Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12417022 krát)
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1095 : Říjen 26, 2015, 05:01:35 pm »

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/384566-turecti-rybari-zachranili-topici-se-syrske-batole.html


Kolik se jich jeste bude muset utopit? Hněv Tohle batole melo stesti, ze se to jeho "chytrym" rodicum nepovedlo.


Hm, papanicko jenom 2x denne a penez taky malo.Smích

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384571-skupina-irackych-kurdu-se-vratila-z-nemecka-domu-evropsky-sen-je-zklamal.html
« Poslední změna: Říjen 26, 2015, 05:04:44 pm od diddi » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1096 : Říjen 27, 2015, 06:32:04 am »

Ne Diddi, ten kdo nerozumi a nechape jsi Ty...
Krome odlisne mentality je to zoufalost, ktera dokaze prinutit lidi delat veci, ktere by jindy nedelali.
Nezazila si to a ani nic podobneho a proto to odsuzujes...
Nemit co jist a nemit ci dat k jidlu svym detem...
Nebo bat se, že jednoho dne přijdou a deti Ti vezmou...
Ne socialni pracovnice, ale vojaci se zbraněma...

Opravdu si umis predstavit 2,5mesice v tabore kde nerozumis nikomu ??
Ze to nazves posmesne - papanicko jen 2x denne ??

Zazili jsme jen slabý odvarek tohohle všeho v Britanii a jen na chvilku a presto to ve me zanechalo navzdy nehezkou vzpominku...
A jak jsme mohli, jeli jsme pryc...

Prestava to byt diskuse, tohle uz je výsměch tem lidem a me to prestava stat za odpoved...   Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1097 : Říjen 27, 2015, 07:59:41 am »

"Videla" jsem dost lidi, pro nez "papanicko" 2 denne je neco, o cem si mohou nechat zdat. V CR, napr. A o te "smesne" sume 540 Euro ani nemluve. Kdo ma takovy duchod v CR? Spousta lidi anema ani takovou vyplatu v cistem.
Taky jsou tim vyrazeni na okraj spolecnosti. Cele rodiny. Deti.A to , ze jim nikdo nerozumi nebo spis, ze oni nikomu nerozumi, no tak s tim snad museli pocitat, ne?


A tohle je dukaz PROC do Nemecka prijeli.
« Poslední změna: Říjen 27, 2015, 10:27:11 am od diddi » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1098 : Říjen 27, 2015, 09:18:10 am »

Omylem jsem to napsala 2x.
« Poslední změna: Říjen 27, 2015, 10:28:18 am od diddi » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1099 : Říjen 27, 2015, 12:34:51 pm »

Jo a v serevni koreji 100 nasobek zivotniho minima...  Kroutím očima
Tady je ale Nemecko, mastit sem ceske duchody je trosku mimo... Mrknutí

Ano, pocitat ano, a pokud vytrhnes kazdou z tech veci z celeho textu, pak to tak je...
Ale pokud das vsechny dohromady, je uz to cele jinak...

Vsak odesel ne ?
Pro Vas Okamurovce duvod k oslavě,  kopat ho ještě do zad cestou, neni potreba...
Dukaz o čemsi, však pouze pro Tebe  Kroutím očima

Opustila si nestrannou rovinu a objektivitu.

Jeste nejake dalsi zpravodajství Rity Holoubkove ? Mrknutí
Vcera sem se koukal na Haryho...
Ne proboha toho z Michalovcu, na Haryho Pottera...
A zpravodajstvi Rity Holoubkove do Denního Vestce me prostě připomíná nektere prispevky tady...  Smích Škleb
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1100 : Říjen 27, 2015, 01:05:22 pm »

Ono neni nutne jezdit do Cech, i kdyz me se to tedy bytostne dotyka, jake tam maji napr. nekteri lide duchody za celozivotni drinu. Ani muj tata nemel takovy duchod a to nechal zdravi na vysoke peci.


A ano jsme v Nemecku!!!!!!

Tak si laskave prostuduj,kolik zde daji cloveku, ktery je od 16 let v pracovnim procesu, cili nejakych 35 let prispival nemalymi castkami do spolecneho  a kdyz onemocni tak, ze nemuze jiz vykonavat svoji praci ani jinou, tak co mu daji do te doby nez ma narok na super vysoky starobni duchod. A z toho ma zit se svou rodinou. No jeste muze jit jako privydelek zebrat.
Pokud by dostal jen castecny duchod, jako to napr. nabidli onehda memu muzi, ktery ma vsechny predpoklady i pro plny, tak to je castka vid? To jsem se taky divila proc to odmitnul. Smích
Takze on by dostal celych 492 Euro za mesic! Cili by dostal min, nez nejaky, s prominutim, privandrovalec, ktery si sem zrejme, jak vidno, sel zaridit pekny, bezstarostny zivot. No ale bylo mu to malo. Hm.

