Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12416789 krát)
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1140 : Říjen 29, 2015, 06:21:06 pm »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384876-migranti-ve-svedsku-odmitaji-opustit-autobus-venku-je-pry-prilis-zima-a-pusto.html    Já jenom, abychom se vrátili k tématu Škleb
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1141 : Říjen 29, 2015, 06:31:38 pm »

To je urcite zase nejaky vymysl, Kosmopolito.Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1142 : Říjen 29, 2015, 07:00:36 pm »

To je urcite zase nejaky vymysl, Kosmopolito.Mrknutí

.... to jen doplnim, v tom autobuse jsou uz od nedele, to tam musej mi hezky  Smích

"Čtrnáct žadatelů o azyl už od neděle odmítá opustit autobus, který je dovezl k dočasné ubytovně ve švédském prázdninovém zařízení Lima. Uprchlíci z Iráku a Sýrie považují nabídnuté ubytování za nevhodné. Dva autobusy přivezly zhruba šedesát žadatelů o azyl do západošvédské Limy už v neděli. Původně odmítalo autobusy opustit třicet z nich, dnes jich podle starosty města Kurta Podgorského uvnitř vozu zůstává ještě čtrnáct. Ubytování na odlehlém chladném místě je podle uprchlíků nevhodné, neboť jsou mezi nimi i těhotné ženy a děti. Lyžařské středisko v Limě nabídlo k ubytování žadatelů o azyl několik plně vybavených chat, které v zimě slouží milovníkům zimních sportů."
zdroj:idnes

... nojo, ale to je urcite zmanipulovano, stejne jako ten clanek vcera, kde zas jina particka nechtela do nejakeho jineho mesta, protoze okolo je les, ktereho se boji, do obchodu maji dlouhy kilometr a navic neni tam detske hriste - coz je v Pakistanu, Iranu, Afghanistatu a Eritreji samozrejmy standard u kazde bytovky...  Mrknutí  (tedy pardon, oni to jsou Syrani, vsichni s pravymi a nefalsovanymi doklady)
« Poslední změna: Říjen 29, 2015, 07:03:07 pm od Hair » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1143 : Říjen 29, 2015, 07:05:16 pm »

Hair, no prave, nebylas tam osobne, tak co mas o tom co mluvit? Co ty vis, treba jim tam nechteji zatopit nebo tak. Mrknutí
Internetu se neda prece verit.
Zaznamenáno
Kess1



Karma: -1
Příspěvků: 30


« Odpověď #1144 : Říjen 29, 2015, 07:06:05 pm »

diddi, Hair   tleskám Mrknutí
Zaznamenáno
Kess1



Karma: -1
Příspěvků: 30


« Odpověď #1145 : Říjen 29, 2015, 07:08:25 pm »

Jo,a já bych asi ten autobus zapálil,když mají rádi teplo Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1146 : Říjen 29, 2015, 07:20:39 pm »

Jo,a já bych asi ten autobus zapálil,když mají rádi teplo Mrknutí

.... ale fuj !!!
Ja bych spis o ne mela starost v jedne dulezite veci:, ale nevim, jak je to mesto polozeno, jestli tam treba jsou polarni noci a tak.
Protoze kdyby tam zustali, tak by mohl nastat problem s Ramadanem. Pri nem se, pokud je mi znamo, nesmi jist a pit a vubec nic od vychodu slunce do zapadu...
No a co kdyz tam je furt svetlo?  Nevím co si myslet/Nerozhodný
 Mrknutí
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1147 : Říjen 29, 2015, 07:24:42 pm »

No jo, tedy,, mezi námi děvčaty,, Jestli jste někdy zažili ve Švédsku, nebo Finsku sice krásnou přírodu, ale tak nekonečnou a smutnou, tak za sebe musím říct: Já bych v téhle opuštěný krajině určitě nebyl.  No já bejt na jejich místě, pelášil bych raději domů! Mrknutí
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1148 : Říjen 29, 2015, 07:31:40 pm »

Jo,a já bych asi ten autobus zapálil,když mají rádi teplo Mrknutí

.... ale fuj !!!
Ja bych spis o ne mela starost v jedne dulezite veci:, ale nevim, jak je to mesto polozeno, jestli tam treba jsou polarni noci a tak.
Protoze kdyby tam zustali, tak by mohl nastat problem s Ramadanem. Pri nem se, pokud je mi znamo, nesmi jist a pit a vubec nic od vychodu slunce do zapadu...
No a co kdyz tam je furt svetlo?  Nevím co si myslet/Nerozhodný
 Mrknutí


 Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1149 : Říjen 29, 2015, 07:35:20 pm »

No jo, tedy,, mezi námi děvčaty,, Jestli jste někdy zažili ve Švédsku, nebo Finsku sice krásnou přírodu, ale tak nekonečnou a smutnou, tak za sebe musím říct: Já bych v téhle opuštěný krajině určitě nebyl.  No já bejt na jejich místě, pelášil bych raději domů! Mrknutí

Vis,jak by byli Svedove popotahovani, kdyby dopustili, aby pelasili domu? To se vsadim, ze jim nakonec  zaridi ubytovani treba na Mallorce. A vubec, tam jich asi moc neni, ne? Tam by jim se treba libilo, i kdyz zase v zime tam je taky asi pusto. Tak ja uz fakt nevim, lidicky.  Mrknutí
Zaznamenáno
Kess1



