Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12418152 krát)
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1155 : Říjen 29, 2015, 10:49:10 pm »

Tady je clanek o jihofrancouzskem Beziers, krasny mestecko.....
Pani redktorka pravdepodobne chtela ukazat, jaky je strosta nelida a pritom se ji to jaksi vymklo z ruky a povedl se ji pravy opak  Mrknutí

http://zpravy.idnes.cz/starosta-beziers-vyhani-uprchliky-duf-/zahranicni.aspx?c=A151027_161902_zahranicni_kha
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1156 : Říjen 30, 2015, 01:33:49 am »

.......
Sem jdou vsichni za davkama a navic jsou negramotny...
Jak se tady šíří... Mrknutí

Ono se to samo nesiri, napsala jsem to ja, Hair, takze jsi nemusel takhle bojacne, ale klido-pido mne jmenovat, ja s tim nemam zadny problem.

Urcite vis dobre, proc jsi pouzil formulaci ze se "to siri" - takoveto vyjadreni vzdycky znamena, ze se clovek snazi, aby informace, kterou si precetl, byla zneduveryhodnena, aby tomu dal nalepku drbu, pomluvy a plku...
No, je to takovy trochu nakrivo, ale z toho si nic nedelej, to se stane i slusnejm lidem. Jen ta moralni kocovina neni uplne prijemna, ale nekdo to zvlada s prehledem...  Mrknutí.

Talze pokud nemas argumenty ty, tak ti je dodam ja, abys nemel pocit, ze se neco siri, treba vzduchem, pozorne si to precti. Je to z Goethe Institutu, ktery, jak jiste vis, porada jazykove kursy, a porada i kursy pro analfabety:

"Gemäß dem Integrationspanel, einer vom Bundesamt für Migration und Flüchtlinge (BAMF) beauftragten Erhebung, sind 37 Prozent der Alphakurs-Teilnehmer primäre Analphabeten. Diese Menschen haben in ihrer Heimat keine Schule besucht, haben also auch in ihrer Muttersprache nie Lesen und Schreiben gelernt. Die Gründe dafür sind unter anderem Kriege und Unruhen, ebenso wie Kinderarbeit und gesellschaftliche Traditionen. Vor allem Mädchen werden in vielen Ländern oft nicht zur Schule geschickt.

Auch, wer in der Heimat die Schule für kurze Zeit besuchen konnte, beherrscht die Schriftsprache häufig nicht gut genug, um sie im Alltag wirklich nutzen zu können. 42 Prozent der Teilnehmenden zählen zur Gruppe der funktionalen Analphabeten.
Keiner Alphabetisierung in der Muttersprache bedürfen weitere 21 Prozent der Teilnehmer."

Alphakurs - je nazev jazykovych kursu pro analfabety, ktere porada Goethe Institut, VHS a dalsi. 
Samozrejme do nej nechodi vsichni, takze statistika je pouze z tech, kteri se kursu ucastni. Take ne vsude jsou kursy vypisovany a k dispozici, tyka se to jen vetsich mest. Cili ne vsichni, kteri nebydli zrovna v Mnichove, Koline atd., se mohou kursu zucastnovat. Ale taky ne vsichni, kteri bydli v Mnichove, koline atd. se kursu zucastnuji.

Zprava je z brezna 2011, z doby, kdy imigracni politika byla jeste v rukou statu, ktery ji pravidelne ridil, organizoval a hlavne zvladal.
Jaka je situace ted jde sice najit na Eurostatu, ale nebudem si nalhavat, ze to je ted lepsi, ne? I kdyz vlastne ti atomovi inzenyri, vedci, lekari, kteri sem prichazeji, kdo vi....  Mrknutí.
Stejne by te to asi moc nezajimalo, protoze vetsinou informace tady prehlizis a tvrdis si svoje nazory, ktere ale nejsou podlozeny zatim zadnym argumentem (krome par prekopirovanych clanku z Novinek - Rudyho prava  Mrknutí).

Ale kdybys chtel, tak te muzu zasobovat takovymito informacemi casteji  Mrknutí, ja si informace nevymyslim a co tu napisu, tak mam radne overeny a podlozeny, to mi muzes verit. Nekolikrat tydne delam monitoring tisku, kdy mi to castecne primo chodi do mailu a zbytek doplnuji z jinych zdroju, a tak ty informace mam, i kdybych nechtela.
Vono to neni spatny se obcas neco dozvedet, kdyz na to normalne clovek, jako ty, nema treba cas, coz pri tvy praci samo chapu.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1157 : Říjen 30, 2015, 11:03:42 am »

aj tychto podporujeme :_)

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/481625/mloci-su-tady-a-fcil-se-enem-ceka-az-kdosik-rekne-fcil.html

Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1158 : Říjen 30, 2015, 01:59:11 pm »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384969-merkelovou-obvinuji-nemci-z-vlastizrady-podali-na-ni-uz-400-trestnich-oznameni.html?sznhp=rss  Něco pro sluníčkáře Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1159 : Říjen 30, 2015, 02:01:09 pm »

... no vida jak to jde, a celkem lehce, zaklad je dostat se do ty zatraceny Evropy, a pak uz to frci jak po masle...  Smích

Pro Jirike:
nekde jsi nas tu nabadal slovy "milujte se a mnozte se, ja uz mam splneno" - no nevim, podminky se meni ze dne na den a s prilivem "uprchliku" bude evropsky standard, i jakykoli nadstandard, zcela zanedbatelny Smích
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:08:44 pm od David » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1160 : Říjen 30, 2015, 02:19:31 pm »

a tady detaily z toho prisernyho zivota, horsiho nez v rozbombardovane Syrii:
http://www.welt.de/politik/ausland/article147863205/In-Uruguay-waechst-die-Wut-auf-undankbare-Syrer.html

A pritom Uruguay je prima, uz pres dva roky tam je legalizovana marihuana, takze s prisunem neceho na huleni neni zadnej problem....
No, trochu by mohl vadit zakon o legalizaci homosexualnich paru, ale kolik jich je, zejo....
Jen si rikam, jaky to asi bude, az se misto patnacticlenny rodiny vzbouri ten milion, kterej sem pribehnul....  Mrknutí
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:08:52 pm od David » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1161 : Říjen 30, 2015, 02:56:43 pm »

Chceme žít...se svými hodnotami," uvedl prostřednictvím tlumočníka jistý pětapadesátiletý muž, který má 15 dětí.

Kdo by nechtel, ze? Smích


...dass viele der Syrer nur über begrenzte berufliche Fertigkeiten verfügen..... velmi kulantne receno;)

« Poslední změna: Říjen 30, 2015, 03:07:53 pm od diddi » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1162 : Říjen 30, 2015, 03:18:13 pm »

Chceme žít...se svými hodnotami," uvedl prostřednictvím tlumočníka jistý pětapadesátiletý muž, který má 15 dětí.
Kdo by nechtel, ze? Smích
...dass viele der Syrer nur über begrenzte berufliche Fertigkeiten verfügen..... velmi kulantne receno;)

.. taky mne ta veta o vlastnich hodnotach zaujala, asi z celyho clanku nejvic...  Mrknutí

... a ty berufliche Fertigkeiten..., sakra, sakra, a ja myslela ze ze Syrie jsem proudi kazdej druhej vzdelanec, kterej minimalne hned po prubehu azyloveho rizeni muze nastoupit do vyzkumneho ustavu, do nemocnice, ucit na univerzite atd.. tak jak to ze to je jinak?
.. Neni to zas nejaka fama z internetu? Znas to, neco se napise a pak se to šíří....   Smích
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1163 : Říjen 30, 2015, 03:26:43 pm »

Aby nas nestrcili do karanteny.Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1164 : Říjen 30, 2015, 06:10:57 pm »

.......
Sem jdou vsichni za davkama a navic jsou negramotny...
Jak se tady šíří... Mrknutí

Ono se to samo nesiri, napsala jsem to ja, Hair, takze jsi nemusel takhle bojacne, ale klido-pido mne jmenovat, ja s tim nemam zadny problem.

Urcite vis dobre, proc jsi pouzil formulaci ze se "to siri" - takoveto vyjadreni vzdycky znamena, ze se clovek snazi, aby informace, kterou si precetl, byla zneduveryhodnena, aby tomu dal nalepku drbu, pomluvy a plku...
No, je to takovy trochu nakrivo, ale z toho si nic nedelej, to se stane i slusnejm lidem. Jen ta moralni kocovina neni uplne prijemna, ale nekdo to zvlada s prehledem...  Mrknutí.

Stejne by te to asi moc nezajimalo, protoze vetsinou informace tady prehlizis a tvrdis si svoje nazory, ktere ale nejsou podlozeny zatim zadnym argumentem...

Ale kdybys chtel, tak te muzu zasobovat takovymito informacemi casteji...

Tak od zadu Úsměv
Ne, dekuji, vic zasobovat nepotrebuji, to co je dostupne bohate staci, plus toto tady...