A ja jsem opustila nestrannnou rovinu a objektivitu? Opravdu JA?

A neni to zrovna dukaz k oslave, je to jen potvrzeni toho, ze nemala cast jich sem pritahla, aby zde zila na nas ukor, at se ti to libi nebo ne.


Die durchschnittliche Rente lag 2012 bei voller Erwerbsminderung in Westdeutschland bei 723 Euro im Monat, in Ostdeutschland bei 698 Euro. Die Teilerwerbsminderungsrente lag im Schnitt bei 492 Euro (West) und 423 Euro (Ost) im Monat.

http://www.deutsche-handwerks-zeitung.de/erwerbsminderungsrente-wer-sie-bekommt/150/16804/216120
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1101 : Říjen 27, 2015, 01:33:56 pm »

Kam maji  odejit tyto nemecke rodiny? Hm?

Je to taktez Studie UNICEF, z roku 2012, z ktere vyplyva, ze 1,2 milionu deti je tak chudych, v Nemecku chybi nejdulezitejsi veci, jako ze maji treba jen jediny par bot a predstav si, ze kazde 20 dite nema teply obed, protoze na to rodina nema penize.  A neverim, ze to vsechno jsou sami asocialove, kteri vse prochlastaji a prohuli.
Nemecko je v tomto dokonce i za Kyprem nebo Spanelskem. To jsou veci, ze?

A ze se v Cechach, tedy zemi, ktera je clenem EU, museji delat sbirky na kdeco, mj. i na to, aby deti ze socialne slabych rodin meli aspon jedou denne teple jidlo ve skole, to je take nepodstatne.

http://diefreiheitsliebe.de/gesellschaft/kein-warmes-essen-keine-schuhe-kinderarmut-in-deutschland/
http://www.sancedetem.cz/cs/o-cem-se-mluvi/deti-trpi-podvyzivou-a-rodice-nemaji-na-obedy-radnice-vyhlasi-sbirku-773.shtml
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rodice-skolaku-nemaji-na-obedy-radnice-vyhlasi-sbirku_266672.html

http://www.obedyprodeti.cz/o-projektu
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1102 : Říjen 27, 2015, 09:11:36 pm »

To jsou domenky a spekulace a ne zadny důkaz.

Obedy na ceskych skolach a treba i pomucky do skoly atd atd je uplne jine tema, velmi zavadejici, uz jsme se na toto tema bavili...
Chodil sem v ČR 10let na rodicovske schůzky, tohle je jen dalsi manipulace s fakty a az na velmi vzacne vyjimky naprosty nesmysl a dilo rodicu.

Porovnavat duchod v CR, opet opakuji dalsi nesmysl, jsou tam zcela jine zivotni naklady nez tady...

A castecny duchod tady je bez dalsich detailu taky zavadejici.
Jak castecny ? Kolika procentni ? A milion dalsich otazek...
Placnout tady cifru 492 a nedodat jeli to castecny na 25, 50, nebo 75%...

Moje rodice jsou v duchodu...
Kamarad dostal castecnou invalidku 270/na mesic...
A nemuze pracovat vubec....
Vim o cem je řeč. ..
Ale bez detailu jaka cast to je a ze xxx euro doplaci AOK na nemocenskou, nebo ze xxx eur na bydleni doplaci socialka, nebo ze....

To je marny...

Tak jo, tak to maji teda super bezstarostny zivot v baliku a s hezkym bydlenim...
Fakt jim tu telocvicnu s dalsimi 100lidmi a spolecnymi zachody zavidim i ten ranec peněz k tomu...
Tak jo, mas pravdu...  Kroutím očima
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1103 : Říjen 27, 2015, 09:58:49 pm »

Jirko, nezlob se na me,ale vis houby s octem.

Nemuzu za to, ze si to neumis prelozit, tady stoji jasne, ze se jedna o prumernou castku, ktera je vyplacena. To je celorepublikovy prumer! K tomu samozrejme, abys prezil, musis na socialku.No a kdyz tam tedy jsi, tak nejprve se zbavis vseho, na co ses leta drel, (Eigentumswohnung, Häuschen, Sparbuch) odstehujes se do socialniho bytu(pokud tedy nejaky dostanes, o cemz pochybuji, kdyz tam budou imigranti). To vsechno,abys mel narok na Hartz 4!!!!!.

