Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: to sa naozaj nikto nenajde ktory tam zijete v holandsku co by nevedeli....  (Přečteno 43057 krát)
martinnn



Karma: 1
Příspěvků: 24



« : Září 20, 2011, 01:35:43 pm »

ako to je stou podporou v Holandsku?To nikoho nezauima iba same banality stretko a mamicky a bla bla ga ga....jasne Slovac...
Zaznamenáno
zuzkmetova



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #1 : Prosinec 19, 2011, 10:34:29 pm »

ako to je stou podporou v Holandsku?To nikoho nezauima iba same banality stretko a mamicky a bla bla ga ga....jasne Slovac...

myslim ze toto sem nepatri a je to dost urazlive.
mozno keby sa spytas slusne tak ti niekto odpove.

podpora? aka v nezamestnanosti?
uitkering?
Zaznamenáno
drahcir01



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Prosinec 20, 2011, 06:56:04 pm »

Co potrebujes vediet ohladom podpory v NL??Bud presnejsi aby som vedel poradit v ramci moznosti.
Zaznamenáno
martinnn



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #3 : Prosinec 21, 2011, 08:33:48 pm »

zdravim ,no konecne sa niekto ozval aj toto su bohuzial dolezite veci a myslim zer kde inde ako na tejto stranke by sa mohol clovek nieco trosku dozvediet nie kazdy vie holandsky zuzkakmetova:)
takze k veci ide mi o podporu v nezamestnanosti v holandsku.ake su pravidla ? a na kolko ma clovek narok ? myslim ze po 6 mesiacoch vznika narok...vyplaca to UWV to viem len potrebujem blizsie info ...takze ide my o podporu to neviem jak je holandsky a ide my aj o ziektewet tam tiez potrebujem poradit ...momentalne so na Pnke a poberam ziektewet ale zatial len zalohu vorschoot ale poslali my papier ze my kalkuluju ziektwet len sa mi to zda malo...tak viem ze 75 percent z hrubeho len jak to oni prepocitavaju atd.takze v tychto veciach potrebujem poradit bol by som rad za ozaj kvalitne informacie kto sa v tom vyzna ...Dakujem.,
Zaznamenáno
martinnn



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #4 : Leden 03, 2012, 10:48:15 pm »

no co odbornici zukakmetova a drahcir ?kde ste zaliezli ?
Zaznamenáno
drahcir01



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #5 : Leden 16, 2012, 10:00:28 am »

Nikde som nezaliezol, len nemam vecne cas sdiet na internete.
Ak sa chces zaregistrovat na UWV tak si prve musis vybavit digiDcislo. To poriesi hravo cez internet: www.digid.nl,pride ti obalka z aktivacnym kodm a uz to ide. Registracia na UWV je tiez cez internet ale ak nevies po holandsky tak ak natrafis na dobru osobu v office tak ti to pomoze vyplnit priamo na mieste. riesil som to pred polrokom pre kamosa a slo to hladko.Za par dni ti pride kalkulacia na ako dlho a kolko mas narok. Budu ta posielat na pohovory do agentur ktore musis absolvovat inak ta vyradia a prestanu platit.
kamosovi nasli sice parttime na reachtruck ale potom zacali chodit obalky ze mu zvysne hodiny do full timu nejako financne budu kompenzovat a ak bude mat full time tak aj tak nieco doplatia do jeho predoslej hodinovej mzdy...Pozrel som na ten list a doplacaju mu necelych 100tyzdenne(podla mna celkom dobre)

Staci ti to zatial???
Daj vediet ako si pochodil,a vela stastia.
Zaznamenáno
martinnn



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #6 : Leden 23, 2012, 07:28:12 pm »

ano taketo informacie som mal namysly...drahcir ty sa v tychto veciach ozaj vyznas...ale co to teraz preteba znamena to ze teraz mam na teba 200 ton otazok...takze zacinam : ako by si my poradil v nasledovnom pripade ? od oktobra som na PNke cize (ziektewet-uitkering)az doteraz a este to trva ...UWV mi vyplaca (ziektewet)8,88eur na den cize 44 eur na tyzden ...pytam sa kde mi prisli na takuto neuveritelnu sumu ked z toho mam platit si zo svojho poistne vo vyske 107eur do hollandzorg Co??? pysal som na bezwaar en beroep cakam na odpoved ...telefonicky som sa len horko tazko dozvedel ze mozno mi to zvysja na 12eur na den ale aj to nieje slava...ale sa pytam dokedy ma budu natahovat ked uz je koniec januara a ja stale dostavam iba 44eur tyzdenne Co????ako teraz co mam robit z hollandzorg pytaju odomna od oktobra po 107eur...ja som mylslel ze poistne mi plati UWV ziktewet...co mam teraz robit???dnes som poziadal o zorgtoeslag od belastingdienst tak cakam to bude 70eur ...mesacne...no je toho viac co bysom pottreboval poradit od cloveka ktory tym uz presiel a asi ty sy ten clovek drahcir tak by bolo najlepsie keby si mi dal svoj email ,co povies?
dakujem a cakam netrpezlivo na tvoju odpoved
Zaznamenáno
drahcir01



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #7 : Leden 25, 2012, 08:39:06 am »

Cau Martinn.
 Tak ako mas ty 200ton otazok aj mna napada dalsich 200ton podotazok na tvoje otazky.... Smích
Zopar z nich ti pisem teraz zvysok potom cez maila. OK???

1. mas poriesene vracanie casti poistneho cez belastingdienst?
2. ako dlho si pred tym pracoval, ako si siel na PN?
3 to uz nie je otazka,ale haluz  vo forme: ked som bol asi pred rokom chory ja tak mi prislo 80euro tyzdenne.Nic moc suma ale poistne som mal vyssie cca o 25euro ale to iba kvoli priplatku za zubarsky servis. hahaha..
4. Ohladom tychto doplatkov je najlepsie ist osobne na BELASTIGDIENST a poinformovat sa,pretoze cez telefon nas vsetkych cudzincov maju hlboko niekde. Ver mi, vcera som potreboval nieco pre kocku od poistovne a jak som povedal ze som cudzinec tak si ma prehadzovali z telefonu na telefon. jak som zacal aj po holandsky trochu uz to slo a baba mala aj ochotu trochu po anglicky. Cize fakt chod osobne. neviem kde v NL byvas takze neviem ci mas v belasting v meste a poistovnu tiez.
Chod osobne aj na poistovnu a zisti co a jak. neries taketo veci cez telefon. Radsej osobne, resp. ja to riesim tak.
Sice je to casovo narocnejsie,ale ak mozu tak potrebny formular vyplnia spolu so mnou,alebo pri PC.

musim letiet a tvarit sa ze pracujem.
moj email je: matus.richard[zavináč]gmail.com

P.S.: ludia co citate tento prispevok. nepiste mi na mail vase otazky, alebo iba ak je to zivotne dolezite.
piste cez toto forum.
Za pochopenie dakujem.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München