Informace nepřehlížím a argumenty a komentáře davam vlastní, tech par linku co jsem sem dal bylo víceméně jen tak, na to mame tady jina esa Mrknutí

Svuj nazor mam porad stejny uz od počátku,  ačkoli je me neustále podsouvan jiný.
A to i ted...  Kroutím očima

Ze se něco šíři nemusi byt v negativním smyslu ne ?
Ale v tomhle pripade to tak bylo...
Protoze...
Jeste neexistuji zadna procenta a ani nic presneho z momentalni imigracni krize, nejsou ani podane, natož vyřízeny vsechny zadosti o azyl...
Vse jsou jen odhady a spekulace, ale ,,Vy" s nima pracujete jako s hotovou věci a navic ji opet aplikujete tak, ze vznika pocit, že jsou takovy vsichni...
To plati prakticky u vseho a pisu to taky po stopadesaty...

Posledni je to, že to psala Hair a ja nemusel takhle bojacne... Smích
To ale mila Hair neni bojacne a opatrne napsane Mrknutí
To je takhle napsane umyslne..
Hair se ne identifikovala hned nazacatku ,,co vznikla" tedy se nediv, že mam trosku problem, jak to napsat...  Kroutím očima
Ty jsi na to (dnes uz sem si jisty na 99%) zapomela, ale Jirik nee Mrknutí

Tedy se malicko chytni za nos a dal si me už nevsimej  Hněv


Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1165 : Říjen 30, 2015, 06:18:19 pm »

K bohuzel "nasi" tzv ochrankyni prav, k niz mam nejen ja vyhrady, uz pomerne dlouho,kvuli jeji podivne aktivite, viz. napr. nesvoboda pronajimatelu bytu, kteri si kvuli teto....ehm nesmeji rozhodnout, koho do sveho bytu pusti a koho ne. Takze jeji setreni se neslo zrejme opet v podobnem duchu.

Tady je otevreny dopis zamestnancu z Bele pod Bezdezem, coby reakce na jeji obvineni.

http://www.suz.cz/uvod/aktuality/2015/10/otevreny-dopis/
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1166 : Říjen 30, 2015, 06:32:54 pm »

"Jeste neexistuji zadna procenta a ani nic presneho z momentalni imigracni krize, nejsou ani podane, natož vyřízeny vsechny zadosti o azyl...
Vse jsou jen odhady a spekulace, ale ,,Vy" s nima pracujete jako s hotovou věci a navic ji opet aplikujete tak, ze vznika pocit, že jsou takovy vsichni..."

Nechce se mi napsat, ze je to lez, tak je to tedy nepravda.Smích

Samozrejme, ze existuji. Ja jsem je sem dala. Zapomels? Mrknutí Aha, to pro tebe neni zase smerodatne. A jak to tedy chces zkoumat, kdyz pises, ze nejsou vyrizeny VSECHNY zadosti o azyl? A kdy tedy budou vyrizeny VSECHNY zadosti o azyl? Ja myslim, ze v dohledne dobe to nebude. Mozna to nebude nikdy. A jak dlouho se tedy ma s tim vyzkumem cekat?
Vyzkum se vzdy provadi s urcitym "vzorkem" obyvatelstva, ne se vsemi. S urcitym cislem, tak, ze se treba vybere 1000, 2000 nebo pro mne a za mne 10 000 lidi a tam se zkouma, to je snad jasne , ne? Tomu se rika statistika.

A presne takto to delala ta organizace, ktera provadela vyzkum, rekla bych. Delala to jiz v Turecku, odkud tito lide z valne vetsiny prichazeji a kde byli samozrejme tez registrovani. Je v tom Problem? Pochybuji, ze se po te ceste z Turecka do Nemecka napr. z analfabetu stali inzenyri a tak by se vysledky vyzkumu rapidne zkreslily.Mrknutí Nic takoveho jsem aspon na internetu nezaznamenala.Mrknutí



Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #1167 : Říjen 30, 2015, 07:37:15 pm »

Jsem si docela dala praci a tu studii v puvodnim provedeni jsem specialne pro tebe dohledala. Rekla bych, ze na prvni pohled vypada vic, nez seriozne. Je tedy trochu delsi. Je to cteni na dlouhe zimni vecery. Mrknutí Doufam, ze moji namahu ocenis.Mrknutí

http://ftp.iza.org/dp9348.pdf
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #1168 : Listopad 07, 2015, 09:15:08 pm »

http://www.novinky.cz/domaci/385720-klimatolog-cilek-je-to-teprve-zacatek-do-pohybu-se-mohou-dat-stamiliony.html?sznhp=rss     Tomu říkám seriozní prognóza od seriozního a uznávaného a zkušeného člověka!  Z jeho slov by si měli zdegenerovaní a zvrhlí pravdoláskaři alias sluníčka uvědomit, co nám hrozí!
« Poslední změna: Listopad 07, 2015, 09:20:01 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
Kess1



Karma: -1
Příspěvků: 30


« Odpověď #1169 : Listopad 07, 2015, 09:30:14 pm »

Souhlas.....pro jirika asi pořád MÁLO!!!
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München