Samozrejme, ze nekteri dostanou vic a nekteri mene. A kdyz mas tu smulu, ze treba posledni 4 roky pracujes jen na zkraceny uvazek, proto, ze proste vic nemuzes, tak dostanes umrnenych 66% z ciste mzdy,z tech poslednich 4 let. Tady nejsou takove vydelky jako v Mnichove. Tady bere remeslnik taky treba jen 1650 hrubeho.
AOK nedoplaci nic, protoze se nejedna o nemocenskou. Opravdu bych prave tobe s tvym remeslem neprala, abys jednou skoncil na invalidce. Asi by ses hodne divil.
A jakepak domnenky? To je oficialni studie od UNICEF! Takze kdyz od UNICEF das neco ty, tak to je pravda pravdouci a kdyz ja, tak jsou to domnenky a zadny dukaz?Co???

Jo a jeste dodatek.Ja jim nic nezavidim. My se o sebe postarat nastesti umime. Ale vadi mi, a to tak ze hodne, kdyz lide jako tito, kteri neprisli za nicim jinym nez za osobnim prospechem, jeste ohrnuji rypaky a pomlouvaji Nemecko. Pricemz prumerny duchod je zde mene nez 770 Euro a zeny maji dokonce kolem 500 Euro.No za to si opravdu muzou vyskakovat. Ale to bude asi zase vymyslene. No ja zkusim jeste pohledat. I kdyz mam pocit, ze je to marne.
http://www.geldtipps.de/rente-pension-altersvorsorge/gesetzliche-rente/durchschnittliche-altersrente-liegt-unter-770-euro

A co se tech nakladu v Cechach tyka, zase tak moc nizsi oproti Nemecku nejsou. Ani na bydleni a na jidlo teprve ne. Jedine, co je nizsi je nemocenske pojisteni. V cem jsou podle tebe tedy tak zcela jine?
« Poslední změna: Říjen 27, 2015, 10:43:19 pm od diddi » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1104 : Říjen 27, 2015, 11:02:24 pm »

Jo, mužu potvrdit, co Diddi říkáš!  Sám teď ,,ochutnávám,, německý sociální systém. Po necelých asi 5 odpracovaných letech mě čeká v případě přiznání plného invalidního důchodu něco kolem 100 euro. Jestli mi ho tedy přiznají. Na německým pracáku mě připravují už na budoucí chudobu, jestli tedy prý míním tady zůstat. Odečtou mi částku mého českého ID a zbytek mi prý zbyde tak jen aby mi to dalo na nájem a přežití.(ale museli by mi právě doplácet sociální dávky, jak o tom píšeš. Jinak mi samozřejmě ten celkový invalidní důchod nemůže stačit na německej nájem a jídlo) Je to pád z normálního obyčejného života s dělnickým platem do chudoby. Ale já si nestěžuji. Je to jako bych bydlel s ID v ČR. Prostě mi zbyde stejný HOVNO, ať jsem tady, nebo tam. Takže v Reichu končím. Pro mě pominul důvod žít v D. Když mám mít hovno, tak už budu raději žít u nás, v ČR.
« Poslední změna: Říjen 27, 2015, 11:07:39 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1105 : Říjen 27, 2015, 11:12:28 pm »

Nejnovejsi studie o tom, jak nam uprchlici, diky sve vzdelanosti vytrhnou trn z paty. Vyzkumy se provadely jeste v uprchlickych taborech v Turecku. Kazdopadne analfabeti maji nad vysokoskolaky navrch. Pocitame-li napr. Syrany. U Afghancu je to "trochu " horsi. Tam je "pouhych" 68 % analfabetu.

http://www.welt.de/wirtschaft/article148098162/Haelfte-der-syrischen-Fluechtlinge-schlecht-ausgebildet.html


http://www.focus.de/finanzen/news/konjunktur/ifo-chef-hans-werner-sinn-fluechtlinge-koennen-fachkraeftemangel-nicht-loesen_id_5013309.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=facebook-focus-online-politik&fbc=facebook-focus-online-politik&ts=201510141749
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1106 : Říjen 27, 2015, 11:18:58 pm »