Karma: -1
Příspěvků: 30


« Odpověď #1150 : Říjen 29, 2015, 07:46:00 pm »

diddi, já samozřejmě myslel bez nich, vždyť sedí venku! Škleb
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1151 : Říjen 29, 2015, 07:47:42 pm »

 No však jooo. Oni si zvyknou. Vždyť maj ve Švédsku spoustu krajanů. Švédů(dnes už). To bude dobrý... Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1152 : Říjen 29, 2015, 08:01:43 pm »

No jo, tedy,, mezi námi děvčaty,, Jestli jste někdy zažili ve Švédsku, nebo Finsku sice krásnou přírodu, ale tak nekonečnou a smutnou, tak za sebe musím říct: Já bych v téhle opuštěný krajině určitě nebyl.  No já bejt na jejich místě, pelášil bych raději domů! Mrknutí

Za mne tedy: nezazila a nezaziju, zcela dobrovolne si tenhle kraj sveta vedome a dobrovolne odpiram, mam rada teplo, takze nejseverneji jsem byla kdysi v Dansku v parnem lete...., a i tak jsem tam chodila v bunde, protoze tam porad foukal nejakej tocivej vichr.....
Svedsko a Norsko mam tak maximalne v TV, u toho deku a backory, protoze i z ty televize tahne - a to je pekny, to jo.... Smích.

Takze ja bych tam tedy o azyl nikdy nezadala. Zvlast kdybych mela mobil a tablet a mohla si vsechno o ty zemi "vyguglit"  Mrknutí

Ale treba v Afghanistanu nebo Pakistanu to neni taky buhvijaky krasny, nebo jo?
A v horach jsou zimy taky pekelny, pokud vim...

Takze to to Svedsko je zase proti tomu prima, prijde jaro, vsechno se zazelena, na loukach budou ovecky a kravicky, obcas se okolo prozene los..., takze to asi nebude tak hrozny. Okolo hluboke lesy, takze si bude mozny i obcas vybehnout a jen tak si zastrilet, treba do vzduchu, tak jak jsou zvykli, coz se jim ve meste nemuze podarit.
Navic jsou mezi sebou, mezi krajanama, muzou se spolu domluvit. Nikdo je nevyhodil jednotlive mezi nepratelsky hordy divokejch Svedu, takze si muzou i pokecat, pomahat si a tak... Nooo, to bude mozna kamen urazu, voni se totiz trochu nesnasej, ale treba se to naucej, kdyz prijeli do ty demokracyje, tak treba tim hned tak nak nacuchnou a pochopej to, jak je to fajn bejt tolerantni.

Takze to pro uprchliky z techhle zemi nemuze preci byt zas tak velky problem z rozstrilenejch domovu bez infrastruktury, bez jidla a pitny vody, bez prace a socialnich davek a z nehezky prirody, presun do Skandinavie, ne?  Mrknutí.

Ale jak jsem psala vyse, spatne bych videla take ty bile noci behem Ramadanu, to povazuju z dost zasadni problem, se kterym si dost lamu hlavu... A na nic jsem neprisla...  Pláč
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1153 : Říjen 29, 2015, 08:42:49 pm »

Zbytecne si delas starosti, Hair. Internet vi vsechno.Smích
Oni, kdyz chteji, tak si vymysli pro sebe jina pravidla.

http://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/ramadan-im-hohen-norden-wann-essen-wenn-die-sonne-nie-untergeht-13011634.html

http://www.deutschlandfunk.de/ramadan-ohne-sonnenuntergang.1773.de.html?dram:article_id=252660
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1154 : Říjen 29, 2015, 09:33:31 pm »

jezis, dekuju, no to mne teda uklidnilo, protoze jsem si predstavovala, ze dodrzovat Ramadan nekde, kde slunce nezapada, je slozity, a zda je to vubec mozny, a zda pro pravoverneho muslima to neni neco jako zrada viry a Mohameda, kdyz vlastne je furt svetlo a tim padem je uplne dezorientovanej a nevi, co si pocit, a tak se proste obcas naji i za svetla.  Anebo chudak neji a neji a neji...
A vono je to tak jednoduchy...  Smích, proste si ten islam trochu ohnem, podle potreby, hlavne se otocit k Mecce, no taky smerem do Osla se da tolerovat...  Smích, a vlastne i ten imam jim to posvetil, takovy "entweder oder", a "zwei oder drei Stunden mehr, ach das bedeutet nichts", a je to vyreseno....

Kdyz se zamyslim, tak vlastne polarni kruh je pro muslima raj, muze si udelat Ramadan kdy chce, a hladovet teda nekdo muze treba jen dve hodiny, nekdo i treba 4, kdyz chce Mohamedovi ukazat, ze je dobrej....   To neni jak nekde v pekle a vedru Afghanistanu, Pakistanu nebo Nigerie, kde od vychodu do zapadu to trva hodin podstatne dele, je tam vedro, prach a clovek se podstatne vic trapi, svindlovat nemuze, protoze vsichni koukaj a hlidaj.
To je fakt skvely, ja bejt muslim, tak jedine za polarni kruh...  Smích

Akorat by to tem ufnukanejm v tom autobuse mel nekdo rict, ze kdyby vyrazili jeste severneji, tak tam je to pro pravovernyho muslima s ohledem na Ramadan, uplnej raj na zemi...  Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München