Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Steuererklärung - Doppelhaushaltsführung  (Přečteno 55335 krát)
slecnaK



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Květen 28, 2010, 12:48:24 pm »

Ahoj lidicky,

mam takovy dotaz tykajici se Steuererklärung.  Doufam, ze mi nekdo bude moct poradit. Jelikoz jsem se dozvedela, ze kdyz mam nahlaseny pobyt v cr (mam tam i byt), a take tady v de, tak je mozne vyuzit te Doppelhaushaltsfürhrung s tim, ze pravidelne jezdim domu za rodinou, a tady pracuji.

Odepisuje si to nekdo v danich? Nevite, co vse k tomu potrebuji? Nejak to dokazovat?  Co???

Predej dekuji za pomoc!  Úsměv

cauky Kata
« Poslední změna: Červen 23, 2014, 02:26:56 pm od David » Zaznamenáno
ATOMT



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #1 : Květen 28, 2010, 05:35:26 pm »

dvoji domacnost je dobra vec. je nutne dokazat, ze jste byla v CR alespon 25x do roka /nevim, negarantuji/ je to danove uznatelna polozka. tady v michove mam 3 kolegy, kteri s tim pocitaji, tak pripadne poskytnu kontakt (mne se to netyka :-( tom
Zaznamenáno
budweiser



Karma: 2
Příspěvků: 1



« Odpověď #2 : Květen 28, 2010, 11:12:19 pm »

Doppeltehaushaltsfuehrung dostanes pokud aspon jednou za 14 dni jsi ve svem bydlisti, kde mas i stred svych zivotnich zajmu. Pokud nemuzes dokazat, ze jsi aspon kazdych 14 dni nebyla ve svem bydlisti, tak se priprav na slozite dokazovani. Jako bydliste se pocita byt v osobnim vlastnictvim nebo v pronajmu (ktery dale nepronajimas), ktery musi byt "lepsi" nez Tvuj byt v miste zamestnani. Tvuj byt v miste zamestnani by nemel mit vice nez 50m2. Stred zivotnich zajmu existuje napr. pokud v miste bydliste zije manzel, pritel, deti, jsi aktivni v zajmovych spolcich nebo politickych stranach, atp. Nejvice zalezi na urednikovi na FA, ktery rozhodne. V pripade neuspechu je mozne se odvolat.

Potrebny dukazni material:
  • Kupni nebo najemni smlouva bytu v miste bydliste (kopie + preklad - nemusi byt notarsky overerny), to same pro byt v miste zamestnani (setkal jsem se s tim, ze si vyzadali planek nebo fotografie bytu)
  • Doklady o placeni energie, vody, ... v miste bydlistie (kopie + preklad), to same pro byt v miste zamestnani - naklady vznikle v miste zamestnani je mozne danove uplatnit
  • Doklady o vybavovani domacnosti v miste zamestnani - nektere predmety je mozne danove uplatnit
  • Pojisteni domacnosti v miste zamestnani - muzes rovnez danove uplatnit
  • Jizdenky, letenky, kniha jizd jako doklad pravidelnych navstev bydliste
  • Zduvodneni stredu zivotnich zajmu v miste bydliste

Pokud jsi mela Doppeltehaushaltsfuehrung a ukoncila jsi pobyt v miste zamestnani a stehujes se zpatky do mista bydliste, tak je mozne danove uplatnit i naklady za stehovani.

Naklady za stehovani do mista zamestnani muzes vzdy danove uplatnit (naklady na hledani bytu, provize maklerovi, stehovaci, nektere zarizeni bytu, spropitne, ...), i kdyz Ti na FA neuznaji Doppeltehaushaltsfuehrung.

Pokud Ti neuznaji Doppeltehaushaltsfuehrung a muzes dokazat aspon nejake cesty z/do mista bydliste primo do prace, tak je muzes potom rovnez danove uplatnit jako Weg zur Arbeit.

Hodne stesti pri vyplnovani der Steuererklaerung  Úsměv

Milan
Zaznamenáno
slecnaK



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Květen 31, 2010, 01:40:22 pm »

dvoji domacnost je dobra vec. je nutne dokazat, ze jste byla v CR alespon 25x do roka /nevim, negarantuji/ je to danove uznatelna polozka. tady v michove mam 3 kolegy, kteri s tim pocitaji, tak pripadne poskytnu kontakt (mne se to netyka :-( tom

ahoj tome, poslala jsem ti SZ ... dekuji moc za snahu

Kata
Zaznamenáno
slecnaK



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Květen 31, 2010, 01:41:22 pm »

Vsem dekuji za rady, urcite to pomohlo k predstave, co me ceka  Škleb  Šok

ahoj Kata
Zaznamenáno
fobos



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #5 : Říjen 25, 2010, 05:18:17 am »

Ahoj,
nevíte o té dvojí domáctnosti někdo víc? Letos mi daňová poradkyně řekla, že už na to nemám nárok, prý jen první tři měsíce? Jinak jezdím přibližně stejně.
Dík
Jakub
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Říjen 26, 2010, 06:51:00 pm »

Ja dvoji domacnost deklaroval 5 let - a skoncila z duvodu svatby, ne prilis dlouhe doby pobytu.je ale potreba prokazat par veci - jako napriklad minimalne 24 cest za rok a opravdovy "zivy" byt v CR (tedy zadny pokojik u maminky).
Rozhodne to ale jse dyl nez 3 mesice. Dost mozna ale zalezi i na spravci dane - mam kamarada, kteremu to po par letech take zkrouhli a neuznali at dokladal co chtel. Mne to uznali vzdy bez problemu.

Tak hodne stesti Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
RRfun



Karma: 0
Příspěvků: 48



« Odpověď #7 : Říjen 27, 2010, 10:37:22 pm »

ak chce niekto vediet/poradit ohladom dvojitej domacnosti , zavolajte mi na 0176/61296564, nexce sa mi totiz pisat, je to rozsiahla tema, kludne Vam stym pomozem, poskytnem papiere ako to robit a urcite Vam to daju...
Robo
Zaznamenáno

RRfun
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #8 : Červen 21, 2014, 05:08:51 pm »

. . . je nutne dokazat, ze jste byla v CR alespon 25x do roka . . . .
jaxem už napsal i jinam:  netřeba.  Máte-li (točíte-li) smlouvu na dobu určitou, lze náklady na druhou domácnost vykázat-vyúčtovat jako vícenáklady způsobené pracovní smlouvou s pracovištěm v BRD, vzdáleným od původního bydliště,   jelikož na dobu trvání pracovní smlouvy se nevyplatí původního bytu se zbavovat a po skončení pracovní smlouvy si pořizovat byt nový.    Dostanete-li poté pracovní smlouvu už na dobu neurčitou,  takové náklady na druhou domácnost už neuznají.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München