Jo, mužu potvrdit, co Diddi říkáš!  Sám teď ,,ochutnávám,, německý sociální systém. Po necelých asi 5 odpracovaných letech mě čeká v případě přiznání plného invalidního důchodu něco kolem 100 euro. Jestli mi ho tedy přiznají. Na německým pracáku mě připravují už na budoucí chudobu, jestli tedy prý míním tady zůstat. Odečtou mi částku mého českého ID a zbytek mi prý zbyde tak jen aby mi to dalo na nájem a přežití.(ale museli by mi právě doplácet sociální dávky, jak o tom píšeš. Jinak mi samozřejmě ten celkový invalidní důchod nemůže stačit na německej nájem a jídlo) Je to pád z normálního obyčejného života s dělnickým platem do chudoby. Ale já si nestěžuji. Je to jako bych bydlel s ID v ČR. Prostě mi zbyde stejný HOVNO, ať jsem tady, nebo tam. Takže v Reichu končím. Pro mě pominul důvod žít v D. Když mám mít hovno, tak už budu raději žít u nás, v ČR.


Tak to neni vubec vesele, Kosmopolito. Jo, my holt se vzdycky nejak uskrovnime, kdyz to musi bejt. V Nemecku je to po tehle, ale i jinych strankach(skolstvi, zdravotnictvi...), cim dal tim horsi.O to vic me vadi, kdyz pak ctu takove clanky o "uprchlicich", kteri jsou zklamani, ze maji narok "jen" na 540 Euro.
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1107 : Říjen 27, 2015, 11:29:26 pm »

No jo. Já jsem to dříve nesledoval. Až teď, když se mě to týká. Ještě jsem si vzpoměl, že mi minulej týden soused v baráku říkal, když jsme se o tom bavili, že má starobní důchod po celoživotní práci, 800 Euro.  To jen pro ilustraci, jaké jsou v Německu důchody. (jo a v práci zase kolega: teď nevím jak tyto rusáky naývat Mrknutí No říkejme mu ,, ruskej němec,, že má odpracováno v D asi 20 let a dostane teď starobní důchod kolem 500E) Kdo by řekl, že ty důchody tady nejsou, co my z Východu bychom v zaslíbeném ;DNěmecku očekávali, že?    Sakra ještě jsem zapomněl: A ten muj starej soused z baráku, taky si mi postěžoval, jak moc lidí v Německu je skutečně chudejch!
« Poslední změna: Říjen 27, 2015, 11:35:36 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1108 : Říjen 27, 2015, 11:41:59 pm »

Ja o tom vim, Kosmopolito, uz davno kazdy, kdo  muze, si priplaci duchod soukrome. S tou almuznou by nemohli vyjit. Ale je v Nemecku hodne lidi, kteri si to proste nemuzou dovolit.  V Cechach to neni jine.
Asi budeme pro spoustu lidi vypadat jako prasteni, ale nas syn ma uz od mala duchodove pripojisteni. A to je mu 14.

My ,kdybychom nemeli firmu, tak jsme vis, kde? Kdyby ted manzel byl normalne nekde zamestnan, pri jeho zdravotnim stavu. Zatim to nastesti jeste zvlada, mame zamestnance, tak nechodi na 8 hodin, ale zase se musime bat, co vyvedou.
 Ale vem si tu silenou nespravedlnost, kdyz treba manzele cely zivot skudli na domecek, aby si na duchod polepsili a nemuseli platit najem.Pak manzel treba onemocni a vsechno, co naskudlili, musi nejprve odevzdat a pak dostanou almuznu v podobe Hartz 4 od statu. A kdyz uz ten domecek nebo bytecek nahodou maji, tak ho hezky nejdrive musi prodat.

Ruskym Nemcum se rika"Wolgadeutsche"Mrknutí
« Poslední změna: Říjen 27, 2015, 11:48:01 pm od diddi » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1109 : Říjen 27, 2015, 11:55:43 pm »

Wolgadeutsche Škleb   Tak to jsem nevěděl. No je to těžké. A systém je tak vymyšlenej, aby na člověku pokud možno ,, nenechal nit suchou,, Ale asi to je ještě tvrdší, než v ČR. Tam pokud vím, nenutí lidi prodávat v případě nouze, kvůli nějaké sociální dávce, své bydlení.  Ale třeba si to jen myslím.  Je to nelogické, že? Nutit lidi zbavit se uplně všeho. A když je dostanou na to UPLNÉ DNO, tak jim začít vyplácet mizernou soc. podporu a tím je už navždy odsoudit na tom UPLNÉM DNĚ zůstat. Řekl bych : tragikomické!
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München