

No, to je hezka teorie, hledat praci po netu, ale vetsinou to ty firmy nezajima, pokud nedelas nejaky specificky obor, ktery treba hledaji po cele evrope. Stejne tak se ted tezko hleda prace, takze nejak znat svoji cenu, kdyz ve fronte je 20 dalsich je nerealne.

Proste pokud se chces odstehovat, tak se sbal, vem si nejake penize do zacatku, nekde si na miste sezen levny podnajem a obchazej firmy a hledej. Ted je to sice tezke, ale da se sehnat, v urcitych oborech je fluktuace porad velika.

No a pokud se chces stehovat nekdy v budoucnu nebo to beres jako moznost, tak muzes zkusit po netu neco hledat, ale z vlastni zkusenosti vim, ze pokud ma firma zajem, chce ti zavolat, pozvat te na pohovor a tak. Coz z CR jde dost tezko, resp. docela se prodrazi, pokud chces na kazde interview priletet Úsměv
Zaznamenáno
Michal83



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Duben 12, 2010, 12:42:11 pm »

Ahoj, před nedávnem mě napadla myšlenka odjet z ČR, chtěl bych se podívat po světě a zkusit žít v jiné zemi, nebo možná i nadobro v nějaké zůstat. Španělsko se mi líbí. :-) Pokud bych se rozhodl tam vyjet, tak nejspíše do Madridu nebo Barcelony. Zajímá mě, jestli je tady možné najít práci i bez znalosti řeči, či případně jen s angličtinou?  Přestěhovat se do jiné země není vůbec jednoduché, ale myslím si, že je to obrovsky pozitivní zkušenost. Budu rád za každý příspěvek. Michal :-)
Zaznamenáno
vsimecek



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #6 : Červen 08, 2010, 09:34:04 am »

Ahoj, ja s tim mam osobni zkusenot. Praci, pokud neumis zadny jazyk nenajdes - mozna pouze nejake napul podvodne sbirani ovoce, kde vic prodelas nez vydelas. Pokud mluvis slusne anglicky, praci najit muzes, ale pouze v oborech, kde neni nutne mluvit i spanelsky - napr. IT. To samozrejme vyzaduje, abys krome AJ umel(a) taky neco z IT na profesionalni urovni. Ja jsem zrovna tento pripad, si neskromne troufam tvrdit. Zalezi taky na lokalite. Madrid je na tom s praci nejlepe, ale ruznych pristehovalcu, kteri neumi jazyky je tam take nejvice (= Barcelona je to stejne, ale mnohem atraktivnejsi misto, pro cloveka, ktery pochazi se stredozemi).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München