Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nemecke zdravotné poistenie mi "vybral" zamestnavatel  (Přečteno 28737 krát)
Provizorium



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Prosinec 29, 2010, 08:05:45 pm »

Ahoj, mám otázku k zdravotnemu poisteniu.

Pracujem v nemecku bezmála 3 mesiace v mcdonalds. Zdravotné poistenie mi "vybral" zamestnavatel - DAK. Strhava sa mi priamo z platu (ved ako inak). Vcera mi vsak prisiel list z poistovne - upomienka. Vraj som asi zabudol zaplatit Zusatzbeiträge na ktoré som zabudol - dva mesiace spatne plus tento mesiac (8€/mesiac). Teda 24€ poslat na ucet resp. najlepsie bude ak dam trvaly prikaz z banky vyplnenim a zaslanim prilozeneho formulara. Mozem platit mesacne, kvartalne....bla
Vie niekto o co ide? Nemoze to platit rovno zamestnavatel? Nechcem davat poistovni trvaly prikaz z mojho uctu, mozu potom strhavat janeviemco...

Apropos, nikdy som nepodpisoval ziadnu zmluvu o poisteni. Moze byt?

a P.S. niesom student

vdaka
Zaznamenáno
Provizorium



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Prosinec 31, 2010, 04:02:15 am »

Ahoj opäť,

vie mi prosim niekto skuseny, kto pracuje v nemecku napisat ci ked v pripade, ze sa zdravotne nepoistim sam, ale poisti ma zamestnavatel, mal by mi dat zmluvu s poistovnou na podpis,alebo nie?

velmi pekne dakuejm
Zaznamenáno
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #2 : Březen 22, 2011, 12:02:51 pm »

Zusatzbeitrag si musi kazdy sam zaplatit. Tady byla jednoznacne vybrana spatna pojistovna. Je dost pojistoven, kde neplatis zadny Zusatzbeitrag.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 23, 2011, 11:09:33 pm »

Ahoj opäť,

vie mi prosim niekto skuseny, kto pracuje v nemecku napisat ci ked v pripade, ze sa zdravotne nepoistim sam, ale poisti ma zamestnavatel, mal by mi dat zmluvu s poistovnou na podpis,alebo nie?
Zusatzbeitrag je specialita na kryti spatneho hospodareni "zakonnych" pojistoven. Ten opravdu musis zaplatit sama, dokonce uz nekteri mluvi o tom, ze to budou vymahat pomoci exekutora. Sranda s tim neni.
Jsou ale i pojistovny, ktere je jeste nevybiraji, a ty se po nejakych mesicich muzes prehlasit k jine. Zamestnavatel ti pojistovnu neurcuje...nejspis te jen u nejake nahlasil (jen je zvlastni, ze to neni AOK), nejspis ale kdybys po tom sla oz zacatku, mohla ses rovnou prihlasit jinde.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München