Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vyřízení pronájmu ve Španělsku  (Přečteno 31922 krát)
lod285



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Srpen 29, 2010, 10:11:29 pm »

Ahoj,jsem tady na foru novacek,momentalne ziji v Londyne ale rad bych se prestehoval do Spanelska,nejlepe nekde na pobrezi tak do 50 km od Malagy.Chtel bych si nekdy v breznu pristiho roku pronajmout "na zkusenou"nejaky byt a stravit tam par mesicu. Nejlepe double bedroom.
Prochazel jsem nejakou inzerci na netu a narazil na pomerne dost bytu v cenove relaci 300 az 450 EUR,coz me prijde az neuveritelne levne.Mohl by nekdo prosim upresnit jak se tak pohybuji ceny pronajmu bytu at jsem trochu v obraze?Nerad bych nekde naletel....Take by me zajimalo co se obvykle pozaduje pri pronajmu,napriklad je li nutne mit ve Spanelsku nejakou historii ci nejake spanelske doklady,kolik tak byva kauce a poplatek za vyrizeni pronajmu atd.predem dekuji za odpoved. Dan
« Poslední změna: Srpen 29, 2010, 11:07:18 pm od David » Zaznamenáno
mischicka



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Červen 20, 2013, 12:40:55 pm »

Osobně mám pronajmutý dvoupatrový dům se zahradou a bazénem kousek od Madridu za 1500€ měsíčně. Kauce, vzhledem k tomu, že je vybavený jsou 3 měsíční nájmy, obvykle to bývají totiž jen dva.

Při hledání jsem viděl i byty za cenu jakou popisuješ, ale spíš jsem koukal po nových bytech a ty ve velikosti 3+1 byly od 800€.

Při samotném sjednávání stačil pas, navíc jen indetifikační číslo NIF nebo NIE, mě ho vyřídil zaměstnavatel a potrvzení o tom, že ve Španělsku pracuji, ale to bylo spíš pro klid pronajímatelů.

Specifikem dlouhodobých pronájmů ve Španělsku je, že během prvního roku nemůžeš nájemní smlouvu ukončit, a dále se, pokud nedáš před výročním datem vědět, pravidelně obnovuje a pronajímatel jí nemůže ukončit dříve než po pěti letech. A dále se nájemné každý rok upravuje ve vztahu k inflaci podle koeficientu vydaného španělskou národní bankou.
Zaznamenáno
Jonas77



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Červenec 02, 2013, 12:21:34 am »

Najmy v soucasnosti ve vetsine lokalit, zejmena na pobrezi (krome nejzadanejsich lokalit a sezony) ... jdou dolu. Ceny, ktere jsi videl na netu jsou realne, ale casto jsou jeste k jednani. Je tady opravdu hodne prazdnych bytu (z Madridu se to zda asi jinak, ale to je jak srovnavat Prahu a Tabor). Zadny extra papiry nepoterebujes, hlavni je kauce, coz je taky k jednani.
Toz, hodne zdaru.
Jonash
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München